Muffinki czekoladowe bez tłuszczu i jajek

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
A ja niestety nie podzielę Waszych zachwytów.
icon_sad.gif

Owszem, bardzo ładnie wyrosły (ale zdziwiłabym sie gdyby nie wyrosły, wszak proszku i sody maja stosunkowo dużo jak na tę ilośc mąki) i wizualnie wyglądają świetnie... ale niestety jak dla mnie smak mają... sama nie wiem jak to określić... :roll: Właściwie żadnego smaku...
icon_sad.gif
Jakbym gąbkę jadła. :|

Może takie muffiny są dobrą alternatywą dla osób będących na jakiejś specjalnej diecie, ale ja jednak wolę pozostać przy tradycyjnych ciastach, gdzie tłuszcz i jaja wiodą ważną rolę.
Ten przepis intrygował mnie już od dłuższego czasu i ciągle się zastanawiałam jak smakuje ciasto bez tych dwóch składników, no i teraz już wiem. ;)

Na koniec dodam, że mój małżonek wierdzi, że muffiny są ok. Więc niewykluczone, że po prostu ja mam spaczony smak. Co nie zmienia faktu, że w tej postaci jednak zrobiłam poraz pierwszy i chyba niestety ostatni...
A szkoda, bo tanie są.
icon_smile.gif
 

Magilka

Member
Paź 14, 2005
68
0
0
zamiast kakao dodałam kawe rozpuszczalna (suchą) tez 4 i pół łyżki do zupy. I były fantastyczne, bardzo kawowe.
A tee z kakao poewam rozpuszczona w maleńkiej ilości tabliczka bardzo gorzkiej czekolady - gorące muffiny goraca czekoladą. i są fantastyczne, szczególnie kiedy do środka muffin wkładam maleńki kawałek tej samej gorzkiej czekolady.
 

Maddy

Member
Lip 26, 2007
13
0
0
Ahh, jak się cieszę że odkopałam ten przepis!
icon_smile.gif
Muffinki są niesamowicie miękkie i bardzo pyszne. Dziękuję.

Pozwólcie, że się pochwalę:
muffinbj6.jpg

muffin3sg0.jpg

muffin2sj6.jpg
 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
ciesze sie bardzo
icon_smile.gif
superowe to serduszko :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
O jakie fajne
icon_mrgreen.gif
Zapisane, będę wkrótce testować
fiesgrins.gif
 

Maddy

Member
Lip 26, 2007
13
0
0
Wpadłam własnie na pomysł, aby dać do środka nutellę korzystając z innego znanego przepisu. Będą mniej kaloryczne
icon_wink.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
hm jakoś nie podpasowały mi zbytnio, chyba mi właśnie masła brakuje ;)
Ale zastanawiam się jak by wyszły bez kakao ale za to z owocami, gruszką np... albo z kakao i gruszką hmmm
będe eksperymentować jeszcze

za to są faktycznie mięciutkie i puszyste, tego nie można im odmówić ;)