Sos Zbójnicki*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sos Zbójnicki

S4020990.jpg

Pół cebuli
Pół papryki czerwonej
Kilka pieczarek w zalewie octowej
1/3 szkl. keczupu
1 łyżeczka musztardy
2 łyżki sosu sojowego
4 łyżki wody
1/2 łyżeczki majeranku
Szczypta bazylii
Szczypta słodkiej papryki
czosnek
Szczypta pieprzu Cayenne
Pieprz czarny do smaku
3 łyżki oleju
masło


1.Na oleju z kawałkiem masła zeszklić pół drobno posiekanej cebuli wraz z majerankiem i szczyptą bazylii. Całość oprószyć mąką ziemniaczaną , wymieszać i rozprowadzić wodą. Dodać 2 łyżki sosu sojowego, 1/3 szkl keczupu i 1 łyżeczkę musztardy (nieczubatą). Wymieszać. Dodać szczyptę papryki słodkiej, szczyptę czosnku i pieprzu Cayenne. Doprawić czarnym pieprzem.

2. Do sosu dodać pokrojoną w kostkę paprykę i marynowane pieczarki w plasterkach.


Podawać na ciepło, idealny do mięs pieczonych i grillowanych.
lecker.gif



SMACZNEGO
mniam.gif






Żródło: Mi
 

Załączniki

  • S4020990.jpg
    S4020990.jpg
    65.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Mała Mi, wypróbuję Twój sosik do grilowanych polędwiczek indyczych.
Powiedz mi czy świeże wcześniej duszone pieczarki też mogą byc czy lepiej jednak marynowane?

Jestem ciekawa jeszcze jednego
icon_wink.gif
, obok sosiku z mięskiem i brokułów to są ziemniaczane kuleczki zapiekane? Sama je robisz, w jaki sposób? Też bym takie chciała
icon_smile.gif
. I czym polewasz brokuły??

Pozdrawiam!
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sywla, myślę, że mogą być także podduszone pieczarki, tylko by trzeba je dać bez oleju/masła, w którym się dusiły, by nie było za tłusto. Ja akurat za każdym razem z marynowanych robiłam, ale czemu nie? - na pewno będzie smaczne
icon_smile.gif


Kuleczki to akurat wynalazek mojego Męża - kupuje się je mrożone, jak frytki.
icon_wink.gif

Kiedyś robiłam coś takiego sama - czyli dufinki - gotowane ziemniaki, ugniecione, z jajkiem i śmietaną, odrobiną mąki. Wyciska się je ze szprycy w ładny kształt i zapieka w piekarniku. Jednak - jak dla mnie - za dużo czasu to zajmuje i zbyt pracochłonne w porówniu do efektu. I tutaj ja (czyli generalnie wróg gotowców i mrożonek) odpuszczam, i wolę kupić.
icon_mrgreen.gif


Na brokule tym razem wystapił sos serowy. Jest to taki sos, jaki podaję w przepisie na fusilli, tyle, że bez grzybów:

https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=18316

A oprócz tego, z brokułem fenomenalne są te dwa sosy, które równie gorąco polecam:

https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=11540 czosnkowy

https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19040 chrzanowy

wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Może spróbuję z marynowanych pieczarek, faktycznie czemu nie. Z duszonymi będzie inny smak.
A co do tych kulek-dufinek
icon_wink.gif
(nawet nie wiedziałam że tak się nazywają, ale wstyd
icon_redface.gif
) to muszę je wypróbowac, oczywiście też kupię
icon_mrgreen.gif
. Myślałam że masz jakiś specjalny sposób. Kiedyś pobawię się sama, nie mam wprawy ze szprycą i pewnie wyjdą mi cudaki na początku
icon_mrgreen.gif
.

A sosiki do brokolików to jak najbardziej dla mnie!!
lecker.gif

A tą marynatkę, którą polecasz do kurczaka z sosem zbójnickim to zastosuję do grilowanych polędwiczek indyczych
lecker.gif
daumen.gif


Dzięki i pozdrawiam!!!
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
sywla @ 31 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=654928Może spróbuję z marynowanych pieczarek, faktycznie czemu nie. Z duszonymi będzie inny smak.
Sywla, ja miałam na myśli, że "czemu masz nie spróbowac" z duszonymi!
icon_smile.gif

Oczywiście, że można, ja osobiście jestem jak najbardziej za eksperymentami w kuchni i nie ma nic niewłaściwego w zmienaniu przepisów pod własny smak.
icon_smile.gif


Tutaj te marynowane dodają taką octową nutę, ktora wg. mnie szczególnie pasuje do pieczonych i grillowanych mies, dlatego je dodaję.
Z duszonymi pieczarkami smak będzie chyba bardziej "grzybowy".

Na pewno do grillowanych polędwiczek będzie świetny
icon_smile.gif



(kuleczki z paczki mają nazwę pommes noisettes, kilka firm je robi)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Mała_Mi @ 31 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=654938Sywla, ja miałam na myśli, że "czemu masz nie spróbowac" z duszonymi!
icon_smile.gif

Oczywiście, że można, ja osobiście jestem jak najbardziej za eksperymentami w kuchni i nie ma nic niewłaściwego w zmienaniu przepisów pod własny smak.
icon_smile.gif


Tutaj te marynowane dodają taką octową nutę, ktora wg. mnie szczególnie pasuje do pieczonych i grillowanych mies, dlatego je dodaję.
Z duszonymi pieczarkami smak będzie chyba bardziej "grzybowy".

Na pewno do grillowanych polędwiczek będzie świetny
icon_smile.gif

(kuleczki z paczki mają nazwę pommes noisettes, kilka firm je robi)
Wiem wiem Mała Mi
icon_wink.gif
, właśnie chodzi mi o ten octowy smaczek z marynowanych pieczarek. Niedawno jadłam u kogoś danie w którym były marynowane pieczarki, ich octowy smak zdominował wszystko. Stąd moje dywagacje
icon_redface.gif
.
A tu do grilowanych mięs octowa nutka będzie w sam raz
icon_mrgreen.gif


Pozdrawiam!!