Ciasteczka maślane

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
To były pierwsze ciasteczka, które wykrawała Zuzinka
icon_smile.gif
Są BARDZO smaczne, ciasto fantastyczne do obróbki. Zuzi tak się podobało, że zabierała gotowe ciastka z blaszki i znów z nich wykrawała ciasteczka, a potem fascynacja mąką i oczywiście sprzątanie jej z blatu... mhm na podłodze znów był śnieg...
icon_smile.gif
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
zrobilam posilkujac sie foremkami z lidla
icon_mrgreen.gif


a5eo7.jpg


a6bv1.jpg


fajne wychodza
icon_mrgreen.gif
rodzinka pozarla w jeden dzien cala miske
dump.gif
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Anik super te foremki! i w taki sposób ze zwykłych ciasteczek wyszły takie cudeńka
mniam.gif
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
a jak sie je jeszcze posypie brazowym cukrem, maznie maslem i ew. czesc posypie cukrem cynamonowym to rodzina wcina na wyscigi :D
najbardziej mi zal, bo mi zezarli kaczke
icon_lol.gif
icon_lol.gif
i rower
icon_lol.gif
icon_lol.gif
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
przepyszne ciasteczka

zrobiłam jak narazie z połowy ciasta (druga część leży w lodówce) a już zostało tylko 4 sztuki

mi najbardziej smakują bez niczego, ale część polałam czekoladą
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
tak się zastanawiam czy można do nich dodać kawałki czekolady?

bym chciała zrobić właśnie w wersji maślano-czekoladowej albo np. maślano-orzechowej
icon_smile.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Ja też robiłam te ciasteczka i bardzo nam smakowały, a że przepadam za takimi maślanymi smakami na pewno je jeszcze nie raz zrobię
icon_smile.gif
 

szuwarek

Member
Lis 4, 2005
254
0
0
upiekłam dzisiaj te ciasteczka, ciasto dobrze się wyrabia
żeby wmocnić maślany smak posmarowałam je rozpuszczonym masłem przed i po upieczeniu i posypałam cukerm pudrem
są naprawdę dobre

6d05a58d4df702e6.jpg
 

stefa

Member
Kwi 12, 2006
31
0
0
Zrobilam je dzisiaj
icon_smile.gif
Bardzo nam smakowaly. Zostal jeszcze caly talerz, ale pewnie juz jutro zniknie
icon_wink.gif
Dziekuje za przepis, laduje w ulubionych bo bardzo smakuja mojemu mezowi, a on raczej za slodyczami nie przepada
bussi.gif
 

summer

Member
Gru 14, 2006
14
0
0
Hej,
zastanawiam sie czy trzeba koniecznie dac 170 g masla? Bo mi zostalo pol kostki (125g) i kombinuje do czego moge ja uzyc ;) A mam ochote na jakies ciasteczka, ktore mozna wycinac foremkami.

Pozdrawiam
 

waneta

Member
Lis 6, 2007
27
0
0
zrobilam tyn. moje male cholpaki wielkanocna wersje, pychotka
 

Załączniki

  • ciasteczka_wielkanocne3.jpg
    ciasteczka_wielkanocne3.jpg
    58.4 KB · Wyświetleń: 0
  • ciasteczka_wielkanocne1.jpg
    ciasteczka_wielkanocne1.jpg
    54.9 KB · Wyświetleń: 0

Aque

Member
Kwi 2, 2008
6
0
0
Na moich właśnie schnie lukier, już jedno zjadłam "na lepko" i bardzo mi smakuje, wieczorem poczęstuję przyjaciół to zobaczymy jak im zasmakuje, może nawet ktoś pożyczy aparatu, to też dam fotkę.
Podoba mi się w nich to, że chociaż pierwszy raz sama piekłam wykrawane ciastka to jakoś wyszły (nawet, jeśli tylko w krążki je wykrawałam), bez większych strat, chociaż sprzątania miałam niemało... Biało w kuchni było.
Co dziwne, po całym dosypywaniu mąki, żeby się nie kleiło ciasto zabardzo (a i tak się kleiło) to pewno dałam tam pełne 3 szklanki, a one nadal są mięciutkie...