Naleśniki z pieczarkami

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Patrze, że chyba nie ma takiego przepisu, wiec wrzucam, bo sa dobre i tanie , na obiad w sam raz.
Potrzebne są naleśniki, usmażone z dodatkiem soli, bez cukru. Ja robię na oko: Jajko, sól, mleko i woda, mąka zawsze wychodzi mi 8 naleśników o średnicy dna ok. 20cm.
W osobnym garnku:
- podsmażam cebulę,
- dodaję drobno posiekane pieczarki (ok.60-70 dkg)
Jak już zmiękną to dla zagęszczenia wlewam do nich trochę ciasta naleśnikowego i zeby się nie rozsypały przy jedzeniu. Odstawiam do ostygnięcia, a w tym czasie smażę naleśniki. Potem nakładam farsz i zawijam jak gołąbki, podsmażam (takie są wtedy chrupiące, najlepsze) i zajadamy. Można polać sosem pieczeniowym, czy jakim kto lubi. NIe mam zdjęć, bo wszystkie nalesniki właśnie zostały pożarte.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Maria z Łeby @ 16 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=728762Ale fajnie wykombinowałaś. muszę przetestować w najbliższym czasie.
A to prawda, że sama wykombinowałam
icon_mrgreen.gif

Jeszcze zapomniałam dodać, żeby te pieczarki porządnie przyprawić solą i pieprzem, czy co tam wolisz, najlepiej posmkować po dodaniu do nich tych 2-3 łyżek ciasta naleśnikowego. Daj znać czy ci smakowały
cook.gif
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
To moje ulubione nalesniki. Ale troche inaczej robie - cienkie nalesniki+farsz z duszonych pieczarek, cebuli i czosnku. Sół + pieprz w słusznych ilościach. I potem nadziewam, tylko już nie obsmazam. Fakt faktem rozlatuja sie te pieczarki na wszystkie strony, bo i ładuje je na maksa do kazdego nalesnika, ale tak mi wlasnie smakuja.
icon_smile.gif
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Ines @ 16 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=728794To moje ulubione nalesniki. Ale troche inaczej robie - cienkie nalesniki+farsz z duszonych pieczarek, cebuli i czosnku. Sół + pieprz w słusznych ilościach. I potem nadziewam, tylko już nie obsmazam. Fakt faktem rozlatuja sie te pieczarki na wszystkie strony, bo i ładuje je na maksa do kazdego nalesnika, ale tak mi wlasnie smakuja.
icon_smile.gif
Zapomniałam o czosnku - daję też. Ja czasem nie obsmazam, tylko podgrzewam w piekarniku, ale wolimy z patelni, bo sa chrupiące. Z początku nie zagęszczałam farszu, tylko te sypiące się we wszystkie strony pieczarki troche mnie wnerwiały
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hofi, ale zagęszczasz do ''ścięcia się'' chyba tego ciasta w pieczarkach?
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
A... dzięki. Teraz 'paimaju'
icon_wink.gif
daumen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja robię podobnie - farsz z pieczarek, cebuli, odrobiny czosnku, pieprz. Potem zawijam w naleśnik.
Naleśnik panieruję w jajku i bułce, obsmażam. Od zawsze to się nazywa u nas "krokiety z pieczarkami"
icon_mrgreen.gif
a "wymyśliła" je już moja babcia
icon_mrgreen.gif
Pyszne!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
U nas takie krokiety
icon_biggrin.gif
mama robi na BN. Farsz daje rózny - zazwyczaj jest więcej do pierogów i wtedy taki grzybowo-kapuściany pakuje w nalesniki
icon_biggrin.gif

A i jemy popijając barszczem - czerwonym zeby nie było
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Fajne
icon_mrgreen.gif
Myślę, że można przygotować np. wieczór wcześniej, a dnia następnego odgrzać, gdy przyjdę głodna, zmęczona i głodna
icon_wink.gif
a takich przepisów teraz szukam.
daumen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
O, na pewno. Mogę się wypowiadać co do krokietów, nastepnego dnia są bardzo dobre. Mozna także gotowe krokiety zamrozić.
icon_smile.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,504
113
Hofi - zrobiłam, ale zamiast pieczarek użyłam opieniek(ze słoika), naleśniki odsmażyłam i polałam keczupem
lecker.gif
anbetung.gif
. Na pewno będę je jeszcze robiła.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
Muszę skomentować - pyszne to jest. Dopiero teraz co prawda wyczaiłam przepis, ale robię takie od... od kiedy odkryłam pieczarki. Jeszcze można dodać troche drobno pokrojonej piersi indyczej, albo ewentualnie kurzej do farszu, i obowiązkowo dużo cebuli i czosnku. Doprawić polecam mielonymi suszonymi borowikami, i koniecznie odsmażać - mają byc przypieczone na brązowo i chrupkie.