Ciasto na uszka*

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
myslalam ze ciasto na pierogi autorstwa bajaderki to mistrzostwo swiata. mylilam sie. ten przepis na ciasto na uszka dostaje ode mnie nagrode Nobla. fantastycznie sie z tym ciastem pracuje, no i jak szybko (pomijajac fakt lodowkowania ciasta). troche sie kleilo przy walkowaniu, podsypywanie maka mu nie szkodzilo, ale za to sklejanie kwadracikow - szybko i latwo.
oto dowod mojej pracy dzisiejszej:

tu tylko kilka dla porownania wielkosci z lyzeczka. aha, zawsze robie z kwardatow, nie wyobrazam sobie inaczej.
img0469do0.jpg


a tu juz ugotowane. same zobaczcie czy bardzo zmienily ksztalt.
img0470wu2.jpg



wyszlo mi 71 sztuk, zuzylam okolo polowy ciasta.
pozdrawiam
 

KasiaSK

Member
Gru 30, 2008
1
0
0
Super jest ten przepis. Wykorzystalam go podczas Swiat i ......komplementom na temat delikatnosci tych uszek nie bylo konca.....dziekuje!
Zrobilam tez pierogi ale troche za delikatne (moze i dlatego Twoja mama nie radzila robic pierogow z tego przepisu). Pozdrawiam
lecker.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Tutaj zaczela sie dyskusja czy "moje"po ugotowaniu sa pomarszczone, czy nie
icon_mrgreen.gif

Przed- wczoraj mialam na obiad.
Jakos przypomnialo mi sie o tej dyskusji i pstryknelam zdjecie
icon_wink.gif


PICT00016.JPG
 

Załączniki

  • PICT00016.JPG
    PICT00016.JPG
    67.1 KB · Wyświetleń: 1

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Aaaj!!! Jakie śliczne
icon_eek.gif


mniam.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
kasha @ 6 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=831754Aaaj!!! Jakie śliczne
icon_eek.gif


mniam.gif
anbetung.gif
cvety.gif


Niestety, to byla ostatnia juz porcja, kurcze blade
icon_mrgreen.gif

Na szczescie fajnie sie je robi, wiec wkrotce bede "uszkowac"
icon_mrgreen.gif

-Musze sie tylko nastwic psychicznie do bolacej szyi
rofl.gif


.agatka. @ 6 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=831757jak nieugotowane wyglądają
gruebel_2.gif
takie równiutkie i okrąglutkie
anbetung.gif
bussi.gif
Dziekuje za komplement
icon_biggrin.gif

- Zapewniam, ze one byly ugotowane
icon_biggrin.gif
icon_mrgreen.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Dzisiaj odważyłam się zrobić małe uszeczka z pieczarkami i cebulką
przepyszne były.
Część ciasta wrzuciłam do lodówki w woreczku na jutro
icon_razz.gif
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Dziewczyny piszecie,że mrozicie te uszka i macie na święta.
Ale czy mrozicie surowe czy już ugotowane?
Chciałabym je zrobić wcześniej i pomrozić.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,422
113
Od lat mrożę ugotowane. Ale gotowanie uszek to tylko do wypłynięcia ich na powierzchnię czyli chwileczkę. Odcedzam, przelewam zimną wodą i na durszlaku lekko spryskuję olejem i podrzucam kilka razy, żeby się nim pokryły. Po wystygnięciu do woreczka i do zamrażarki.
Kiedyś zrobiłam z tego przepisu Bajaderki, ale wróciłam do starego przepisu z książki "W staropolskiej kuchni..." (150g mąki, 1 jajko, szczypta soli, zagnieść luźne ciasto). Bardziej nam smakują i prostsze wykonanie.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ja mroze surowe. Nigdy nie mrozilam gotowanych.
Po wlozeniu do zamrazalnika, trzeba tylko uwazac, zeby sie nie pozlepialy, ale o tym pewnie wiesz
icon_wink.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Też mrożę surowe, wydaje mi się, że jest mniej babrania niż z gotowanymi
gruebel_2.gif

jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można porządnie zamrozić takie mokre i lepkie, bałabym się, że poprzyklejają się i posklejają
Ja mrożę na drewnianej desce, którą oprószam mąką, jak już się porcyjka zamrozi to wrzucam do woreczków
icon_razz.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
kasha @ 16 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=911777Też mrożę surowe, wydaje mi się, że jest mniej babrania niż z gotowanymi
gruebel_2.gif

jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można porządnie zamrozić takie mokre i lepkie, bałabym się, że poprzyklejają się i posklejają
Ja mrożę na drewnianej desce, którą oprószam mąką, jak już się porcyjka zamrozi to wrzucam do woreczków
icon_razz.gif
No wlasnie! Po co dokladac sobie roboty
icon_mrgreen.gif

icon_wink.gif


Ja nawet od razu przekladam do woreczka, ale nie wrzucam hurtem, tylko staram sie je rozlozyc ( w woreczku)
Zazwyczaj rozkladam porcjami na jeden obiad, zeby pozniej sie juz nie bawic.
Co jakis tylko czas sprawdzam czy jakis nie przytulil sie do drugiego
icon_wink.gif

Jesli sa juz podmrozone na tyle, ze nie ma szans na sklejenie zamykam woreczek i juz.
icon_mrgreen.gif
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Dzięki za podpowiedzi.
Chyba zamrożę surowe,z tą deską fajny pomysł.
Nie wpadłabym na to,ale od czego mam utalentowane koleżanki z forum
icon_mrgreen.gif
.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ja również mrożę surowe, raz się bawiłam w obgotowywanie - nigdy więcej, to nie na moje nerwy
zahnlos.gif
.
Ja jak zamrażam to układam warstwy jedna na drugiej, a za "przekładkę" służy mi papier do pieczenia firmy paclan, nic się nie skleja, wystarczy poporcjować do woreczków i z głowy.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Izolda @ 17 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=912080Ja również mrożę surowe, raz się bawiłam w obgotowywanie - nigdy więcej, to nie na moje nerwy
zahnlos.gif
.
Ja jak zamrażam to układam warstwy jedna na drugiej, a za "przekładkę" służy mi papier do pieczenia firmy paclan, nic się nie skleja, wystarczy poporcjować do woreczków i z głowy.
Phi.
icon_mrgreen.gif
Ja przekładam woreczkami
icon_mrgreen.gif
Nic się nie marnuje.

Tez mrożę surowe. I pierogi i uszka. Chociaż nie jestem pewna czy te ostatnie kiedykolwiek samoręcznie zrobiłam...
gruebel_2.gif
Ale jak zrobię to zamrożę.
rofl.gif
rofl.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Dziś znów robiłam uszka
lecker.gif
z połowy ciasta która sobie przez noc leżakowała w lodówce, uszka wyszły lepsze niż wczoraj, mimo, żę wałkowałam grubiej ciasto było bardzo delikatne i mięciunie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Agatko ale ja tego papieru nie wywalam, trzymam pokrojone paski w szafce na następne mrożenie, ten papier jest bardzo trwały i można go wielokrotnie wykorzystywać, z tym, że zapomniałam dodać, że ja ciasto robię swoje, bo z tego jak robiłam, to mi popękały i w czasie gotowania wszystko wypłynęło
baa.gif
.
 

foczka

Member
Gru 19, 2007
485
0
0
Dziś zrobiłam z tego przepisu pierogi z twarogiem, na jutrzejszy obiad. Bardzo pyyyyszne naprawde przepis rewelacyjny.
 

Załączniki

  • Obraz_038.jpg
    Obraz_038.jpg
    34.1 KB · Wyświetleń: 0

judka

Member
Lut 9, 2007
10
0
0
Szukam inspiracji na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, gdyż to na mnie po raz pierwszy spadł obowiązek przygotowania wigilijnej kolacji. I tak sobie buszuje po forum, ale jak trafiłam na ten wątek to mój brzuszek zaczął już świrować. Uwielbiam pierogi i uszka, a tu takie pyszności powstawiane do wątku, że nie nadążam już śliny przełykać. Niniejszym dziękuję za przepis na ciasto, bo napewno z niego skorzystam - przez tyle osób został nagrodzony pochwałami, że grzech odpuścić.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
judka @ 2 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=917403Szukam inspiracji na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, gdyż to na mnie po raz pierwszy spadł obowiązek przygotowania wigilijnej kolacji. I tak sobie buszuje po forum, ale jak trafiłam na ten wątek to mój brzuszek zaczął już świrować. Uwielbiam pierogi i uszka, a tu takie pyszności powstawiane do wątku, że nie nadążam już śliny przełykać. Niniejszym dziękuję za przepis na ciasto, bo napewno z niego skorzystam - przez tyle osób został nagrodzony pochwałami, że grzech odpuścić.
Judko polecam zrobić próbę uszkową przed świętami,
ja jutro robię uszka na święta i siup zamrożę
icon_razz.gif