Ciasto jogurtowe z maszyny

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Trzymamy
daumen.gif

Zastanawiałam się czemu moje ciasto wyszło takie suche ? Może dlatego, że moja maszyna ma dużą rynienkę a ciasta było mało
gruebel_2.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
a ja już nie będę robiła tego ciasta w ten sposób. Druga próba wyszła bez zakalca, ale za to strasznie zwarta i sucha. Połowę zjedliśmy aby spróbować i smak ok ale konsystencja jak trzydniowy chleb. Uważam też, że szybciej byłoby zmiksować składniki mikserem w 3 minuty i upiec w piekarniku przez 40 minut i gotowe.
Nie gniewaj się Linn ale takie jest moje zdanie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,744
113
Zakup maszyny do pieczenia był chyba najmniej przemyślanym z moich pomysłów przydasiowych (na równi z frytkownicą, której użyłam tylko raz). Po dokładnym obejrzeniu w domu zapakowałam ją z powrotem do pudełka, zastanawiając się, jak mogłam popełnić taką głupotę, bo przecież po pierwsze bardzo lubię wyrabiać ciasto ręcznie, a po drugie - mogę wtedy kontrolować jego strukturę i ewentualnie korygować ilości poszczególnych składników. A i czas ręcznego przygotowania ciasta też jest zdecydowanie krótszy, niż w maszynie. No i od dwóch czy trzech lat nie korci mnie, by rozpakować pudełko.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
duende @ 21 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=837470a ja już nie będę robiła tego ciasta w ten sposób. Druga próba wyszła bez zakalca, ale za to strasznie zwarta i sucha. Połowę zjedliśmy aby spróbować i smak ok ale konsystencja jak trzydniowy chleb. Uważam też, że szybciej byłoby zmiksować składniki mikserem w 3 minuty i upiec w piekarniku przez 40 minut i gotowe.
Nie gniewaj się Linn ale takie jest moje zdanie.
Zgadzam się z Tobą, mam takie samo zdanie.