Chleb z ogorkami kiszonymi

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
kanapka @ 21 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=765232a czy ręcznie też sie da? Zagnieść , zostawic do wyrośnięcia czy jakoś inaczej. Tak pytam bo akurat wode spod ogórków mam....
icon_smile.gif
Da się. Albo mikserem zwykłym.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zagnieć porzadnie, odstaw do wyrośniecia, potem jeszcze raz kiedy bedziesz formować bochenek - tak, żeby wyrastał dwa razy. Najlepiej niech juz uformowany wyrasta w naczyniu, w ktorym bedziesz piekla. Tak robilam i zawsze wychodził.
 

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
Popelnilam go i jest o teraz moim numerem jeden! Wszyscy go wcinali! pieke go codziennie.Dziekuje Bajaderko za przepis!
bussi.gif
 

Załączniki

  • IMGP2401.JPG
    IMGP2401.JPG
    119.5 KB · Wyświetleń: 0

mysz

Member
Cze 11, 2006
19,624
0
0
czy ktoś robił ze świeżymi drożdżami i ile ich dać?
w jakim celu i czym spryskac wodą?
jak i po co ponakrawać przed pieczeniem?

w 20 minut zdąży urosnąć?
nie może rosnąć w maszynie?

wybaczcie głupie pytania ale to ma być mój pierwszy chleb który nie polega na wrzuceniu składników do maszyny i nastawieniu jej na program 1
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,367
1,459
113
Długo przymierzałam się do tego chleba, ale zawsze czegoś mi brakowało. W końcu dziś upiekłam

DSC02867.JPG DSC02872m.JPG

Pięknie wyrósł - bez foremki i bez kamienia. Ale nie zachwycił mnie. Za bardzo jest bułkowo-ciastowy. Zdecydowanie wolę inne chleby.
 

Załączniki

  • DSC02867.JPG
    DSC02867.JPG
    60.3 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC02872m.JPG
    DSC02872m.JPG
    89.5 KB · Wyświetleń: 0

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
pieklam, pyszny chlebek
zrobilam pol na pol wode zwykla i wode spod ogorkow, trzeba wtedy wiecej soli dodac
aha, zmniejszylam ilosc drozdzy dosc radykalnie i zakwasu wlalam
icon_biggrin.gif

bede powtarzac!
 

powi

Member
Cze 12, 2009
254
0
0
czy mógłby ktoś mnie oświecić dlaczego nie można tego chleba piec w maszynie: w sensie nastawić na cały cykl razem z pieczeniem, a nie tylko wyrabianie a pieczenie w piekarniku?
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
ja kupiłam maszynę, pierwsze chleby piekłam właśnie w niej, ale teraz wyrabiam w niej a piekę w piekarniku, jak dla mnie jest różnica (na korzyść piekarnika)
icon_smile.gif
Poza tym staram się piec po 2-3 różne chleby.
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
powi @ 1 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1031826czy mógłby ktoś mnie oświecić dlaczego nie można tego chleba piec w maszynie: w sensie nastawić na cały cykl razem z pieczeniem, a nie tylko wyrabianie a pieczenie w piekarniku?
mozna upiec w maszynie do chleba, ale w piekarniku chleby lepiej sie pieka
icon_biggrin.gif

sa lepiej wypieczone i maja bardziej chrupiaca skorke, pewnie to zasluga tego, ze mozna wstawic chleb do bardzo mocno rozgrzanego piekarnika i pozniej obnizac temp
 

whisper

Member
Lis 22, 2010
3
0
0
Już od jakiegoś czasu piekę chleby sama, właściwie tylko na zakwasie ale ten przepis wydał mi się interesujący. Więc upiekłam i ja.
Nie powinnam jeść mąki pszennej i żytniej, co utrudnia nieco pieczenie ale za to mąka orkiszowa (mimo, że to praprzodek pszenicy) jest dla mnie świetna. Do tego wszelkiego rodzaju mąki bezglutenowe (mieszanki jak i czyste) i białego pyłu robi się tyle, że na bochenek akurat starczy. Mój chleb z ogórkami został zmodyfikowany na własne potrzeby dlatego też upiekłam go z 2 szkl mąki orkiszowej i jednej szklanki mieszanki mąk bezglutenowych (z czego przeważała mąka kukurydziana). Reszta składników pozostała bez zmian. Chleb wyszedł bardzo smaczny i mimo, że na drożdżach to na pewno upiekę go jeszcze nie raz. Mąka kukurydziana w chlebie dała taki posmak jak mają płatki kukurydziane, lekko słodkawy, naprawdę wspaniały.