Borodinski na zaparce

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Borodinsky, z podobnego przepisu do podanego przez Gucia (zmiany jak opisalam wczesniej). Chleb przekrojony po 8 dniach. Miekki i pachnacy. Sacharyfikacja ze slodem litewskim ciemnym. Nastepnym razem dodamy rugemalta. Polecam.
 

Załączniki

  • Borodinsky.jpg
    Borodinsky.jpg
    72.2 KB · Wyświetleń: 0

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
tatter @ 1 Feb 2013 napisał:
1396671[/url]']
Borodinsky, z podobnego przepisu do podanego przez Gucia (zmiany jak opisalam wczesniej). Chleb przekrojony po 8 dniach. Miekki i pachnacy. Sacharyfikacja ze slodem litewskim ciemnym. Nastepnym razem dodamy rugemalta. Polecam.
Tatter, piękne dziurki i wygląda smakowicie. A co to jest rugemalt?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Dzieki w imieniu bochenka.

Rugemalta to termicznie stabilizowany slod zytni zwany rowniez czerwonym. Jest drobnej mielony i odrobine jasniejszy od ciemnego slodu zytniego zwanego rowniez litewskim, zapach ma jednak bardzo podobny. Firma od ktorej kupowalam slody polecila nam rugemalta do wypieku chleba Borodinsky, wiec zakupilam i pora na wyprobowanie.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
BTW Guciu, masz ochote na upieczenie razowca mieszanego z zytnim slodem diastycznym i prazonym zaparzanym slonecznikiem?
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
tatter @ 2 Feb 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1397162BTW Guciu, masz ochote na upieczenie razowca mieszanego z zytnim slodem diastycznym i prazonym zaparzanym slonecznikiem?
Mam i to Wielką
lecker.gif

BTW, a gdzie znajdę firmę od rugemalta?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Na Litwie. Salyklas, tutaj ich strona : Salyklas. Wystarczy wyslac do nich maila. Nie wiem czy transportuja mniejsze ilosci (zamawialam 25kg worki), ale moze wysylaja drobniejsze poczta. Za przesylke 150kg zaplacilam 100 EU, trudno powiedziec czy to cena od wagi czy tez za odleglosc, bo jesli to drugie to maja do Ciebie znacznie blizej. Rugemalta 30 EU, ciemny litewski 17 EU, jasny zytni (diastyczny) 15EU za worek oczywiscie. Jesli bedziesz miec problemy to daj znac, moze uda mi sie zarazdzic.

Przepis na chleb przesle Ci jeszcze dzis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
tatter @ 3 Feb 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1397426Na Litwie. Salyklas, tutaj ich strona : Salyklas. Wystarczy wyslac do nich maila. Nie wiem czy transportuja mniejsze ilosci (zamawialam 25kg worki), ale moze wysylaja drobniejsze poczta. Za przesylke 150kg zaplacilam 100 EU, trudno powiedziec czy to cena od wagi czy tez za odleglosc, bo jesli to drugie to maja do Ciebie znacznie blizej. Rugemalta 30 EU, ciemny litewski 17 EU, jasny zytni (diastyczny) 15EU za worek oczywiscie. Jesli bedziesz miec problemy to daj znac, moze uda mi sie zarazdzic.

Przepis na chleb przesle Ci jeszcze dzis.
Tatter, bardzo dziękuję za tak dużo informacji
anbetung.gif
- już sprawdzam czy mają mniejsze worki ze słodami
icon_mrgreen.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Gucio @ 4 Feb 2013, 10:56 ) index.php?act=findpost&pid=1397649Tatter, bardzo dziękuję za tak dużo informacji
anbetung.gif
- już sprawdzam czy mają mniejsze worki ze słodami
icon_mrgreen.gif
Cos mi sie zdaje, ze oni tylko B2B zamowienia przyjmuja, moge sie mylic jednak. Gdyby nie mieli mniejszych niz 25kg moze oglos na Cinie a znajdzie sie grono chetnych. Daj znac jesli nic z tego nie wyjdzie.

Wlasnie nastawiam zaczyny na razowy ze slonecznikiem (ufam, ze dostales maila tym razem), a mam tez wielka ochte na marchewkowy mieszany z ziarnami...wiec pewnie upieke oba.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Roman

Member
Sty 11, 2010
1,528
0
0
Tattar mam nadzieje ze podzielisz sie z nami nowymi przepisami
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zobaczymy co da sie zrobic
icon_wink.gif