Szarki - placki z jablkami

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Moje ulubione z dziecinstwa

Ilosci skladnikow 'na oko' zaleza od liczby chetnych i apetytwow.

Potrzeba:
jablka (srednio jedno na osobe)
jajka (srednio: 1 jajko na 1 jablko)
maka
woda
cukier waniliowy
proszek do pieczenia (troszeczke)
ewentualnie cukier (jak jablka kwaskowate)
olej do smazenia

Jajka rozbeltac z woda, maka cukrem i proszkiem. Wyszystko ma miec konsystencje bardziej gesta niz ciasto nalesnikowe. Jablka obrac i zetrzec na tarce na grubych oczkach. Polaczyc z ciastem.

Smazyc na rozgrzanej patelni wykladajac lyzka porcje ciasta. Wielkosc placuszkow dowolna. Smazyc dwustronnie.

Podawac dowolnie, z cukrem, cynamonem, bez niczego tez sa ok. Smakuja i gorace, jak i przestudzone.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Macie foto na zachete ;)

szarki1.jpg

szarki2.jpg
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
Dziekuje bardzo za przepis...
z pewnoscia bedzie czesto na naszych stolach...
maz powtarzal: pyszne pyszne pyszne....

jeszcze raz dziekuje pozdrowionka
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
oj chyba po jablka polece....
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Oooo! To ja robię racuszki z jabłkami - modyfikowane, bo jabłka tarte - nie wiedząc, że robię szarki! :shock: :mrgreen: A dziecko uwielbia je, oj, jak uwielbia!.. :mniam:

W wersji drożdżowej (zamiast proszku - zaczyn) też robię i też pycha! :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ciesze sie Kasiu, ze smakuja

Johasiu, taki zwykly zaczyn drozdzowy ? Powiedz szczegoly, musze sprobowac ;)
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
JotHa - wstyd się przyznać, ale skorzystałam z przepisu na racuchy drożdżowe autorstwa chyba Anusiaczka... :oops:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nie ma sie co wstydzic
w koncu to nie epoka kamienia lupanego i wiekszosc przepisow nie jest wlasnych, ale powielanych, modyfikowanych, stworzonych na bazie doswiadczen krecenia jajek z ukrem i maka itd......
najwazniejsze, zeby smakowalo.

a ciekawe czyj przepis ja robie. Najczesciej "na oko" ;)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Smazy sie szybciutko na goracym tluszczu (lepjej w pelni zamurzone), wiec
nie grozi ci pol dnia przy patelni. Chyba, ze Twoi mezczyzni sa slodkimi lasuchami ;) (moze bedziesz musiala ciasto poslodzic, bo jednak dzieci wola bardziej slodkie).

Trzymam kciuki :mrgreen:
 

isabell

Member
Lip 7, 2005
4,947
0
36
Jotha ,zrobione ,zostanie na jutro,one bardzo bardzo pyszne i syte,a syte to dlatego bo ja to zawsze coś przekombinuje,czyli dałam za dużo cukru,ale zjedli i na jutro zostało bo oczywiście zrobiłam tyle co by na całe forum cin cin :smacznego: starczyło,jeszcze raz dzięki za przepisik i dobre rady ...buziaczki :mrgreen: :mniam:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Swego czasu bardzo poszukiwałam przepisu na placuszki jakie kiedyś robiła mi moja prababcia ale wszystkie były na maślance, kefirze albo na drożdżach a ona robiła je szybciutko i na wodzie.
dziękuję za te placuszki bo przypominają mi smak dzieciństwa a dziś robiłam je 3 raz i coraz bardziej mi smakują :anbetung: :anbetung:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
:shock: to ja tu idę znowu placuszki chwalić a tu nikt opinii żadnej nie dodał od listopada :roll: róbcie szarki bo przepyszne no i mają tę zaletę że są tak łatwe i szybkie że nawet dziecko chętnie pomaga
icon_smile.gif

Agata_100206%20002.jpg