Biscotti cynamonowo - rodzynkowe (bajaderka)

kasiaq

Member
Mar 1, 2007
4
0
0
a ja chciałabym podziękować za ten cudny przepis który uratował racjonalność mojej diety, hehe;)) za często wasze forum nawiedzałam i przyszedł czas by się wziąć za siebie.. a te sucharki są idealne na małą przyjemność od czasu do czasu bo nie wolno dać się diecie zwariować
icon_razz.gif
P wprowadziłam tylko malutkie zmiany mąka to typ 1850 graham, 2 łyżki fruktozy zamiast cukru, zero alko, i pestki dyni zamiast migdałów bo niestety nie miałam ;(

mam tylko nadzieje że nie będą mnie za często kusić;)))

pozdrawiam i obiecuję stać się czynną bywalczynią forum:)

Kasia
 

kasiaq

Member
Mar 1, 2007
4
0
0
A ja chciałabym ślicznie podziękować za ten cudny pzepis który uratował racjonalność mojej diety, hehe;)) jestem niestety z tych łakomczuchów co za często śledzą takie fora i później pięką na potęgę ( aż współlokatorki krzywo patrzą kiedy rachunek za prąd przychodzi.. ;PP) dlatego od 2 tygodni jestem na diecie ale trudno nie piec..więc postanowiłam upiec coś co będzie zdrowe i idealne niewielkiej przyjemności raz na jakiś czas ( bo niewolno dać się diecie zwariować
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dziewczyny - jaka blacha? Te mase po prostu łyzka nakładać?
gruebel_2.gif
Nie rozleje się?

Help
anbetung.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Zabrałam te ciasteczka na drogę jak i do pozarcia na miejscu wyjazdu.
lecker.gif

Pyszne, zwłaszcza do kawy lub herbaty
mniam.gif
Mój facet za nimi oszalał
icon_mrgreen.gif


Zdjęcia zrobione na szybko w ferworze pakowania
icon_redface.gif
....
Obraz_057ajj.jpgObraz_050.jpg

Aha, część zastąpiłam orzechami włoskimi i zmniejszyłam sporo cukru <o połowę>. I tak są słodkie
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • Obraz_050.jpg
    Obraz_050.jpg
    190.9 KB · Wyświetleń: 0
  • Obraz_057ajj.jpg
    Obraz_057ajj.jpg
    140.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo apetyczne zdjecia! A jak w koncu robilas, kladlas lyzka ? Jesli pyszne do herbaty to sa nastepne w kolejce jako przegryzacz, ale tez zmniejsze ilosc cukru, bo lubie malo slodkie sucharki
Elu, mozemy sobie rece podac, moj maz tez takich nie rusza.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ines @ 30 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=513897Bardzo apetyczne zdjecia! A jak w koncu robilas, kladlas lyzka ? Jesli pyszne do herbaty to sa nastepne w kolejce jako przegryzacz, ale tez zmniejsze ilosc cukru, bo lubie malo slodkie sucharki
Elu, mozemy sobie rece podac, moj maz tez takich nie rusza.
Ines - jak napisałam, ja tez zmniejszyłam ilość cukru
icon_mrgreen.gif
Cynamon jest wyczuwalny, wiec jesli go lubisz, to będą ci smakować
daumen.gif

Zrobiłam z podwójnej porcji, część bakalii zamieniłam na orzechy włoskie, sądzę, że spokojnie mozna dawać i inne bakalie zamiennie <mnie rodzynekj zabrakło>, choć migdały to podstawa
daumen.gif

Kładłam w końcu łyżką. Na dużej blasze do pieczenia pokrytej papierem do pieczenia <jaką widac na zdjęciu>.
Zrobiłam 3 rządki dość grube, które potem w trakcie pieczenia się rozpłynęły tak, że prawie się połączyły lub nawet i dotykały po wyjęciu z piekarnika, ale nadal miały po środkach górki.
Ważne jest, by rzeczywiście wyjmowac je po tych 15-20 min, zanim całkowicie nie ostygną. Dobrze się je wtedy kroi na plasterki
icon_wink.gif


Mnie smakują, a mojemu P. zawróciły wręcz w głowie, bo je je tak, że &quot;aż mu się usy trzynsą&quot;
rofl.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Dziekuje za wyjasnienie. Zrobie z migdalami i daktylami, zamiast rodzynek (akurat sa w domu), paletaja sie tez orzeszki ziemne, pewnie tez beda pasowac.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
No, nie wiem, czy daktyle pasuja do tych ciastek
gruebel_2.gif
One bardzo charakterystyczne smakowo są
gruebel_2.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Upieklam wczoraj - smaczne, chrupiace, z migdalami i rodzynkami. Rzeczywiscie bardzo cynamonowe w smaku. Nie warto robic z jednej porcji, maz prawie wszytkie opedzlowal wczoraj wieczorem, czym kompletnie mnie zadziwil, malo je slodzyczy, a ciastek i herbatnikow to juz w ogole nie - bo za suche.
Dalam 1/4 szklanki cukru a i tak byly wystarczajaco slodkie.
Dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
A widzisz Ines
icon_mrgreen.gif
Facetów na cynamon łatwo złapać najwidoczniej
fiesgrins.gif
Mój też je pokochał i juz piekłam powtórkę.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0

ivy77

Member
Lut 26, 2007
390
0
0
czy gdyby przełożyć na ostatnie 10 minut kromeczki masą makową(żeby wyszło coś a'la markizy) to będzie jadalne/smaczne?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hm, szczerze powiedziawszy mi smakowo za bardzo nie pasuje - ale to ja
icon_wink.gif
Zreszta nie wiem, czy masa by się trzymała
gruebel_2.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
O mamo jakie to pyszne
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif

Dałam 1/3 szklankę cukru, jedna porcje zrobiłam wg przepisu a drugą z mąką żytnią...i o dziwo te z mąką żytnią są smaczniejsze! A do masy dodałam jeszcze czekoladę
icon_smile.gif


Bajaderko wieeeelkie dzieki za przepyszne ciacha, na pewno zagoszczą u mnei na stałe
cvety.gif
 

Załączniki

  • biscotti.JPG
    biscotti.JPG
    152.5 KB · Wyświetleń: 0

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Sylwio, świetnie ci wyszły
daumen.gif
Bardzo apetycznie
lecker.gif
Będę musiała znów zrobić
zahnlos.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
kinga00 @ 20 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=586705Sylwia, robiłam kiedyś cantucci z mąki 2000 i były super
icon_razz.gif
tylko trzeba ich baardzo pilnować, raz podczas dopiekania zagappilam sie o 2 minuty i mi boki zwęgliło...
czyli coś w tym jest
icon_smile.gif
ja rzeczywiście żytnią serię troszke krócej trzymałam w piekarniku.

CYTATSylwio, świetnie ci wyszły Bardzo apetycznie Będę musiała znów zrobić