Bułeczki z jogurtem

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Izolda @ 2 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=861101Hahaha, Maraa
icon_mrgreen.gif
, aleś mi posłodziła, ale ja już nie taka młoda, jak mi to wujek ostatnio powiedział: "Ty już przekwitnięta jesteś
icon_rolleyes.gif
".
No to ja dla Twojego wujka staruszka jestem.
icon_mrgreen.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Takie zdjecia powinny byc zakazane! Zjem monitor!
Nie zrobie, bo bym musiala sama, a chce (dokladnie chce to bylo dawniej, teraz jest musze) schudnac! No i nie wyobrazam sobie zebym ja jadla a dzieci sie patrzyly.
Zazdroszcze tym, co zawsze sa szczuple, gdybym ja tak piekla....


Mam przepis na ciasto-mus czekoladowo-pomaranczowe. Bezmleczne
pfeif2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
sprawdziłam i nie mam jogurtu w domu, a jestem za leniwa, aby sie ubierac i isc do sklepu. natchnęłyście mnie jednak i wlasnie rosnie mi inne ciasto drozdzowe na buleczki.
a te na pewno kiedys upieke.

Maraa, brak mi slow na opisanie Twoich zdjec, sa pzrepiekne
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Siostro, dziękuję.
icon_smile.gif


Izolda, takie bułeczki znalazłam bez mleka ale z dodatkiem mąki ryżowej. Jesteś zainteresowana?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Siostra_Ducket @ 2 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=861118Izolda, moze zastap mleko mlekiem sojowym?
Siostro nie sądzę, żeby wszystko dało się zastąpić soją i było nadal takie smaczne jak na mleku, tu nabiału jest dość sporo, weź pod uwagę, że jest jeszcze jogurt i masło
icon_smile.gif
. Ja się cieszę, że do mojego ulubionego chleba nie trzeba dodawać mleka, wystarczy, że chleb piekę, a białe bułki wcale nie są takie zdrowe
icon_wink.gif
.

Maraa a w tych bułeczkach nie ma masła?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Izolda @ 2 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=861130Siostro nie sądzę, żeby wszystko dało się zastąpić soją i było nadal takie smaczne jak na mleku, tu nabiału jest dość sporo, weź pod uwagę, że jest jeszcze jogurt i masło
icon_smile.gif
. Ja się cieszę, że do mojego ulubionego chleba nie trzeba dodawać mleka, wystarczy, że chleb piekę, a białe bułki wcale nie są takie zdrowe
icon_wink.gif
.

Maraa a w tych bułeczkach nie ma masła?
Jest masło ale myślę, że można je z powodzeniem zastąpić tłuszczem roślinnym.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
W sumie racja
icon_smile.gif
, ale wiesz co nie rób sobie specjalnie kłopotu z tłumaczeniem dla mnie, jak będziecie kiedyś z Margot piekły, to najwyżej się przyłączę, bo prawda jest taka, że u mnie w domu to głównie chleb idzie, mój TŻ za bułkami nie przepada, później będę je musiała sama zjeść i mi cincinka urośnie
icon_wink.gif
.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
To zalezy na jakie skladniki mleka jest uczulenie. Moja siostra ma 4 to nie moze nic :mgreen:

Mleko sojowe w przeciwienstwie do krowiego nie zawiera tluszczu. Nawet robiac zwykly budyn wychodzi duzo lepszy jesli doda sie odrobine margaryny weganskiej (do pol lyzeczki na 1/2l mleka). Wszystko z soja jest sztywniejsze (nalesniki) albo suche. Izoldo, a moze to chodzi nie o samo mleko a o zanieczyszczenia? Glownie hormony?
Nie bardzo sobie wyobrazam, zeby krosty byly reakcja. Wysypki, pokrzywki tak, ale cos jak tradzik? Albo reakcja na tluszcze, albo hormony.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Izolda @ 2 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=861134W sumie racja
icon_smile.gif
, ale wiesz co nie rób sobie specjalnie kłopotu z tłumaczeniem dla mnie, jak będziecie kiedyś z Margot piekły, to najwyżej się przyłączę, bo prawda jest taka, że u mnie w domu to głównie chleb idzie, mój TŻ za bułkami nie przepada, później będę je musiała sama zjeść i mi cincinka urośnie
icon_wink.gif
.
Dobrze Izoldo, jak upieczemy kiedyś z Margot to wyślemy Ci na spróbowanie.
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Margot nie wiem jak ze sklarowanym, ale też mi to przyszło do głowy.

Kermidt miałam nadzieję, że zabierzesz głos jako bardziej doświadczona
icon_smile.gif
Wiesz moje uczulenie objawia się tak, że moje naczynkowe policzki robią się bardziej zaognione i chropowate, taka drobne krostki powstają, a na linii żuchwy robią się paskudne krosty, głęboko pod skórą, oczywiście nie wszystko naraz, zależy jak długo raczę się przetworami mlecznymi, im dłużej tym bardziej kolorowo na mojej twarzy, ostatnio jak się pilnuję, to mam naprawdę ładną buzię (pomijając stare blizny
icon_rolleyes.gif
). Do ekologicznego mleka niestety nie mam dostępu, więc nie mogę porównać jak będzie. Generalnie już się z tym pogodziłam, mleko wcale nie jest takie zdrowe i niezbędne do życia, mam okazję poszukać sobie nowych ciekawych przepisów
icon_smile.gif
.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Te krosty to troche na pokrzywke wygladaja. Linka sobie daruje w temacie bulek
icon_wink.gif