Ciasto jogurtowe z maszyny

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
U mnie teraz sie pogrzewa, walcza i wylacza... mam do konca jeszcz 1h 25 minut. Moze minimalnie drgnelo...
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
To nei bylo rosniecie, to raczej dopasowywanie sie do formy
A tez sie tak umymlalas wyciagajac mieszadla ?
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Nooo jeszcze mamy 47 minut. Na ta chwile ladnie uroslo, lekko popekala mu skorka. Pieknie pachnie. A z bialek tradycyjnie... beziki zaraz wrzuce do piekarnika
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Co do proszkow, taka ilosc byla podana w wyprobowanym przepisie. Ja czasem od razu cos zmieniam, ale proszek to dopiero przy nastepnych pieczeniach. Z drozdzami jestem odwazniejsza.
Mam przepis na takie maszynowe ciasto z uzyciem marchwi i migdalow, ale zabieram sie do niego jak pies do jeza. A takj w ogole to najbarzdiej chcialabym w maszynie upiec panettone... No ale to juz jest wyzwanie.
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Linn daj przepis na ciasto z marchwi i migdałów, proszę
icon_smile.gif

Następnym razem nie pisze, że mam przepis na... tylko od razu wpisuj przepis. Ja jestem odważna, będę testować :mrgreen:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Dobrze. Przetlumacze i wstukam. Z moja dieta to moglybyscie dlugo czekac... na przetestowanie przez mnie.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
To ja sie melduje !
Ciasto pozarte przez chlopow, czyli panow montujacych mi dzis kuchnie, szafe no i kafelkarzy. Zalapalam sie na kawalek. Calkiem dobre, jednak wczesniej musialam troche sciac skorke, bo byla za brupa i suchawa. Tak naprawde nie wiem, czy to przez przypadek nie moja wina, bo ... przyznaje, ze zostawialam je do ostygniecie i zapomialam o nim, aby schowac. Tak wiec sobie lezalo tak za 3-4 h i... schlo
icon_sad.gif

A... polalam je polewa Owieczki
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Skorka to zalezy raczej od maszyny... A pieklas wg Light? Ostatnio zbieram "dokumentacje" do panettone. Przeczytalam, ze rozne maszyny maja rozne pieczenia: w jednej Light jest za slabe, a w innej z Medium wychodzi za bardzo wypieczone. Zwykle jednak maszyny pieka bardziej od spodu niz z gory. Jak by nie bylo, trzeba poznac wlasna maszyne... Ciasta jednak piecze sie z najslabiej wypieczona skorka: chleb to co innego. Kazdy lubi pochrupac.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Hmmm... nie wiem
icon_sad.gif

Wszystko mozliwe, ze ze srednia
icon_sad.gif
bo nie przypominam sobie, abym to zmieniala. Troche powatpiewam w ogole w to, czy byla mozliwosc takiej regulacji na tym programie.
Musze sprawdzic.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
jest naprawdę baaardzo smaczne, biszkopotowe takie, ładnie wyrośnięte.

i chyba najprostsze na swiecie, bez włączania piekarnika

oto rezultaty

img03371ah.th.jpg


img03350kh.th.jpg


ja użyłam jogurtu wiśniwego, ale nie czuć tak bardzo smaku wiśni, jedynie zapach. Następnym razem 9bo napewno będzie następny) zrobię z cytrynowym!

przez pomyłkę nakjpierw ubiłam jajka z cukrem (pomyliło mi się z tym ręcznym ciastem jogurtowym Linn, ale nie wiem, czy to coś mogło zmienić w jakości ciasta

uzyłam programu wyrabianie ciasta, które wyrabiało się 20 minut a potem wyłączyłam rośnięcie po 40 minutach. następnie włączyłam program Bake: pieczenie (60 minut)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
no to juz wiem czemu wyszedl mi zakalczyk najwiekszy w calym zyciu.

a tak sie dziwilam, ze ani kropli tluszczu nie potrzeba :mrgreen: :dump: :mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
zglaszam, ze sie poprawilam.

I bede powtarzac.
planuje tez zatopic swieze owoce.
skoro i tak umazana jestem od wyciagania mieszadla...
 

beciaw2

Member
Sie 11, 2005
613
0
0
Moja pierwsza próba z maszyną, zupełnie mi nieznaną. Koniecznie chciałam wyciągnąć mieszadła więc zrobiłam to jak maszyna zamilkła. Jak je już wyciągnełam to maszyna "mieszała' jeszcze 30 min. :dump:
Ale ciasto i tak urosło, no w konsystencji to raczej babka piaskowa była niż biszkopt, ale mąż zadwolony.
Bardzo poproszę o więcej przepisów na ciasta z maszyny! :lol:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Mam troche przepisow, ale niestety nie zostaly przeze mnie przetestowane. Jesli sa chetni, wstukam cos maszynowego.
 

qwerty633

Member
Gru 5, 2007
1
0
0
witajcie!
zrobilem to ciacho (pierwsze moje ciacho z automatu) i uzylem 1,5x skladnikow, czyli 300g pszennej, 150g ziemniaczanki, kopiata lyzeczke sody itd. i wyszlo bardzo ladnie. mam takie pytanie, co by bylo gdyby dodac do ciasta troszke wiecej jogurtu i 5-10dkg kakaa (normalni ludzie daja pare lyzek, ale ja zawsze daje mnoostwo). wyszloby chyba cos murzynkopodobnego?
ewentualnie jesli ma kto przepis na murzyna z automatu to bylbym bardzo dzwieczny
icon_smile.gif
niestety tu na forum nie znalazlem (prepraszam jesli jednak jest juz gdzies takowy). ach, i dziekuje za cale to forum (ze jest) bo jest super ;)

btw, linn, jesli mozesz, podaj wiecej przepisow na ciacha z automatu, moznaby zeskanowac zeby nie przepisywac ;)