Ciasto ciepnięte/ ciepane

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
:mao:
Ja też nic nie piłam wtedy :rofl:

Za udaną pogawędkę
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Zrobiłam dzisiaj wreszcie to ciasto, tak znienacka mi się czegoś zachciało. Nie spodziewałam się, że będzie takie puszyste. O mały włos a wylazłoby mi z tej dużej blachy od piekarnika. Od papieru odchodziło bardzo ładnie a wolałabym żeby się do niego przyklejało, oderwałoby się wtedy to co mi się lekko przypaliło. Zwinęłam w roladę i teraz nie wiem jak długo mam czekać żeby napocząć. Nie możemy się już doczekać. A ja muszę do pracy na 16:30 i nie wiem czy zdążę spróbować przed wyjściem, a jak nie spróbuję, to nie będę mogła pracować.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Zjadłam kawałek przed wyjściem z domu i do pracy też sobie wzięłam. Mmmm, dobre jest!!! Myślę, że doczeka do jutra, bo to taka wielka rolada jest a ja do późna w pracy, więc chyba nie zdołam zjeść po powrocie. W domu jest moja mama no i Joanka ale chyba nie będą takie świnie i beze mnie nie ruszą, zatem będę mogła się przekonać czy rzeczywiście lepsze jest jak poleży.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Pomyslec, ze byl taki moment, kiedy rozumialam jak sie to ciasto robi. Wydawalo mie sie, ze rozumialam. Chyba jeszcze raz przeczytam :roll:
 

agrzesia

Member
Wrz 27, 2004
983
0
0
ja zadnych ciast teraz nie jadam :cry: ale je chyba zrobie i przetestuje na rodzince. malemu Jasiowi to chyba daruje jeszcze
icon_smile.gif
 

moni77

Member
Wrz 20, 2004
8,558
0
0
Pomyslec, ze byl taki moment, kiedy rozumialam jak sie to ciasto robi. Wydawalo mie sie, ze rozumialam. Chyba jeszcze raz przeczytam :roll:
Lin nie czytaj niczego poza przepisem...kazda z nas ma inna technike składania go później....ja roluje:)dziewczyny kroja na 3 na 6 na sto.....można zwariować. ważne żeby upiec i posmarowac smietana potem to już własna inwencja twórcza
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
... chyba masz racje... Wyglada, ze jest to najbardziej zwariowane ciasto na tym forum
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Mam propozycje.
Kazdy kto może zrobi swojej wersji foto i dopisze komentarz. Wtedy będzie łatwiej wyjasnić wątpliwości bo teraz to mamy megaciepnięty wątek w którym nawet Linn już zwątpiła co i jak. A jak juz Linn wątpi to ja się zaczynam bać :mrgreen:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Nie no tak zle nie jest. Przepis jest jasniutki, ale ja zawsze musze sledzic te Wasze turlajace sie posty
icon_razz.gif

Wszystko zalezy od tego, jak duza forma sie dysponuje. Jesli jest bardzo duza, to mozna nawet upiec ogromny niski placek, pokroic i ustawic pietrowo. A zreszta w albumie sa zdjecia i to widac.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ponieważ samo ciasto jest bardzo łatwe i smaczne wykorzystam go pewnie jeszcze nie raz modyfikując różnie. Następnym razem też zroluję ale zamiast śmietany użyję do posmarowania marmolady. Pewnie nie będzie to już prawdziwe ciepnięte ciasto lidqi, ale mam nadzieję, że mogę robić modyfikacje?
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
a tak wogóle i w szczególe to czemu ono ma taka nazwe?!
Moni nazwa ta zrodziła się na MM. Lidqa podał ten przepis i zaczęto się zbiorowo zastanawiać jak je nazwać (oj długie to było pisanie...) Ktoś zaproponował coby je nazwać ciasto ciepnięte od słów, w przepisie, których tu nie ma - cytuję: No i ciepiesz ten miód do reszty ciasta. :mrgreen:
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
wlasnie bo to nie jest ten przepis z mniama i pisalam to w watku o biesiadzie slaskiej. a byla jeszcze nazwa ciato lidqi z klejem
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ja znam przepis z mniama w tej wersji (tylko ze słowami, które zaytowąłam wcześniej).