Szarlotka krucha najlepsza na świecie :)

dominique

Member
Lut 6, 2006
186
0
0
Ja pieklam teraz na swieta- PRZEPYSZNA! Dalam mniej cukru, i do samego ciasta i do jablek, a z bialek, ktore mi zostaly zrobilam z cukrem piane i 10 min przed koncem pieczenia nalozylam ja na ciacho, pychotka!!!!
Robilam w piatek i cala blacha poszla jeszcze tego samego dnia :dump: a mowili, ze post :-D (ale bylo nas razem 12 osob na wieczornej kawie), wiec zaraz w sobote robilam druga blache na zyczenie meza. I w poniedzialek dopiero bylo przecudne w smaku..!
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
oj ja zapomniałam napisać że nie cały tydzień temu też odkopałam ten przepis i była pyszniutka... zapomnialam że robiłam :oops:

a ha polecam ciasto z "wiejskiej tarty" podanej przez joanne, pychotka :mniam:
 

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Kurcze a mi nie wyszła :cry: Już drugie podejście do tego ciasta robiłam i wyszedł zakalec w dolnej warstwie ciasta :cry: Ciekawe co robie źle, skoro wszystkim wychodzi pyszna ???
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ale ze mnie sierota, dopiero teraz zobaczyłam ta szarlotkę. Kruche ciasto jak widac po wielu próbach robię takie samo jak Bajaderka . Oczywiście ręcznie, bez malaksera. Na tarty uzywam też tego kruchego. Ja do swojej szarlotki daję jabłka surowe. Ścieram na grubej tarce, wsypuję do nich cukier, odrobinę zapachu arakowego i albo bułke tarta, albo kaszę manną - co mam akurat pod ręką. Na dół ciasta nie podpiekam, ale na spód idzie 2/3 ciasta, na to jabłka i reszta tartego ciasta. Jak mi sie chce to na jabłka kładę pianę z białek zmieszaną delikatnie z budyniem śmietankowym lub kisielem cytrynowym - dowolnośc wskazana i dopiero na piane reszta ciasta. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ciasto było zakalcowate, zawsze jest kruchutkie a nadmiar soku niweluje bułka tarta lub kasza manna. Moi najbardziej lubia na gorąco z gałka lodów waniliowych. Po prostu bajka!
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Aha, najpier ustawiam piekarnik na jakies 190 stopni, potem, żeby się nie spaliło przykręcam do 150. I naprawdę wierzcie mi jeszcze nigdy nie było tak, żeby cos nie wyszło. Nigdy nie ma szans, żeby została do nastepnego dnia, szczególnie, kiedy mój brat przyjeżdża :mrgreen:
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Ostatnio robiłam u Babci szarlotkę,ale z babci przepisu.Niestety tam nie ma neta,bo bym tę wypróbowała
icon_smile.gif
. Zasadzam sie na nią od dłuższego czasu. W każdym bądź razie Babcia powiedziała mi,żeby roztrzepanym białkiem przed polożeniem jabłek -posmarować pierwszą warstwę ciasta. Zakalca nie było.Może spróbuj tak e-luniu. Kładłam jabłka w plastarch odciśnięte troszkę z soku.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
pianę z białek zmieszaną delikatnie z budyniem śmietankowym lub kisielem cytrynowym
Podczas ubijania dodajesz proszek budyniowy/kisielowy? I piana zyskuje smak? Od razu pomyślałam o budyniu czekoladowym. Wiadomo- Czh
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
dodaje dopiero jak ubije na sztywno i dopiero wtedy delikatnie mieszam
Czy zyskuje na smaku? Na pewno, moi bardzo to lubią, a ja lubie eksperymenty. A moje chłopy to wszystko z nutellą by jedli, już sie kiedyś zastanawiałam jak to połaczyć z szarlotką? ;)
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

isabell

Member
Lip 7, 2005
4,947
0
36
zrobiłam ją i wyszła pyszna i robiłam ją całą w malakserze -nawet jabłuszka w plasterki
icon_mrgreen.gif


przynam ,że najdłużej mi szło obieranie jabłuszek -bo zrobiłam z większej ilości
icon_mrgreen.gif


zdięcie następnym razem bo jakoś tak zapomniałam

a to za przepis który na stałe wchodzi do menu
fiesgrins.gif
cvety.gif


a fotka następnym razem na dowód , że zrobiłam
wink.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
zrobiłam po raz kolejny...jak zwykle powalająco pachnie
mniam.gif
jak smakuje nie bedzie mi dane się dowiedzieć osobiście bo to ciacho na wigilię dla mojej ukochanej siostrzyczki
icon_smile.gif
ale na pewno jest pyszna...zawsze była
icon_smile.gif

Wesołych Świąt kochane!
 

Załączniki

  • DSC00276.JPG
    DSC00276.JPG
    50.2 KB · Wyświetleń: 1