Zimna drożdżówka :-))

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
o! zrobilam zdjecie,bo juz dawno obiecane Iguanie
icon_smile.gif


cud miód malinna
icon_smile.gif
ta drożdżówa!

 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Malinno kochana i wszyscy ktorzy piekli, a czy moznaby te drozdzowke zrobic na wieczor i rankiem tylko siup do pieca i upiec? Bo mi sie jej teraz zachcialo, ale nie chce mi sie jej po nocy piec i sobie pomyslalam, ze teraz zrobie, a rano upieke,
icon_biggrin.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Syso leć do sąsiadów i pożycz wanienkę dziecięcą czy jakąś miednicę, bo nie wiadomo czy nie pójdzie sobie na spacer nocą z lodówy.
Dłużej może być to nie powinno mu zaszkodzić, ale będzie go duuużo, duuużo :lol:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Syso leć do sąsiadów i pożycz wanienkę dziecięcą czy jakąś miednicę, bo nie wiadomo czy nie pójdzie sobie na spacer nocą z lodówy.
Dłużej może być to nie powinno mu zaszkodzić, ale będzie go duuużo, duuużo :lol:
O zesz w morde! Nie pomyslalam o tym, moze z pol porcji zrobie, no taka mam ochote ostatnio na drozdzowki. Juz byla ostatnio z bakaliami, a wczesniej z truskawkami i znowu mi sie chce
icon_biggrin.gif
Chyba zaryzykuje i wstawie na noc
icon_biggrin.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
I co, i jak wyszła? :lol:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
I co, i jak wyszła? :lol:
Wyszla, ale nie z miski
icon_biggrin.gif
Zrobilam z calosci porcji i jednak pieklam w nocy, nie chcialam jej zostawiac do rana, bo balam sie, ze sfermentuje za bardzo.
Rzucilam na wierzch troche truskawek i dUUUzo kruszonki. Drozdzowka jest pyszniasta i niniejszym dziekuje Malinnie za przepis i oswiadczam, ze wchodzi na stale do mojego repertuaru ciastowego.
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Bardzo się cieszę, że smakowała! :banana: :banana:
:banana:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
MAlina, no i udalo sie. JAk mi ostatnim razem nie wyszlo tak tym razem bylo jest super!!

Zrobilam z borowkami amerykanskimi mrozonymi ktore tak jak Beata gdzies radzila posypalam kisielem i wyszlo mniam !!!

DZIeki wam!!! :mrgreen:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Hmmm jeśli sie chce z połowy porcji to ile jajek dać ? 2 czy 3?

i co by było gdybym drożdże rozpuściła w mleku a jajka tylko rozbełtała a nie ubiła??
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No bede testować z innym sposobem robienia bo jak już taka ona leniwa to na 100% musi być a mi sie nie chce miksera myc potem :twisted:

no i dam dwa jaja albo nie! Dziś rybke na obiad smaże, to rozbełtam do panierki jajko i połowę odleję :lol:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Hmmm jeśli sie chce z połowy porcji to ile jajek dać ? 2 czy 3?

i co by było gdybym drożdże rozpuściła w mleku a jajka tylko rozbełtała a nie ubiła??
Ostatnio robilam z polowy i dalam 2 duze. Mysle, ze ubijanie jajej na puch powoduje ze ciasto jest delikatniejsze i bardziej puszyste, ale nie upieram sie
icon_biggrin.gif

Ta drozdzowka jest pyszna! Robilam ja juz wiele razy i zawsze pychota!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No to skoro ma być mniej puszyste to ubiję
icon_smile.gif
niech strace te 30 sekund przy zlewie :lol:

ale to już nie dziś bo dzisiaj robiłam swoją leniwą drożdżówke, ale właśnie mam zamiar Twoją Malinko upiec wkrótce żeby porównać, która lepsza
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
Ja tą drożdzówkę piekłam już z malinami ,jagodami, czereśniami

i już nie pamiętam z czym ,zawsze pycha!!!!!! :lol:


A dziś upiekłam z wiśniami ,wydrylowane ,zagotowane z cukrem i odsączone, ale ciasto trochę inne, dostałam od koleżanki;

1 szklanka cukru
1 szklanka oleju-ja dałam z pestek winogron,ale inny też się nada
1 szklanka zimnego mleka lub jogurtu,kefiru,śmietany
4 jajka
10 dag drożdzy
cukier waniliowy
5 szklanek mąki

Jajka lekko ubić z cukrem,drożdze rozetrzeć cukrem waniliowym,

wszystko wymieszać łyżką na jednolite ciasto,nakryć ściereczką

i zostawić na 3 godziny w temp. pokojowej, wyłożyć do formy

(na dole zawsze daję papier do pieczenia),posypać owocami,

kruszonką i piec w 170-180'C ok 40-60 minut.Też pycha.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
i po co ja tu wlazłam :ugly:

jeszcze nigdy nie udało mi się zrobic drożdżowego
jutro bedzie proba generalna
jest szansa że jak dam śliwki te fioletowe, hmm węgierki (???) to mi urośnie i owoce się nie zapadną?
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Zastanawiam się o ile trzeba skrócić czas pieczenia jeśli się piecze z połowy porcji.
No bo... ;) jeśli godzinę z kg to pewnie 40 min w tym mniejszym wydaniu.

Tak sobie rozmawiam, sama ze sobą ;)