MArchewka mojej tesciowej

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
co ja z ta tesciowa :dump: :mrgreen: - hmmm - ona tak dobrze gotuje i jej przepisy wklepuje chociaz ten akurat jest z jakiejs starej ksiazki kucharskiej jej babci :mrgreen:

marchewke pokrojona jak kto lubi ugotowac w wodzie z sola i maslem!!
Zalac woda ta marchewke na poczatku tak aby tylko ja przykryla .jak juz bedzie tylko troche wody w garnku dodac

100 gr smietanki rozmieszanej uprzednio z dwoma zoltkami i rozpuszczonym maslem ( ilosc- jak kto lubi, ale generalnie to przepis dla maslozercow)
i duza iloscia posiekanej natki pietruszki

mieszac to wszystko przez 1 minute na wolnym ogniu - podawac!

Pyszna
pasuje idealnie do pulpeta i schabu w mleku - do schabu bardziej 8) do pulpeta to fasolka szparagowa z cebulka polana oliva i octem :mrgreen:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Na jaka ilosc marchewki jest ta zalewa smietanowo jajeczna?
Ma przykryc ja w calosci robic sosik czy tylko obkleic?
:oops:

pzdr
Sylion ktora nigdy w zyciu nie robila marchewki :oops:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
800 gram to duzo.
to moze nawet ja ja bede mogla zrobic, bo mi funt marchewki spoko wystarczy na obiad, a 50g smietany to kilka lyzek.
Sprobuje zreszta z jogurtem, bo ten Kubkowi w malych ilosciach, nie szkodzi.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Paula :lol: :lol: :lol:
czemu my tak chcemy wierzyc w tesciowe? :lol: :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
A jaka ma być ta śmietanka?
Używam 10% lub 12% czy nie skapcanieje taka chuda?
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
wlasnie przed chwila zrobilam ta marcheweczke- dolaczam sie do fanek naprawde pyszna
icon_smile.gif
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
No wiec sie przyznam, zrobilam marchewke tyle zo to byl moj blad :dump: bo mi sie jakos przesolilo i za duzo wody dalo :dump:
Ale ogolnie bardzo mi smakowalo niestety reszta rodzinki nie przepada za marchewka na gorac a szkoda :cry: choc dla mnie i tak bede sobie robila ;)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
smaczna, jak na marchewkę przystało, ale smietanka mi się zwarzyła
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
Pyszna była, ale powiedzcie, ze ta śmietanka miała się zważyć i że niczego nie skopsałam... :lol:
To chyba dużo zależy od śmietanki. Ja robiłam dwa razy. Za pierwszym razem nic się nie działo, za drugim też mi się zwarzyła i w sumie całość wyglądała bardzo brzydko. Dodam, że zawsze używam śmietanki 30 lub 36 procentowej.