Ciasteczka z czekolada (Chocolate Chip Cookies)

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ciasteczka z czekolada (Chocolate Chip Cookies)

Bez watpienia najbardziej popularne ciasteczka w Stanach

kostka masla
3/4 szklanki brazowego cukru
3/4 szklanki cukru
2 jajka
2 1/4 szklanki maki
1 lyzeczka sody oczyszczonej
2 szklanki czekoladowych chipsow lub pokrojonej w kawalki czekolady
1 szklanka posiekanych orzechow wloskich (niekoniecznie)
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
szczypta soli

Maslo zmiksowac na puszysta mase, dodac cukier i jajka i dobrze ubic. Dodac make, sode i sol, dobrze wymieszac i wsypac czekolade i orzechy i wanilie, lekko polaczyc wszystkie skladniki. Na wylozonej pergaminem blasze ukladac lyzka kopczyki (swietna do tego celu jest taka typowa, okragla lyzka do lodow sredniej wielkosci). Piec w temperaturze 190 st.C przez okolo 12 minut, do momentu az brzegi zaczna sie rumienic. Wystudzic na drucianej siateczce.

Dla mnie w tym przepisie jest troche za duzo cukru, wiec zmniejszam ilosc do 1/2 szklanki (oba rodzaje).
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Robiłam i są pyszniutkie, podobne do piegusków, jednak (nie wiem czemu) wyszły mi takie bardziej chupkie niż mięciuśkie (może przez mój piekarnik). Może ktoś ma pomysł, jak temu zaradzić?
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
W Stanach pochłaniałam je tonami
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
są prze przepyszne!!! Kruchutkie, maslane, ale jednocześnie neitwarde i delikatne. Rozpływają się w ustach!!!

Niestety chocolate chips u nas nie do dostania (znaczy, są jakieś czekoladki do wypieków, ale w przeciwieństwie do chocolate chips, nie przypominają czekolady ), wiec zrobiłąm z pokruszoną czekoladą deserową- wyszło pycha!

11is.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
to jest moja słodka zemsta za Wasze piękne zdjęcia! :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
acha, zapomnialam dodac, ze dałam duzo mniej cukru niz w przepisie, w sumie 3/4 szklanki (mniej więcej pół na pol brazowego i bialego)
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
ahh jak ja je uwielbiam . JA mam troche zmoyfikowany przepis (wiecej wanilii wtedy tak slicznie pachna i mniej cukru), a zamiast czipsow czekoladowych ktorych w polsce brak pokruszona czekolada lub m&m's

Składniki:
- 1,5 szklanki mąki,
- 1 duże jajko (ew. 2 małe w zależności od konsystencji),
- 0,5 szklanki brązowego cukru,
- 1 cukier waniliowy,
- 1 zapach waniliowy,
- pół łyżeczki soli,
- 1 łyzeczka sody oczyszczonej,
- 1/3 kostki masła (można wcześniej rozpuścić),
- dosyć drobno pokruszona tabliczka czekolady (może byc mleczna lub gorzka) lub dwie małe paczki M&M's.

no a jak zrobic jest napisane wyzej
Sa cudowne znikaja w 5 minut :mrgreen:
 

mieszko335

Member
Wrz 1, 2010
1
0
0
ja chyba coś źle zrobiłem bo dodałem wszystko co trzeba tylko mniej cukru i po 10 min. pieczenia miałem brązową masę rozpłyniętą na całej blasze!!!
Czy do tego trzeba jakąś specjalną blachę czy może coś źle zrobiłem. Nic więcej niż w przepisie nie robiłem.
 

olgaaa

Member
Maj 23, 2007
31
0
0
robiłam kiedys z innego przepisu, z wieksza iloscia tluszczu..Czy te ciastka wychodza takie kruchusieńkie czy nie tak bardzo? takie jak np kupne Pieguski?
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
O ile pamietam, to niezupelnie takie kruche. Jednak mozliwe, ze kazdemu z nas wychodza nieco inne w zwiazku z warunkami pieczenia i gruboscia ciastka.