Torty torty torty/Torty-dekoracje

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Moje dzisiejsze dzieło:
IMG_0193.jpgIMG_0192.jpg
IMG_0190.jpgIMG_0195.jpg
 

Załączniki

  • IMG_0193.jpg
    IMG_0193.jpg
    231.3 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0192.jpg
    IMG_0192.jpg
    249.3 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0190.jpg
    IMG_0190.jpg
    328 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0195.jpg
    IMG_0195.jpg
    208.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,179
113
[......motylkoi wg bakerlady

f_0026779.jpg


icon_sad.gif
a ja nie wiem jaka to metoda...
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Dziękuję za dobre słowo:)
Choć nie mam w tym kierunku żadnego przygotowania zawodowego to zawsze to była moja cicha pasja. Zdaję sobie jednak sprawę z własnych niedoskonałości. Swego czasu marzyła mi się spokojna, przytulna cukiernia-kawiarenka z przeróżnymi, domowymi wypiekami, deserami, kawą podawaną na 50 różnych sposobów i dobrym winem. Ale cóż po zrobieniu rekonesansu stwierdziłam, że nie w mojej mieścinie coś takiego się nie przyjmie. Może to zabrzmi dziwnie ale specyficzne wiejskie środowisko sprawia, że pójście do kawiarni to zbędny wydatek. Przecież kawę to można zrobić i wypić w domu:( a ze znajomymi to spotkać się na piwie
icon_sad.gif

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów cukiernictwa
wink.gif
Dziękuję wszystkim forumowiczom za pożyteczne i smakowite rady udzielane na tych stronach:)
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
Jo_anna1 @ 19 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=875451Dziękuję za dobre słowo:)
Choć nie mam w tym kierunku żadnego przygotowania zawodowego to zawsze to była moja cicha pasja. Zdaję sobie jednak sprawę z własnych niedoskonałości. Swego czasu marzyła mi się spokojna, przytulna cukiernia-kawiarenka z przeróżnymi, domowymi wypiekami, deserami, kawą podawaną na 50 różnych sposobów i dobrym winem. Ale cóż po zrobieniu rekonesansu stwierdziłam, że nie w mojej mieścinie coś takiego się nie przyjmie. Może to zabrzmi dziwnie ale specyficzne wiejskie środowisko sprawia, że pójście do kawiarni to zbędny wydatek. Przecież kawę to można zrobić i wypić w domu:( a ze znajomymi to spotkać się na piwie
icon_sad.gif

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów cukiernictwa
wink.gif
Dziękuję wszystkim forumowiczom za pożyteczne i smakowite rady udzielane na tych stronach:)
Widze ze marzenia podobne
icon_mrgreen.gif
ale prawda ludzie uwazaj to za zbytek a ja spotykam sie
z opinia ze wylacznie ciasta z cukierni to jest to bo domowe to juz raczej nie, rece opadaja
cry_1.gif
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
granola @ 20 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=875638Widze ze marzenia podobne
icon_mrgreen.gif
ale prawda ludzie uwazaj to za zbytek a ja spotykam sie
z opinia ze wylacznie ciasta z cukierni to jest to bo domowe to juz raczej nie, rece opadaja
cry_1.gif
Tak, tak dla mnie to straszne. Ciasta z cukierni były i będą mi się kojarzyły z margaryną. Kiedy w naszym markecie przechodzę obok stoiska z ciastami zawsze patrzę na torty. Czemu? Bo mam nadzię że w końcu zobaczę coś nowego, orginalnego. Jak do tej pory to tylko się rozczarowuję. w witrynie stoi cały rząd czegoś na kształt mało regularnego kopczyka, dokoła ochlapane nie wiadomo czym. Różnica polega tylko na tym że różopodobny kształt jest umieszczany na środku kopczyka lub trochę z boku. Gratuluje tak prymitywnej wyobraźni producentowi. Masówka. Okropne.
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
Jo_anna1 @ 20 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=875641Tak, tak dla mnie to straszne. Ciasta z cukierni były i będą mi się kojarzyły z margaryną. Kiedy w naszym markecie przechodzę obok stoiska z ciastami zawsze patrzę na torty. Czemu? Bo mam nadzię że w końcu zobaczę coś nowego, orginalnego. Jak do tej pory to tylko się rozczarowuję. w witrynie stoi cały rząd czegoś na kształt mało regularnego kopczyka, dokoła ochlapane nie wiadomo czym. Różnica polega tylko na tym że różopodobny kształt jest umieszczany na środku kopczyka lub trochę z boku. Gratuluje tak prymitywnej wyobraźni producentowi. Masówka. Okropne.
Zgadzam sie z Toba w 100%, co do wygladu i co do margaryny,
robia bez polotu:( za grosz finezji i calej reszty. Ale jak chcesz cos innego to wtedy potrafia i oczywiscie cene winduja na 3 razy wieksza-hymm. Masówka to jest to co im wychodzi najlepiej.
Ale prawda jest taka, ze niezbyt duza grupa osob docenia ta innosc tego tortu, wiem to z doswiadczenia
i ubolewam nad tym.
Ja rozumiem ze ma byc przede wszystkim smaczny ale jak bedzie ladnie "opakowany"
to tym bardziej cieszy oko i podniebienie.
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
granola @ 20 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=875647Zgadzam sie z Toba w 100%, co do wygladu i co do margaryny,
robia bez polotu:( za grosz finezji i calej reszty. Ale jak chcesz cos innego to wtedy potrafia i oczywiscie cene winduja na 3 razy wieksza-hymm. Masówka to jest to co im wychodzi najlepiej.
Ale prawda jest taka, ze niezbyt duza grupa osob docenia ta innosc tego tortu, wiem to z doswiadczenia
i ubolewam nad tym.
Ja rozumiem ze ma byc przede wszystkim smaczny ale jak bedzie ladnie "opakowany"
to tym bardziej cieszy oko i podniebienie.
Nie wiem jak w innych ale w naszej cukierni to muszę przyznać, że opakowanie i smak rzeczywiście idą w parze -jedno i drugie jest okropne
icon_sad.gif
, a ludzie kupują ....bo nie mają innej alternatywy. Cieszę się, że są takie stronki jak ta. Gdzie naprawdę można nacieszyć oko a przy okazji uzyskać porady specjalistyczne.
 

