Zimowe ciasto

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif

Ja i tak wole wypieki BEZ ciasta to bym sie na Twoje na 100% skusiła
icon_mrgreen.gif

lecker.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Beatko, no szkoda, że Ci się trochę przypaliło. Ale i tak wygląda bardzo ładnie.
mniam.gif
Przykro mi trochę, że nie spełniło Twoich oczekiwań smakowych. Ja bardzo lubię mak, orzechy, wiśnie i ciasto drożdżowe, dlatego to połączenie bardzo mi odpowiada. Chociaż wersja z migdałami wydaje mi się interesująca i pewnie ją wypróbuję.

Jestem bardzo ciekawa opinii Olcieek, chociaż trochę się boję
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Nie bój się - jeszcze nie próbowałam. Ale w moje gusta na pewno trafi
icon_mrgreen.gif

Nie umiem ładnie wałkować więc trochę mi z jednej strony pękło ciasto z wierzchu., bo kleiłam je kawałkami
icon_lol.gif
Ale jest ciężkie !
Na razie stoi od paru już godzin w piekarniku (oczywiście wyłączonym). boję się wyciągać bo jest w domu kolega taty już od dłuższego czasu, a jak do tej pory nie dałam mu spróbować to tak głupio o 23 wyciągać xD
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Beato, ależ apetyczne to Twoje ciasto!
Pięknie wygląda.
Też mnie kusi w wersji makowo - wiśniowo - migdałowej....
mniam.gif
mniam.gif

Może nawet zrobię z białym makiem?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Maraa, ja też uwielbiam mak, orzechy, ciasto drożdżowe i w sumie Twoje ciasto zimowe też mi smakuje, ale jednak wolę czuć wyraźnie albo mak albo orzechy. I dopiero jak to jadłam to mi się przypomniało, że już kiedyś połączyłam te dwa smaki i doszłam do podobnego wniosku.
A było to przy sero-mako-orzechowcu Gusi, tylko, że tam jeszcze więcej było tych smaków, bo jeszcze był krem chałwowy i biszkopt.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
No, kamień spadł mi z serca
icon_smile.gif
Bardzo się cieszę, że wam smakuje!

Ja też dzisiaj chciałam zrobić to ciasto. Wczoraj wieczorem sparzyłam mak, a jak dzisiaj rano chciałam go przekręcić to znalazłam puste naczynie.
baa.gif
W wyniku przeprowadzonego śledztwa nie udało mi się ustalić winnego.
icon_mrgreen.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Rozwiązania są trzy

1. Wyraźnie zakazać pożerania produktu X

2. Produkt X należy wsadzić do nieprzezroczystej miski i nakryć takimże talerzykiem. Całość postawić na ostatniej od dołu półce w lodówce, w jednym w tylnych rogów. Warto na tym talerzyku położyć jakiś produkt, który nie jest szaleńczo popularny np. kubek śmietany. Następnie miskę X należy "obstawić"innymi naczyniami, tak, żeby stały przed i obok miski, np miska z produktem X, słoik z chrzanem, miseczka z resztką kaszy, słoik dżemu a obok garnek z resztką jakiejś potrawy. Generalnie chodzi o to, żeby miskę X zasłonić i to najlepiej produktami, które nie są często/codziennie jedzone.

3. Wersja ekstremalna- jeśli wiesz, że następnego dnia będziesz robiła produkt X, to poprzedniego dnia ugotuj trochę makaronu/ryżu i wykonaj w/w konstrukcję. Miska X zostanie sprawdzona i okaże się, że nie ma w niej nic ciekawego. Następnego dnia możesz wymienić makaron/ryz na produkt X.

Dla powodzenia rozwiązania nr 2 i 3 trzeba przygotowywać produkt X pod nieobecność domowych łakomczuchów.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ciekawe pomysły Sini, dobrze, ze u mnie w domu wszystko jest zupełnie bezpieczne
icon_wink.gif


A tak z drugiej strony to zastanawiam się dlaczego ten mak, który Maraa zostawiła na noc zniknął
gruebel_2.gif
jakoś nie wierzę żeby ktoś zjadł go, przecież zwykły tylko sparzony mak nie jest szczególnie smaczny żeby się na niego połakomić. Prędzej stawiam na to, że ktoś szczególnie nadgorliwy w sprzątaniu wyrzucił go po prostu...
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
BeataSz @ 11 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=773935jakoś nie wierzę żeby ktoś zjadł go, przecież zwykły tylko sparzony mak nie jest szczególnie smaczny żeby się na niego połakomić.
I tu się mylisz.
Zawsze mamy więcej maku do makowaca, bo część ginie w trakcie mieszania (ja mieszam oczywiscie
icon_mrgreen.gif
), kolejna część z bakaliami - bo trzeba sprawdzic czy makowiec dosc słodki bedzie no i wtedy reszta do piekarnika
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif

Acha przy mieleniu tegoż tez troche ubywa
rofl.gif
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
fiesgrins.gif
dużo maku. mniam !

DSC01034.JPG

DSC01030.JPG

komórkowe zdjęcie.
 

Załączniki

  • DSC01030.JPG
    DSC01030.JPG
    61.9 KB · Wyświetleń: 2
  • DSC01034.JPG
    DSC01034.JPG
    67.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Olcieek, wygląda super!

Sini, dzięki!
Jedynie zastosowanie wersji nr 3 może być skuteczne. Wypróbuję oczywiście
icon_mrgreen.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Maraa @ 13 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=775038Jedynie zastosowanie wersji nr 3 może być skuteczne.
To rzeczywiście poważna sprawa. Ugotuj ten makaron/ kaszę/ ryż dwa dni wcześniej. W lodówce się nie zepsuje a tylko miska X nabierze wiarygodności.
fiesgrins.gif

Btw. imho taka "odstana" kasza po odsmażeniu jest smaczniejsza niż odsmażana świeżo ugotowana.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Albo miske z makiem przykryc talerzem a na ten talerz nasypac makaronu/kaszy - jak ktos bedzie chcial obadać zawartość miski to zobaczy to co jest na górze
icon_razz.gif