Chleb z czosnkiem

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Zachęcona wspaniałościami w niniejszym wątku chlebowym, postanowiłam wtrącić swoje 3 grosze... i sprawdzić przy okazji jak to będzie ze zdjęciem pod postem. Poczytałam rady Kamili i teraz nadszedł czas próby.

Chleb z czosnkiem

50 dag mąki pszennej
5 dag drożdży,
1 łyżeczka soli,
1 szkl. letniej wody,
20 dag ostrego żółtego sera,
4 ząbki czosnku,
słodka papryka,
tłuszcz do formy.

Drożdże rozkruszyć i wymieszać z wodą i solą. Ktoś ma ochotę na bawienie się w tworzenie rozczynu – proszę bardzo. Ale nie jest to konieczne. Ja dosyć brutalnie obchodzę się z ciastem drożdżowym... w każdym razie rozpuszczone drożdże dodać do mąki i wyrobić ciasto. Około 10 minut. Dochodzę do wniosku, że najlepiej jak człowiek jest wkurzony. Podczas obróbki bardzo łagodnieje. Pod koniec wyrabiania dodać zmiażdżony czosnek. Ciasto jeszcze raz dokładnie wyrobić i przełożyć do natłuszczonej keksówki długości ok. 30 cm. Odstawić do wyrośnięcia pod przykryciem na minimum 30 minut.
Posypać startym żółtym serem i papryką. Piec ok. 40 minut w temp. 180-200° C. Po upieczeniu wyjąć z piekarnika, przeciągnąć się ze dwa razy i wyjąć ciasto delikatnie tym razem z formy.

chleb47py.png


chleb58wh.png


trochę pomogłam - Kamila
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Ja ten chlebek pikłam polecam wszystkim pychaaaa :lol: :lol: Borgia gdzie te zdjęcia?? Chlebuś na stałe wszedł do moich przepisów. :lol: :lol:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
wyglada super ten chlebek... ide drukowac przepis :mrgreen:

pzdr
yenn
 

kajorek

Member
Wrz 14, 2004
370
0
0
piekłam w maszynie na podstawowym programie

i niestety nie wyszedł mi

ciekawe co było nie tak :denknach:

spróbuję za jakiś czas jeszcze raz, jak nie wyjdzie to :ugly: :mrgreen:

tym czasem idę szukac kolejnego do pieczenia :kaffe:
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Nie wiem jak z pieczeniem w maszynie, ale koleżanka robiła go w maszynie. Piekła w piekarniku... Wyszedł ok.
 

Agama

Member
Wrz 21, 2004
201
2
18
a moj chlebek wlasnie rosnie, zaraz go bede wkladac do piekarnika... i zobaczymy co wyjdzie??????
pozdrawiam serdecznie Agama
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
Super chlebek- wyrosl bardzo fajnie, bardzo smaczny..


Wprowadzilam jednak kilka poprawek- absolutnie nie rozpuszczalam drodzy razem z sola!!!! :shock: bez wnikania w teorie naukowe, sol moze nam zniszczyc drozdze i nic nam nie urosnie.... i robiac chleb powinno sie wsypac sol do maki, a drodze rozpuscic z woda i ewntualnie z cukrem... i tak tez zrobilam...
kolejna poprawke,jaka wprowadzilam,to posypalam serkiem i papryka dopiero 10 minut przed wyjeciem chleba z pieca....

zachecam wszystkich czosnkozercow do tego chlebka! :mniam:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ten musze zrobic. Wyglada wspaniale...
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Czy komuś udało się zrobić go w maszynie....? Bo mam ochotę....
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ika.. robialm ten chlebek juz pare razy i mieszalam go w maszynie, a pozniej przelozylam do keksowki i pieklam w piekarniku....
Wyszedl swietny i nic sie nie stalo...... ;)

No wlasnie.... robialam go, a nie wpisalam tutaj komentarza.... :roll:
Chlebek polecam, bo jest na prawde pyszniutki.... :lol:
Bardzo smaczny nawet na cieplo ;) ( UWAGA!!!! - szybko znika....... ;) )
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
No tak, tylko ja nie mam piekarnika, więc muszę go upiec też w maszynie...
Ale spróbuję
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Mysle, ze nie ma sie czego bac..... Na pewno wyjdzie.... ;)
Trzymam kciuki, zeby sie udalo ;)
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Dam znać ;)
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ten chlebek robie bardzo czesto, jest pyyyyyyyszny i szybko znika... <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
Tym razem, zrobilam zdjecie ;)
Polecam go- jeszcze raz bardzo mocno i z czystym sumieniem <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
I poraz kolejny dziekuje za przepis ;) <!--emoid:bussi:--><!--endemo-->

qvrn5niq64w63psn.jpg

tcl747trcg77naul.jpg
 

Załączniki

  • qvrn5niq64w63psn.jpg
    qvrn5niq64w63psn.jpg
    76.3 KB · Wyświetleń: 0
  • tcl747trcg77naul.jpg
    tcl747trcg77naul.jpg
    72.2 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

DagMa

Member
Lis 23, 2005
32
0
0
Zachęcona opiniami i zdjęciami zrobiłam - wyszedł bardzo dobry mąż połowę zjadł na ciepło
icon_smile.gif
drugą połowę która udało mi się uratować zjadł na śniadanie
icon_smile.gif
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Super chlebek- wyrosl bardzo fajnie, bardzo smaczny..


Wprowadzilam jednak kilka poprawek- absolutnie nie rozpuszczalam drodzy razem z sola!!!! :shock: bez wnikania w teorie naukowe, sol moze nam zniszczyc drozdze i nic nam nie urosnie.... i robiac chleb powinno sie wsypac sol do maki, a drodze rozpuscic z woda i ewntualnie z cukrem... i tak tez zrobilam...
kolejna poprawke,jaka wprowadzilam,to posypalam serkiem i papryka dopiero 10 minut przed wyjeciem chleba z pieca....

zachecam wszystkich czosnkozercow do tego chlebka! :mniam:
Również nie wnikam w teorie naukowe... ale robię ten chleb blisko 15 lat. I robię go dokładnie w teb sposób. I wbrew teoriom naukowym jak widać - rośnie. Mało tego... ostatnio dostałam link do jednej z amerykańskich stron o chlebie, gdzie w prawie każdym chlebie drożdże, czy też rozczyn... mają do czynienia z solą. Ale każdy robi jak lubi. Mnie nie przeszkadza, że robisz inaczej. Mam nadzieję, że Tobie również moja wersja nie przeszkodzi. Tym bardziej, że jeszcze raz to podkreślę - chleb rośnie i smakuje. I wybacz chlebowej ignorantce....
Cieszę się, że smakuje i innym.