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Jej, wszystkie poprzednie torciki są cudne. Gratuluję wszystkim!!! Ja wrzucam swoje dwa najnowsze. Policyjne autko na 3 urodzinki, a ten piersiasty to tak na szybkiego wczoraj w nocy robiłam.
A wracając do wątku o ciastach z cukierni to zgadzam się, że są one niezbyt dobre (przynajmniej te z cukierni w moim miescie). Po pierwsze za słodkie, po drugie za bardzo smakują masłem czy margaryną. No i ta dekoracja!!! Machną ze trzy kleksy z kremu, rzucą jakąś niechlujną wisienkę koktailową, zapakują w kartonowe pudelko, które nasiąka i często gęsto się rwie. I to, według nich, jest cudny tort. Aż mnie skręca, jak wchodzę do cukierni (po świeczki, nie po ciasto). U mnie odkąd pamiętam ciasto było w sumie codziennie. I robione własnoręcznie, a nie kupowane. Wszyscy zawsze sie dziwili, że Nam (tzn. mnie, mamie czy babci) chce się siedzieć w domu i piec. A dla mnie były to i nadal są najlepsze chwile. Ileż to się nauczyłam od babci... Dzięki niej potrafię nieźle gotować i piec najróżniejsze ciasta. Wszyscy są zadowoleni. Tak więc jak najbardziej polecam domowe ciasta, torty i wszystko inne...
 

Załączniki

  • 474_124.jpg
    474_124.jpg
    56.5 KB · Wyświetleń: 0
  • 474_129.jpg
    474_129.jpg
    148.1 KB · Wyświetleń: 0
  • 474_131.jpg
    474_131.jpg
    89.4 KB · Wyświetleń: 0

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
A tu torcik na urodziny Teściowej, jutro ma...
Mam nadzieję, że się spodoba, bo to tort niespodzianka jest. Wszystko robione w całkowitej konspiracji z resztą rodziny.
 

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Kurczę... zapomniałam o zdjęciach hehe. Cóż... to już ta pora, kiedy myslenie mnie opuszcza...
dump.gif
Dodam jeszcze, że kwiatki po raz pierwszy robiłam z samego kremu, dlatego takie koślawe.
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    89 KB · Wyświetleń: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    101.9 KB · Wyświetleń: 0

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Dziękuję aurinko19. A czy Teściowa będzie zadowolona to się dowiem dopiero po 13 hehe. Teraz tylko sie przyszykować, prezent zapakować i w drogę... Pozdrawiam serdecznie!!!
wink.gif