Tort lodowo-bezowy z okruchami migdałów i czekolady

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Dzisiaj eksperymentuję na rodzinie, bo w piątek zaprosiłam znajomych na ten tort i sprawdzam czy nie powinnam wprowadzic jakichś modyfikacji w przepisie, żeby było jeszcze pyszniej ;) Od 2 godzin siedzi w zamrażalniku.
Mój też w ogóle nie był słodki (nawet zastanawiam się czy następnym razem lekko nie dosłodzić śmietany albo nie dodać odrobiny mlecznej czekolady).
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Dooobre było :mniam: Zamrożone ma intensywniejszy smak niż wyjadane paluchem z miski, więc dosładzać nie trza, mimo ze mało słodkie.
CYTATnie moge go jednak zjesc za duzo, bo wlasciwie jest to bita smietana z dodatkami i po prostu od nadmiaru mnie mdli- i dobrze przynajmniej nie musze walczyc ze swoim apetytem
To fakt, mimo swojej żarłoczności poprzestałam na jednym solidnym kawałku 8)
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Zrobiłam ten torcik. Pychota!!!
Jednak jak dla mnie to jednak za mało posiekałam czekoladę a migdały dałam w płatkach bo innych nie miałam. Wydaje mi się, że pociachane migdały dałyby lepszy smak/efekt niż te w płatkach. Ale i tak był suuper!

Dzięki za przepis Agusiu
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Zrobiłam ten tort juz po raz drugi na urodzinową posiadówę z koleżankami
icon_smile.gif
Zjadłyśmy prawie cały
icon_redface.gif
Po czy dziewczyny stwierdziły że mam go NIGDY WIĘCEJ nie robić....bo nie moga się mu oprzeć i w boczki idzie :D
 

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
Mam pytanie techniczne: czy zamiana czekolady ciemnej na białą jest pozbawiona sensu? u mnie w domu nie lubia czekolady (nienormalni sa
dump.gif
, ale ten tort obowiazkowo mam zrobic na urodziny i chcialabym to wszystko jakos pogodzic.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,756
3,014
113
Z technicznego puktu widzenia nic to nie zmienia, czekolada i tak jest, co najwyżej lekko zmieni się wygląd.
Myslisz, że rodzinie w czekoladzie przeszkadza kolor?
icon_mrgreen.gif
Jak mają być niezadowoleni, to wybierz może inne ciasto?
 

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
Buka @ 17 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=379821Z technicznego puktu widzenia nic to nie zmienia, czekolada i tak jest, co najwyżej lekko zmieni się wygląd.
Myslisz, że rodzinie w czekoladzie przeszkadza kolor?
icon_mrgreen.gif
Jak mają być niezadowoleni, to wybierz może inne ciasto?
Wlasnie sprawy sie maja tak, ze jest zapotrzebowanie na ciasto-tort lodowo - bezowy, wlasnie o takiej konststencji kremowo-chrupiącej (ale opis
icon_smile.gif
ale nie lubią czekolady - ZADNEJ !! wiem, nie sa do konca normalni
icon_razz.gif
myslalam, zeby dac wiecej migdałów i podziabaną drobno białą czekolade, i na wierzch tez dekoracja biala i bardzo delikatne oprószenie kakao na wierzch, zeby tort nie byl taki blady. mam nadzieje, ze sie uda, pod warunkiem rzecz jasna oproznienia zamrażalnika wczesniej
icon_mrgreen.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,756
3,014
113
Dobre rozwiązanie. Robiłam ten tort i troche przeszkadzały mi grubo siekane migdały. Nastepnym razem dam w płatkach.
icon_smile.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Zrobiłam. Niestety mnie nie zachwycił
icon_sad.gif
Zamrożony niespecjalnie mi smakował, rozmrożony też nie.. Nie wiem.. Czegoś mu brakowało, taki był nijaki w smaku. I chyba bezy za duze, bo mało kruche były i efektu kruchości nie było. Dorzuciłabym cokolwiek mocno orzeźwiającego, najchętniej jakieś owoce.

Ale fakt, że robi się go całkiem szybko
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Tobatko, u mnie właśnie bezy (mocno pokruszone) nadały kruchości. Dla wyrazistości, poza czekoladą i migdałami, dodałam rodzynków. Dekorację - nie wiem jak te kopczyki określić, zrobiłam z samej śmietany, bo sądziłam, że z dodatkami nie przejdzie przez tylkę - i to był błąd. Okazało się, że sama śmietana po zamrożeniu jest jak kamień. To w zasadzie popsuło dobre wrażenie. Ale smak był bardzo dobry. Jak miałabym porównać do czegoś, to najbardziej chyba do lodów bakaliowych. A polany malibu (z przepisu naszego forum) to istny balsam dla podniebienia... Nie zrażaj się, i następnym razem zrób z mniejszej porcji i zobaczysz czy wyjdzie lepsze, czy może ten smak poprostu nie odpowiada. Życzę powodzenia.
Wyżej wkleiłam link ze swoim torcikiem (bo jako nowicjuszka nie potrafiłam otworzyć fotki...) Teraz wkleję zdjęcie żebyś zobaczyła te nietrafione kopczyki.
im000792pp6.jpg
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Tobatko, moje bezy były takiej wielkości jak na zdjęciu Ilki. Nie były zbyt duże. A pokruszyłam, bo tak wyczytałam. Co prawda środek miały suchy. Nie użyłam do dekoracji bo nie chciałam kopiować Mistrzyń. Następnym razem w cukierni przełam i zobaczysz co chcą sprzedać. Powodzenia.