Torcik z mielonego mięsa*

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,455
321
83
Chocolaterie @ 16 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=469189oj dopiero teraz zauważyłam...
icon_redface.gif


nie mogę wstawić żadnych swoich zdjęć niestety, nie mam jeszcze aparatu (ale już niedługo
icon_smile.gif
)

nno jakby tu opisać, zrobiła się z niego jedna masa
icon_lol.gif
, pełna górek i dołków, z zakalcem jak mi się zdaje
icon_lol.gif


Smakował bardzo całej rodzinie (łącznie z dziećmi) więc nie ma problemu, ale jak patrzę na Wasze piękne zdjęcia to moje morale podupada

Coś ogólnie od jakiegoś czasu z ciastami muszę robić nie tak, bo przy użyciu proszku do pieczenia wychodzi mi zakalec
icon_sad.gif
gruebel_2.gif
A jakiego proszku używasz może za mało lub za stary? ,trudno cios doradzić mi jak na razie się udaje ale sama mam podobne doświadczenia z keksem, raz pięknie się upiecze a gdy mi na nim bardzo zależy bo przyjeżdża rodzina on robi mi niespodziankę w formie zakalca .
wink.gif
 

Chocolaterie

Member
Sty 31, 2007
289
0
0
rybkaro @ 16 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=469281A jakiego proszku używasz może za mało lub za stary? ,trudno cios doradzić mi jak na razie się udaje ale sama mam podobne doświadczenia z keksem, raz pięknie się upiecze a gdy mi na nim bardzo zależy bo przyjeżdża rodzina on robi mi niespodziankę w formie zakalca .
wink.gif
dobry na pewno, może za mało
gruebel_2.gif


cóż trudno samo przyszło (w sensie zakalec) może i samo pójdzie
icon_mrgreen.gif

Teść mnie pocieszył, że zakalca też trzeba umieć zrobić
icon_lol.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
no kawalek... a tak bardzo sie nastawilam na to danko na dzisiaj a jak w sklepie bylam to kupowalam wszytko na pale... kurcze nie myslalam ze ser bialy bedzie trzeba
icon_sad.gif

A jakims innym ciastem mozna zastapic??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Krucho-drożdżowe jak najbardziej
daumen.gif
 

reniam

Member
Lut 17, 2006
592
0
0
Robilam dzisiaj w wersji mięsno-pieczarkowej.Było pyszne
lecker.gif
daumen.gif

Rybkaro dziękuję
bussi.gif
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,455
321
83
Druga strona lub,
Nadzienie : zeszklona na oliwie cebulka , do tego czosnek i potem szpinak. Szpinak odparować, ostudzić, wyłożyć na ciasto, posypać fetą (ja miałam taką grecką), kruszę ją poprostu. Ostatnim razem zamiast fety był pokruszony rokpol.