Zimna drożdżówka :-))

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
pieklam je kilka razy z polowy porcji jest swietne

dzisiaj robie z kilograma i chyba dam mu w leb zeby sie uspokoilo
najpierw chcialo zwiac z lodowki teraz wariuje w piekaRNIKU

a tak poza tym jest R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-E!
pozdrowienia dla pomyslodawczyni przepisu ;)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a ja tylko raz zrobilam, bo nie bylo rewelacyjne.
Mysle, ze to problem maki kanadyjskiej. Wszystkie proporcje musze zmieniac
icon_sad.gif


a co tu gadac w ogole jak ja smietany i mleka nie moge :roll:
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Oj sylion jak się cieszę, że Ci wyszło i smakuje! :banana: :banana: :banana:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
pieklam je kilka razy z polowy porcji jest swietne

dzisiaj robie z kilograma i chyba dam mu w leb zeby sie uspokoilo
najpierw chcialo zwiac z lodowki teraz wariuje w piekaRNIKU

a tak poza tym jest R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-E!
pozdrowienia dla pomyslodawczyni przepisu ;)
bardzo mi smakowało - ale trzeba je trzymać na wodzy bo zwiewa z lodówki a potem z piekarnika!
 

snoo

Member
Lut 17, 2005
28
0
0
Ja również zrobiłam- z połowy porcji, z śliwkami
icon_smile.gif
rodzinka zjadła cała blaszke w jeden dzień :mrgreen: Bardzo łatwa w przygotowaniu, świetny przepis a jak rośnie.... :cheers:
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
Chce podziekować wam podwójnie! Drozdżowka naprawde extra! Pierwszy raz w zyciu udało mi sie drozdzowe ciasto i to jakie! Cud miód! I to dzięki niej trafiłam na ta strone i jestem tu z wami! Czuje ze bede wpadac tu codziennie i jesli wszystkie przepiy sa tak udane to otwoze cukiernie :lol: (hihi) Przpraszam za jakieś niedociagnięcia z mojej strony ale dopiero sie ucze i zacztnam poznawac to miejsce! bardzo mi sie tu podoba! dziekuje!
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
a i chciałabym dodać że ja upiekłam z gotową masa makowa! W domu znalazłam forme keksówke-35cm i upiekłam dwie drozdzówki jedna własnie z makiem a druga z jabłkiem( z całej porcji ciasta). Nie kładłam jednak nadzienia na wiezch tylko zrobiłam dołek wzdłoz całej formy w który wpakowalam mak i lekko zakleiłam! musze powiedzić ze wyszo SUPER!!!
Wysokie i pulchniutkie! Niebo w gebie! :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: java script:emoticon(':dance:')
dance :dance: :freu: :freu:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Brawo Gosia, brawo i witaj na Forumie
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Robiłam z mrożonymi wiśniami i cynamonową kruszonką Bajaderki. Banalnie proste i naprawdę pyszne, bardzo polecam. Ciasta nie wymagające wyrabiania to czysty miód na moją aktualną gnuśność.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Zrobiłam już dawno ale zapomniałam opinii dodać :oops: no więc ciasto jest świetne i łatwe do zrobienia, na pewno jeszcze nie raz u nas zagości
na zdjęciu z migdałami i kruszonką
drozdzowka.jpg
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
zdjecie.h

zdjecie.h


Ja jestem zachwycona tym przepisem! naprawde warto! robiłam juz kilka razy z makie, rodzynkami ale najbardziej smakuje mi z jabkami! zdjęcia dopiero teraz bo zawsze zapuźno złapałam aparat!
 

sheryll

Member
Gru 23, 2005
2,290
0
0
Mam pytanie,czy moge uzyc drozdze w proszku ? A tak ogolnie to witam wszystkich i bardzo sie ciesze , ze tu trafilam !
Cześć Amejka, baw się dobrze na Forum.
Wszystkie ciasta drożdżowe robię z użyciem drożdzy w proszku, używam drozdży instant dr. Oetkera - 7 gramowe opakowanie odpowiada 25 g świeżych. Jeszcze dotąd się nie zawiodłam, podejrzewam więc, że i zimną drożdżówkę Malinny też można zrobić z użyciem takich drożdży. Właśnie mam ją w planach poświątecznych
 

ina

Member
Sie 15, 2005
88
0
0
Moja zimna zrobiona na święta
icon_smile.gif

ponieważ nie miałam owoców wierzch posmarowałam konfiturami z czarnej porzeczki
pyyycha

_594173_n.jpg


dziękuję za przepis :mrgreen: