Ciasto czekoladowo-pomarańczowe pod chmurami (Nigelli)

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
250g ciemnej czekolady minimum 70%
125 g masła
2 jajka, 4 żółtka, 4 białka
175g drobnego cukru
2 Łyżki likieru z pomarańczy. ale moze byc inny , ja dałam łyzki brandy wymieszanego z aromatem pomarańczowym
starta skórka z pomarańczy

CHMURKA
500 ml kremówki
1 łyżeczka likieru (lub brandy i aromatu pomaranczowego)

do posypania kakao

ubić białka, ale nie na bardzo sztywno , pod koniec dodać 100 g cukru i ubić.
w odddzielnej misce ubić jajka, żółtka skorkę, rozpuszczoną i schłodzoną czekolade, cukier, masło.
połączyc delikatnie masy. Wlac do formy w ktorej tylko dno jest wyłożone/wysmarowane. Piec 30-40 minut w 180 st.

Ciasto po wyjęciu zapadnie sie na środku i tak ma być! potem w zapadniecie wlozyc smietane ubitą z likierem
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
noi zrobiłam dzis dla gości, było naprawdę pyszne i bardzo bardzo apetycze!
 

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
dziewczyny powiedzcie mi ,czy jak upieke i juz ostygnie to ciasto,to mam nalozyc na srodek ta bita smietane,czy jezeli ciasto jest na jutro popoludnie to moze smietane dac przed samym podanie ciasta.Juz sama nie wiem czy moze dac smietane i wlozyc ciast do lodowki az do jura?
Blagam ,zaraz bede piekla i nie wiem co zrobic.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
oczywiscie, smietane tuz przed podaniem ubic!
 

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
Malgosim a wiec teraz upieke ciastoi jutro jak goscie przyjda mam ubic i wylozyc na ciasto smietane,tak?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja piekłam dzisiaj rano, podalam o 17. Była pyszne. Robi si e je 10 minut maksimum, wiec ja bym w ogole nie robi la go z wyprzedzniem
icon_smile.gif
 

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
Masz racje zrobie jutro rano,wielkie dzieki za szybka odpowiedz
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie ma sprawy! wiem jak to jets potrzebowac odpowiedzi na zaraz
icon_smile.gif


Mowie Ci, robi sie je w trymiga!

- najpierw ubij bialka z cukrem, potem nie myjac miksera ubij cale jajka z zoltkami i cukrem, w tym czasie niech sie rozpuszcza czekolada i maslo (mozna wrzucic razem). Potem Masa czekoladowa chwile stygnie, Ty masz czas na wysmarowanie tortownicy (sr 23 cm!) . Wlewasz czekolade do jajek, potem delikatnie dodajesz bialka (ja bardzo niedokladnie to wymieszalam, bo nie chcialam stracic powietrza. Dzieki temu fajny marmurek nawet wyszedl !) wlewasz i pieczesz. W sumie nei wiecej niz 10 minut
icon_smile.gif
 

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
Powiedzcie mi ,jak zrobie ciasto Nigelli i upieke w formie do mufinnek,ciekawe czy opadne kazda mufinnka tak jak ciasto.I do kazdej pozniej mozna nalozyc bitej smietany.Jak myslicie wyjdzie cos z tego,czy wszystko do smieci poleci?

Malgosim a ile tego masla?
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
och,. przepraszam, w czasie edycji wywalilam 125 g masła

mysle ze w foremkach do muffinkow tez moze byc fajne, ale nei mam pojęcia jak opadnie
 

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
Wlasnie wyciagnelam z piekarnika,zobaczymy jak opadnie,troche popekalo na wierzchu
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
i tak ma byc
icon_smile.gif
 

Aga

Member
Lis 18, 2004
122
0
0
Malgosim ,a teraz ok pieknie opadlo ale mam problem,ciasto jesyt potrzebne na godz 16-16.30 kiedy mam polozyc ta bita smietane zeby nie spieprzyc ciasta,i jeszcze jedno ta smietana jest bez cukru czy tak ma byc?Ja nawet cukru waniliowego nie mam,czy moze dodac odrobinke cukru zwyklego

Juz wiecej nie bede ci przeszkadzala
icon_smile.gif
i wielkie dzieki :bussi:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hehe, mzoesz teraz, rtlko wstaw ciasto do lodówki. Ja zjadąłm resztkę na sniadnie i była jeszcze lepsza niż wczoraj
icon_smile.gif
Ale wczoraj tego nie wiedziałam
icon_smile.gif


Śmietana bez cukru, za to z aromatem pomarańczowym, skórką i jakimś alkoholem. Najpierw ubij a potem dodaj
icon_smile.gif


mozesz przeszkadzac, tylko od 15 bede miec gosci, weic nie bede odpowiowiadac od 15 do wieczora
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja nie mam, ale jest u nigelli
asset_299_hl.jpg