Torcik z mielonego mięsa*

bielok

Member
Sie 11, 2008
19
0
0
Witam świtem bladym
icon_smile.gif


Cinka @ 1 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=745464
icon_lol.gif

Gdybym wcześniej wiedziała o tym winku to w poście wyżej dodałabym - bierz się do roboty zaraz! a to winko które miałeś zamiar wypić prześlij do mnie, chętnie się nim zaopiekuję
icon_mrgreen.gif

Wyrzutów brak
icon_razz.gif
a torcik wygląda obiecująco
icon_smile.gif
Taaaaaaaaaaaa
icon_smile.gif
zauważyłem w swojej rodzinie wzmożone zainteresowanie swoja piwniczką
icon_smile.gif
Jakoś nie przypominam sobie tych zastępów pomocników przy obieraniu porzeczek
gruebel_2.gif

Cinka winko jeszcze młode nie ułożone dziś będzie pierwszy obcią...... tfu pierwsze zlanie
icon_wink.gif
siarkowanie i dosłodzenie do połsłodkiego - postoi kilka miesiecy będzie cud miód
icon_smile.gif
..... natomiast likier z czarnej porzeczki - mam duże obawy czy doczeka do świat Bożego Narodzenia
cheers.gif


Wracając do torciku upiekłem go wczoraj i oczywiście musiałem szkosztować
icon_smile.gif
następnym razem na pewno więcej posole ciasto niż ta szczyptę z przepisu - myślę że płaska łyżeczka soli będzie w sam raz dla moich kubków smakowych
daumen.gif


torcik01.jpg


pozdrawaim
bielok
 

Załączniki

  • torcik01.jpg
    torcik01.jpg
    122.4 KB · Wyświetleń: 2

ankar

Member
Kwi 25, 2008
125
0
0
Witam!
Torcik wygląda rewelacyjnie. Właśnie szukam jakiegoś fajnego przepisu na ciepłą kolacje dla rodzinki, bo w sobotę moja córcia kończy 9 lat i przyjadą dziadkowie ( teściowie ). Zawsze czekają, że będzie coś smacznego i nowego, więc tym razem będzie tort do kawy i tort na kolację. Chyba, że macie jeszcze jakieś fajne pomysły.
pozdrawiam
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,924
1,512
113
No i zrobiłam , a raczej spaprałam
cry_1.gif
, zjedliśmy, ale to nie było TO .Chciałam mieć pyszny torcik, dałam oprócz mięsa, podsmażone pieczarki i kukurydzę z puszki, i d....a. Myślę, że farszu było za dużo i ciasto dobrze nie odparowało, chociaż piekłam w większej
kwadratowej foremce. Będę jeszcze robiła, ale już wg, przepisu, bo premierowy torcik był pyszny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mario spróbuj podsmażyć farsz przed dodaniem go do ciasta - nie puszcza wtedy tyle soków i tłuszczu.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,924
1,512
113
O widzisz, nie pomyślałam
dump.gif
o podsmażeniu. Wcześniej nie smażyłam farszu, ale było go mniej i torcik wyszedł pyszny. Dobrze prawisz Cinko , to nadmiar płynu jest winien, że ja o tym nie pomyślałam
icon_redface.gif
.Dzięki
icon_wink.gif
.
 

kasia_81

Member
Wrz 30, 2009
25
0
0
zrobiłam dziś na obiad - wyszło bardzo dobre! Robiłam zgodnie z przepisem. Miałam troszke mniejszą tortownicę, więc ślimaczki "zlały się" w jeden tort. Ale walory smakowe nie ucierpiały. Teraz zrobię ze szpinakiem i fetą.
Dzięki za przepis
wink.gif

 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Dzis jedlismy na obiad z salatka
icon_smile.gif
Bardzo pyszne i super wyglada. Na drugi raz zrobie do torciku jakis sos - moze pomidorowy.
 

powi

Member
Cze 12, 2009
254
0
0
no chyba i mnie dopadnie ten torcik. Obśliniłam się cała
lecker.gif
 

Wiedźma2

Member
Lut 12, 2010
7
0
0
Zakochałam się. Robię to dziś na obiadokolację :D
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83
Pięknie Ci wyszedł
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
mam pytanie do tych które robiły z innym farszem - czas pieczenia się nie zmienia ????

Głównie chodzi mi o farsz szpinakowy - ale zastanawiam się nad zamienieniem mięsa mielonego na granulat sojowy
gruebel_2.gif
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83
Bałabym się że ciasto rozmoknie od farszu i popęka ,ale nigdy nie próbowałam.