Torcik z mielonego mięsa*

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zrobilam wczoraj w wersji ze szpinakiem i feta. Mnie smakowalo, choc reszta domownikow zjadla bez entuzjazmu. Trzeba bylo robic z mielonego miesa...
dump.gif


Imagem_008.jpg
 

Załączniki

  • Imagem_008.jpg
    Imagem_008.jpg
    64.7 KB · Wyświetleń: 6

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Zrobiłam i bardzo dobre było. A włąściwie to jest, ponieważ w lodówce została mi jeszcze jedna porcja na jutro do odsmażenia. Dzisiaj odsmażyłam na patelni na maśle - mniam, mniam (pokroiłam wcześniej w paski)
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Kurcze, zrobilam i wyszedl mi zakalec z ciasta. Nie wiem czemu, robilam wszystko zgodnie z przepisem. Srodek sam w sobie moze byc. Tylko to ciasto ... no ale jakby nie bylo prawie caly zjedzony.
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83
Dawno sama nie robiłam , ciekawe czy wyjdzie w modyfikacji bez glutenowej
gruebel_2.gif
tak aby mój mały mógł
jeść razem z nami .
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,452
315
83
Właśnie się zastanawiam czym w cieście zastąpić biały ser ,mały mleka i soji także nie może
gruebel_2.gif
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Zrobiłam dziś na obiad.Smaczny.Jedynie trochę ciasto wyszło za suche,myślę,że to przez to,iż nie pilnowałam czasu w/g wskazówek i potrzymałam chwilę dłużej,bo bałam się "surowości".
gruebel_2.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam wreszcie i ja i muszę powiedzieć że - Pyszne to jest!
Pierwszym razem zrobiłam wg oryginalnego przepisu (tylko nie z surowym mięsem a z podduszonym- bałam się że puści zbyt dużo tłuszczu i soków bo gotowe mielone kupiłam) i zniknęło jak kamfora
icon_lol.gif

Więc w krótkim czasie powtórzyłam z podwójnej porcji z tym że farsz zrobiłam całkiem inny - filety z kurczaka drobniutko pokroiłam, wymieszałam z przyprawami i obsmażyłam, poddusiłam starkowane pieczarki z cebulką, poddusiłam paprykę, marchewkę i pora, dodałam kukurydzę w puszki, ser żółty i mozarellę drobno pokrojoną i natkę.
Z podwójnej porcji wyszła mi cała duża blacha - zrobiłam do tego sałatkę z sosem czosnkowym - obłęd z buzi
mniam.gif


Z różnymi farszami pokombinuję jeszcze nie raz
icon_smile.gif

A ciasto jest łatwe, szybkie i smaczne - mam zamiar użyć je do jakiejś tarty mmmm... zanosi się na pychotę.

Dziękuję za zamieszczenie tu tego przepisu
anbetung.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Tak wyglądał mój torcik robiony wg oryginału. Tego z 2 porcji nie pstryknęłam bo mi akumulatorki padły akurat... ale wyglądał podobnie tylko prostokątny
icon_smile.gif
DSCF5497.JPG
 

Załączniki

  • DSCF5497.JPG
    DSCF5497.JPG
    510.4 KB · Wyświetleń: 6

bielok

Member
Sie 11, 2008
19
0
0
Cześć
icon_smile.gif


Dziewczyny mam pytanie dotyczace tego przepisu:
Będę przygotowywał ciasto jutro rano przed pracą, chcę wyrobić ciasto, dodać farsz, pokroić w ślimaki i ułożyć w brytfance. Wiesia jak jutro wstanie koło południa po III zmianie, bedzie miała za zadanie upiec w piekarniku.
I teraz zastanawiam się jak najlepiej przechować potrawę do czasu pieczenia (bedzie to kilka godzin). W lodówce? w tem. pokojowej? troche sie boje że ciasto może obeschnąć
icon_sad.gif


doradzicie ?




pozdrawiam
bielok
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Odradzam. Proszek do pieczenia w kontakcie z serem zaczyna pracować już podczas zagniatania. Jak gotowe postoi bałabym się że urośnie i niepieczone tyle godzin klapnie i wyjdzie czysty zakalec.
O wyschnięcie nie ma się co bać bo można zafoliować i do lodówki włożyć - tylko ten proszek...
Gdyby tu były drożdże to mogłoby sobie spokojnie rosnąć w lodówce do czasu pieczenia. Z proszkiem tak się nie da.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bielok

Member
Sie 11, 2008
19
0
0
nieeeee Cinka:)

Cinka @ 1 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=745398Odradzam. Proszek do pieczenia w kontakcie z serem zaczyna pracować już podczas zagniatania. Jak gotowe postoi bałabym się że urośnie i niepieczone tyle godzin klapnie i wyjdzie czysty zakalec.
powinnaś mieć wyrzuty sumienia że zamiast pozwolić mi leżeć w łóżeczku ze szklaneczka świerzo spuszczonego porzeczkowiego wina ganiasz mnie po kuchani
icon_smile.gif

znaczy wino i tak popijam, jak i likier z czarnej porzeczki
icon_smile.gif


torcik.jpg


Pozdrowienia wieczorne
bielok
 

Załączniki

  • torcik.jpg
    torcik.jpg
    99.3 KB · Wyświetleń: 5

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
icon_lol.gif

Gdybym wcześniej wiedziała o tym winku to w poście wyżej dodałabym - bierz się do roboty zaraz! a to winko które miałeś zamiar wypić prześlij do mnie, chętnie się nim zaopiekuję
icon_mrgreen.gif

Wyrzutów brak
icon_razz.gif
a torcik wygląda obiecująco
icon_smile.gif