Muffinki czekoladowe bez tłuszczu i jajek

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
1 1/3 szklanki mąki
1 szklanka (niepełna) cukru
4 1/2 lyzki kakao
1 1/4 lyzeczki sody oczyszczonej
2 lyzeczki proszku do pieczenia
3/4 szklanki jogurtu naturalnego
3/4 szklanki chudego mleka
1 lyzeczka olejku waniliowego

nagrzac piekarnik do 200 stopni. wymieszac make cukier kakao proszek i sode.
osobno wymieszac mleko, jogurt i wanilie.
polaczyc razem nakladac do formy muffinowej do 3/4 wysokosci. piec 20 -25 min.
 

nann

Member
Maj 12, 2005
48
0
0
Zrobiłam
icon_smile.gif

Teraz czkeam na opinie smakowa, bo wygladaja pysznie, ale ja ich nie wezme do ust ;)

 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
to super ze sie udały :mrgreen:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No ja też piekłam :lol: tak jak pisałam z mąki żytniej pełnoziarnistej i z 3 łyżkami fruktozy
icon_smile.gif
kakao skutecznie zabiło razowy smak, a przez to że mało cukru to były takie deserowe :lol: do środka dałam po truskaweczce- PYYYCHA nie urosły mi prawie nic, ale mimo to są normalne bez zakalca, i mają taką cudowną sprężystą miękkość :lol: no cuuudo po prostu dla odchudzających się w napadach ochoty na coś dobrego ;)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No musze jeszcze sie dopisać tutaj bo inaczej być nie moze!!! One są fantastyczne po prostu, dałam mąkę 1850 i urosły do nieba, mięciutenienienienieczkie i smakowite, troche za mało słodkie mi wyszły ale to lepiej dla mojego brzuszka :mrgreen: :mrgreen: nadziwić sie nie moge że te muffinki nie wywołały forumowej burzy euforii i masowego pieczenia, bo wad nie mają a same zalety: brudzi sie tylko łyżka i miska, pieką się szybciutko, kalorii mają niesamowicie mało, zgodne z mm (po przeróbkach :mrgreen: ), smaczniutkie i mięciutkie oraz aromatyczne!!!! :herz: :herz: :herz: róbcie je róbcie róbcie róbcie :lol: