IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Udziec z indyka, z suszonymi grzybami, octem balsamicznym i sosem sojowym
Joanna
post 14 Oct 2019, 15:08
Post #41

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 1.024

Szykuję na jutrzejszy obiad, jak zwykle w formie gulaszu. mniam.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
janie
post 27 Oct 2019, 08:38
Post #42

uczeń

Użytkownik nr: 131

CYTAT(kasha @ 12 Jun 2015, 16:05 ) *
Nie wiem czy mogę się tu wpisać, robię teraz mięsko z przepisu tyle, że w robi indyka wystąpiła świnia, a dokładnie łopatka świńska.
Mogę spokojnie przysiąść na czas duszenia fiesgrins.gif
-----

Pyyycha, rozpływa się w ustach, dokonałam jeszcze jednego przestępstwa, dodałam 3 łyżki zmielonych na grubo grzybów suszonych zamiast w całości
Moja łopatka jest ogromna, wysoka na ok.10-12cm i surowa ważyła 2kg,
podczas duszenia sos sięgał do 1/4 wysokości mięsa, nic się nie przypaliło, rewelacja.
Zagęściłam łyżką mąki kartoflanej.
Zjadłam z buraczkami polanymi powstałym sosem mniam.gif

anbetung.gif

O Jezu - dobrze, że dzisiaj handlowa. W nocy ze świata wróciłam, a tu takie zapachy.

+Quote Post
AnkaP
post 3 Jan 2020, 18:50
Post #43

szef kuchni

Użytkownik nr: 6.990

Wyciągam, bo planuję na niedzielę. Tylko zastanawiam się w jakiej formie zrobić, gulasz niby praktyczniejszy, tym bardziej, że na kości chciałam ugotować wywar na zupę, ale tłuszcz jest nośnikiem smaku, więc szkoda mi skóry wyrzucać. Spróbuję zrobić coś pośredniego, wytrybuję kość, a resztę mięsa będę dusić w całości, razem ze skórą.

+Quote Post
hazo
post 3 Jan 2020, 19:46
Post #44

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 956

Ja dziś miałam na obiad w formie gulaszu. Nie zrobiłam jednak z udźca, bo wykorzystałam resztki piersi, które mi zostały po innej potrawie. Też był smaczny.

+Quote Post
AnkaP
post 6 Jan 2020, 15:33
Post #45

szef kuchni

Użytkownik nr: 6.990

Zrobiłam właściwie prawie zgodnie z przepisem. Nie chciało mi się pieczołowicie wycinać kości, żeby mieć jeden płat mięsa, więc ciachnęłam obok kości z jednej i z drugiej strony i otrzymałam dwa kawałki mięsa - mniejszy i większy (a właściwie do cztery, bo dwa udźce miałam). Na kościach ugotowałam rosół. Mięso planowałam przyrządzić dopiero następnego dnia, a nie lubię, jak mi takie gołe leży w lodówce, więc natarłam solą i pieprzem, polałam sosem sojowym i octem balsamicznym i takie zamarynowane wstawiłam do lodówki. A następnego dnia to już prawie zgodnie z przepisem robiłam, tylko że wpakowałam obsmażone mięso i resztę dodatków do wolnowaru, ustawiłam go na 6 godzin low i poszłam pobiegać icon_smile.gif Wyszło bardzo smaczne danie, zwłaszcza sos jest pyszny icon_smile.gif

+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 20th February 2020 - 08:53