Ciasto bananowe Marty Gessler

asiad

Member
Kwi 5, 2008
114
0
0
tez planuje to zrobić :0
może w piateczek na sobotni obiadzik rodzinny
icon_smile.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Ja piekłam jakiś czas temu z tego przepisu:

hazo @ 12 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=361810U mnie zakalca nie było, ale mam taki przepis na ciasto bananowe, które wg mnie jest lepsze i łatwiejsze. Zawsze się udaje, a wiele razy i ja i moja córka (która dopiero stawia pierwsze kroki w kuchni) je robiłyśmy.

4 duże banany
1 szklanka cukru
1,5 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1/3 kostki masła
1 jajko
Banany rognieść niezbyt dokładnie (mają być grudki - nie miksować). Dodać cukier, mąkę, sodę, jajko i szybko wymieszać łyżką. Dodać roztopione i ostudzone masło i ponownie wymieszać. Piec w formie do keksu (posmarowanej i posypanej bułką tartą) około 1 godziny (czasami ciut dłużej) w temp. 160 stopni C na ciemnobrązowy kolor.

W oryginale jest to przepis na muffinki bananowe podany przez Jagę Hupało w jakiejś gazecie kilka lat temu.
Nie jest złe, ale mnie nie urzekło. A może po prostu nie lubię stricte bananowych ciast. 2/3 szkl cukru na te proporcje zdecydowanie wystarczą, moim zdaniem.
 

Citt

Member
Lis 23, 2009
1
0
0
Właśnie upiekłam i wyrosło przepięknie!!! Bardzo chciałam podziękować wszystkim za przepis i porady. Lekko zmodyfikowałam co prawda instrukcje, ale wszystko wyszło ok. Zmieszałam rozgniecione banany z miodem (ok 3 łyżek) a cukru dodałam o połowę mniej. Zamiast sody proszek do pieczenia plus cynamon. Pachnie wyśmienicie, wszyscy są zachwyceni, czekamy aż troszkę ostygnie:)

Mam zamiar podawać ciacho polane bardzo gęstym skondensowanym mlekiem.

Dziękuje jeszcze raz za inspiracje:)
Udanych wypieków!!