Torty torty torty/Torty-dekoracje

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Ja bym się ucieszyła gdybym taki dostała
icon_razz.gif
. Jak dotychczas to zawsze sama sobie robię torty, na urodziny także. A jeżeli chodzi o róże z masy maślanej to zawsze masę schładzam dość dobrze i wtedy róże wychodzą "stojące". Trzeba wyczuć optymalną temperaturę kiedy masa jest dobra do wyciskania. Ale Twoim różom nic nie brakuje, są ok.
mniam.gif
Ostatnio jednak eksperymentuję z masą cukrową:
 

Załączniki

  • anka.JPG
    anka.JPG
    312.7 KB · Wyświetleń: 0
  • tort_do_pracy.JPG
    tort_do_pracy.JPG
    312.5 KB · Wyświetleń: 0

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
Jo_anna1 @ 9 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=881838Ja bym się ucieszyła gdybym taki dostała
icon_razz.gif
. Jak dotychczas to zawsze sama sobie robię torty, na urodziny także. A jeżeli chodzi o róże z masy maślanej to zawsze masę schładzam dość dobrze i wtedy róże wychodzą "stojące". Trzeba wyczuć optymalną temperaturę kiedy masa jest dobra do wyciskania. Ale Twoim różom nic nie brakuje, są ok.
mniam.gif
Ostatnio jednak eksperymentuję z masą cukrową:
Sliczne torciki mniam, ja wczoraj robilam ze swinkami na wierzchu, cos jak dziewczyny tutaj ten swinski tort.
Tylko ze moj byl z wierzchu z bita smietana ale blotko i swinki byly
icon_mrgreen.gif
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Kolejny eksperyment. Musiałam zobaczyć jak się sprawdza polewa czekoladowa w różnych wariantach.
 

Załączniki

  • ci__ar_wka.JPG
    ci__ar_wka.JPG
    250.5 KB · Wyświetleń: 0

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Dzięki za komplementy
icon_lol.gif
Ta ciężarówka też jest super (fajny pomysł na wykończenie), nie wspomnę już o tych ze wstążeczką. Też będę musiała takie zrobić. Co do temperatury kremu to wiem, że ma on być schłodzony. Ale nie mam pojęcia w jaki sposób te kwiatki wyciskać i jaka tylką. Czy zacząć od środka kwiatu, czy od zewnątrz? Pozostało mi jedynie pokombinować. I tak oto wyszły... Ale teściowej bardzo się spodobał, a całej reszcie smakował... tort zniknął momentalnie.
Może któraś z Pań mi doradzi w sprawie wyciskania tych kwiatków??? Byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam
 

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Jo_anna1 @ 3 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=888655Buli224- ja podglądałam filmiki na You Tube. Wpisując dekoracje tortów trzeba mieć....dużo wolnego czasu bo oglądanie wciąga. Pokazane róże z masy maślanej są m.in. na:
http://www.youtube.com/watch?v=LJ6gpEb69ts...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=KnNDXZU8p0g...feature=related
Zyczę miłego oglądania
wink.gif
Oj wiem, że to wciąga... Już niejeden raz zatraciłam się na cały boży dzień przeglądając tego typu strony. Dziękuję za linki, na pewno skorzystam i podpatrzę co nieco. Pozdrawiam
 

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
A tu moja biedronka, też pierwszy raz robiłam taki torcik. Teraz to mam mnóstwo zamówień na torty 3D. Niektórych nawet nie zdążyłam sfotografować na pamiątkę i do udokumentowania
icon_sad.gif
 

Załączniki

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    46.9 KB · Wyświetleń: 0
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    40.4 KB · Wyświetleń: 0
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    49.9 KB · Wyświetleń: 0

lilka

Member
Mar 29, 2008
245
0
0
Ja zrobiłam moim synom tort koszykówka, zachwytu było co niemiara.
 

Załączniki

  • kosz.jpg
    kosz.jpg
    68.5 KB · Wyświetleń: 0

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Lilka super ciacho!!! Czego dałaś do kremu, że taki mocny, żywy kolor Ci wyszedł???
 

lilka

Member
Mar 29, 2008
245
0
0
Buli224 krem to jest z mieszanka dwóch różnych barwników, jeden wisniowy a drugi kolor bordowy, z tym że ja barwniki kupowałam na bazarku u jednej pani. Kolor chciałam inny a wyszedł mi taki jak widać i już dalej nie eksperymentowałam i zostawiłam tak jak jest. Pozdrawiam.
 

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Iva @ 9 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=890391Dzięki
anbetung.gif

piekłaś biszkopt w kształcie półkuli czy wykladalas kawałkami biszkoptu miskę?
Upiekłam dwa biszkopty w kształcie koła, jeden mniejszy, jeden większy. Potem przekroiłam każdy na 3 placki i przy pomocy talerzy różnej wielkości wycięłam koła. I normalnie przełożyłam kremem i dżemem układając od największego do najmniejszego. Zrobiłam jeszcze garb z galaretki w misce, ale juz same biszkopty ładnie mi się ułożyły i stworzyły śliczny garbek, więc z galaretki zrezygnowałam. Przełożyłam, udekorowałam i gotowe... Torcik ponad 3 kg ważył.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gosc1

Member
Kwi 29, 2009
17
0
0
A gdzie moge znalez przepis na te mase plastyczno -zelowa prosze o odpowiedz jestem nowa i niebardzo wiem gdzie czego szukac pozdrawiam