Gofry chrupiące

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
0,5 kg mąki
2 jajka (zółtka oddzielnie od białek)
1/2 szk cukru
1/3 kostka margaryny stopionej i ostudzonej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
woda

Mąkę wymieszać z porszkiem do piecznie, żółtkami, cukrem, wodą i margaryna.Wody ma być tyle, żeby ciasto było gęste
icon_smile.gif
Zmiksować to wszystko i dodać ubite białka.

Mi się sprawdza w 100%. Z tego przepisu robię już ok 3 lat i zawsze wychodzą chrupiące.

Podpowiem, że po upieczeniu wykładam na tą...kratkę z piekarnika czy tam jak to się nazywa Chodzi o to,żeby gofry odparowały
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No i zrobiłam je wczoraj, z ciekawości. Zgadzam się, że one są chrupiące i to dość długo po wyjęciu z gofrownicy, ale jak dla mnie to one są zbyt twarde po prostu. Podniebienie sobie pordapałam podczas jedzenia. Znacznie dłużej musiały siedzieć w gofrownicy niż te, które zwykle robię, bo były wciąż b. blade i w zw. z tym jak już osiągnęły odp. kolor były wysuszone i właśnie dlatego wg mnie bardziej chrupiące. Moja córka jadła kilka godzin po upieczeniu i mówiła, że dobre. Ale obie stwierdziłyśmy, że pozostaniemy przy poprzednim przepisie.
 

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
Skusiłam się, właśnie zajadamy się tymi goframi. Są chrupiące, chociaż to jeszcze nie chrupkość tych z nadmorskich budek
icon_biggrin.gif

Ale przepis już wpisałam w zeszycik
icon_biggrin.gif
Aha, następnym razem dosypię proporcjonalną ilość mleka kokosowego, a zrezygnuję z cukru. Zobaczymy co wyjdzie. Więc do następnej soboty
icon_mrgreen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Cieszę się, że smakowały
icon_smile.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Obżeraliśmy się dziś z bitą śmietaną i mandarynkami
mniam.gif

gofry.JPG
 

Załączniki

  • gofry.JPG
    gofry.JPG
    72.7 KB · Wyświetleń: 2

konwalia

Member
Gru 8, 2007
66
0
0
Dzisiaj wypróbowałam gofry z tego przepisu i jest to najlepszy przepis, z którego do tej pory robiłam gofry, gdyż gofry są bardzo chrupiące i jeszcze dłuższy czas po upieczeniu nie tracą chrupkości. Ja uwielbiam jednak jeść jescze ciepłe gofry, bo wtedy są najlepsze. Polecam te gofry.
Co do wody to ja dodałam wodę mineralną gazowaną, a nie zwykłą.