Tort lodowo-bezowy z okruchami migdałów i czekolady

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Dwa pytania- na jakiej tarce ścierałyście czekoladę? Można sobie te folie darować?
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,356
1,436
113
Sinistra @ 28 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=709456Dwa pytania- na jakiej tarce ścierałyście czekoladę? Można sobie te folie darować?
Część czekolady starłam na tarce jarzynowej, a część drobno posiekałam i ta posiekana to był duży błąd, bo można było połamać sobie zęby. Za to bezy miałam drobne i lekko zgniecionych nie było wcale czuć i to też był błąd. Zamiast folii aluminiowej wyłożyłam folią przezroczystą uzyskaną z rozcięcia sporej torebki, żeby uniknąć wyciągania kawałeczków aluminium z lodów. Folia sprawdziła się bardzo dobrze.
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
h-elen @ 23 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=707760Tobatko, moje bezy były takiej wielkości jak na zdjęciu Ilki. Nie były zbyt duże. A pokruszyłam, bo tak wyczytałam. Co prawda środek miały suchy. Nie użyłam do dekoracji bo nie chciałam kopiować Mistrzyń. Następnym razem w cukierni przełam i zobaczysz co chcą sprzedać. Powodzenia.
Nie kupowałam w cukierni, tylko wioskowym sklepiku, paczkowane... Chyba to, że nie były kruche, suche, tylko za wilgotne sprawiło, że w tej masie zniknęły i ich nie było czuć...

Już nie zrobię, bo mnie nie zachwyciło (wolę lody ukręcić
icon_smile.gif
), a w kolejce jest tyyyyyle jeszcze rzeczy do przetestowania!
icon_smile.gif
Ale się cieszę, że spróbowałam - bo przecież nie było niedobre.
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Zalecenie dla czekolady - bardzo cienkie wióry!!! W środku miałam ok. ale do dekoracji (żeby było wyraziściej...) użyłam posiekanej i to niezbyt cienko. Efekt wizualny - zadowalający, a w smaku - twarde jak kamienie...
 

MałaRybka

Member
Sty 9, 2005
1,139
0
36
Ten tort zjada się gdy jest mocno zmrożony, czy trzeba poczekac aż będzie ciepły? Później można go trzymać w lodówce, jeśli nie zje się odrazu wszystkiego? Ile czasu przed konsumpcją trzeba go wyjąć z zamrażarki?
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Myślę, że autorka AgusiaH wie najlepiej. Ja swój podałam od razu po wyjęciu z zamrażarki. Gdyby nie mankamenty w postaci grubszych kawałków czekolady i dekoracji z samej bitej śmietany (jest to widoczne na zdjęciu) to tort jak marzenie. Nie wiem co byłoby gdyby dłużej postał w lodówce, bo nie doczekał. Widziałam wyżej opinię, że nie zachwycił, mnie i moich gości zachwycił. Mam propozycję: aby uniknąć zmarnowania produktów, zrób odrobinę, np z jednej trzeciej podanych produktów i sama oceń. Część celowo odstaw na dłużej i zobaczysz co się dzieje. Moim zdaniem zmiękną bezy. Życzę udanego eksperymentowania i smacznego.
 

Vampirka

Member
Mar 18, 2008
3
0
0
Korzystając z urodzin taty zrobiłam torcik
icon_smile.gif
Wyszedł suuuper! Zniknął w tempie ekspresowym.Lekko zmodyfikowałam przepis dodając odrobinę aromatu migdałowego i kakao do masy.
_IGP8610.JPG
_IGP8612.JPG
_IGP8615.JPG
_IGP8623.JPG
 

Załączniki

  • _IGP8610.JPG
    _IGP8610.JPG
    190.3 KB · Wyświetleń: 0
  • _IGP8612.JPG
    _IGP8612.JPG
    150 KB · Wyświetleń: 0
  • _IGP8615.JPG
    _IGP8615.JPG
    160 KB · Wyświetleń: 0
  • _IGP8623.JPG
    _IGP8623.JPG
    104.7 KB · Wyświetleń: 0

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
A ja mam pytanie odnośnie migdałów, czy lepiej jest dawać drobno posiekane czy może ktoś dawał migdały w płatkach? I czy bezy jest lepiej bardziej pokruszyć, czy mniej
gruebel_2.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
tez czaje sie na ten torcik ... atina ja bym dala drobno posiekane migdaly a z bezy sieczki bym nie robila aby byla wyczuwalna.
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
moni20 @ 14 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=789771tez czaje sie na ten torcik ... atina ja bym dala drobno posiekane migdaly a z bezy sieczki bym nie robila aby byla wyczuwalna.
Dzięki Moni
wink.gif
Torcik już zrobiony i prawie zjedzony
icon_mrgreen.gif
Dałam jednak płatki migdałowe i myślę, ze to było dobre posunięcie, bo nic twardego nie wyczuwałam, wszystko się dobrze gryzło, a w zasadzie samo się w buzi rozpływało
icon_mrgreen.gif
Bezy tak właśnie tylko troszkę rozkruszyłam - nie przykładałam się do nich specjalnie, ale one i tak same się rozpadały
rofl.gif
ogólnie torcik pyszności - jak dla mnie oczywiście, ale gościom też bardzo smakował
lecker.gif
Może jutro uda mi sie zgrać zdjęcia, to je wstawię. Agusiu bardzo dziękuję za pyszny przepis
anbetung.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Atino, wygląda przepysznie
daumen.gif
 

Morelka

Member
Wrz 4, 2007
13
0
0
Spróbowałam zrobić ten torcik
icon_smile.gif
Roboty przy nim tyle co nic
icon_smile.gif
Jest bardzo dobry
icon_smile.gif
Taka odskocznia od ciast
icon_smile.gif
myślę, że jeszcze nie raz go zrobię, polecam!
torcik2.jpg


torcik1.jpg
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
a wiec pora na opinie- jak podawalam po raz pierwszy goscion to ten tort byl zamrozony na kamien i nie do zjedzenia. Juz po rozkrojoeniu na nastepny dzein wrzucilam go do lodowki na 30 minut przed degustacja i tort znacznie na tym smakowo zyskal. Ogolnie dobry. Definitywna zaleta jest to ze sie go szybko robi i nie trzeba wlaczac piekarnika w upaly.