Ziemniaki zapiaszczone*

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Ziemniaki zwą sie zapiaszczone bo są z bułką tartą
Robi sie je szybko i sa b. smaczne IMHO

Ilości na oko
ziemniaki obrać i pokroić w cząstki
Obgotować w osolonej wrzącej wodzie (kilka minut.. to przyspieszy pieczenie)
na patelnię wlać oliwę (sporo..ale bez przesady), wcisnąć sporo czosnku
Ziemniaki osączyć i wrzucić na patelnię. Bardzo dokładnie wymieszać , doprawić - np rozmarynem, solą i pierzem
Wyłączyć gaz
Ziemniaki posypać tartą bułką.. bardzo hojnie - całe mają być nią oblepione
Wstawić do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika i piec.. jakieś 20 - 30 min.

TdQ9DuY310loSJf18X.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Nie do końca rozumiem po co wrzucać te ziemniaki na patelnię ? Czy po to aby obtoczyć je w gorącym tłuszczu ?
I czy obsypć bułką tartą dopiero po zdjęciu z patelni?
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Nie do końca rozumiem po co wrzucać te ziemniaki na patelnię ? Czy po to aby obtoczyć je w gorącym tłuszczu ?
I czy obsypć bułką tartą dopiero po zdjęciu z patelni?
na patelnie wlewamy oliwe i w niej obsmazamy czosnek, na to wrzucamy obgotowane ziemniaki i chwile obsmazamy (chodzi o to,zeby ziemniaki złapały smak czosnku i przypraw. Potem zdejmujemy je z patelni i wrzucamy na np. tacę z bułka tartą
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Już rozumiem . Dziękuję
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
dzis zrobilam do steków i są przepyszne. Są nawet lepsze niż te musztardowe (wiem, wiem, trudno uwierzyc) - idealny zetaw przypraw, chrupkosc dzieki bułeczce. Wspaniałość!

MArghe! Adoptuj mnie (w pakiecie kamien i zapał do pizzy gratis)! <ale narazie baw si nad morzem >
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
ja zrobilam je tydzien temu a zapomnialam podziekowac za przepsyszny przepis na ziemniaczki :mrgreen:
dzie :blume: kuje Marghe ;)
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Jakie musztardowe, Małgosia??
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
No wreszcie je zrobilam... Chodzily juz za mna bardzo dlugo.. - ale mialam je caly czas na oku.... ;) <!--emoid:lol:--><!--endemo--> <!--emoid:lol:--><!--endemo--> <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
Byly pyyyszniutkie.... Mniam...... Zaluje, ze nie zrobilam ich wczesniej....
Bardzo szybko sie je robi... Na pewno teraz bede je podawac czesciej, zamiast &quot;zwyklych&quot; ziemniakow
icon_smile.gif

Dziekuje za przepis <!--emoid:anbetung:--><!--endemo--> i polecam z czystym sumieniem.... <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
Aha... rozmarynu nie mialam, zastapilam majerankiem <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
Wygladaly tak...

zapiaszczone8ua.jpg
 

Załączniki

  • zapiaszczone8ua.jpg
    zapiaszczone8ua.jpg
    124.5 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Dobrze ze przypomniałaś żeby pochwalić. Ja tez robiłam i mama była zachwycona. Ufam, że dobre były - ja nie próbowałam bo ziemniaków nie jadam............
icon_smile.gif