Ciasto na uszka*

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Kashu to ja tez.( Tylko nie probuj tak jak ja, ze probuje i probuje i probuje i siup! Trzeba robic nowe!)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Margarete @ 4 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=917760Kashu to ja tez.( Tylko nie probuj tak jak ja, ze probuje i probuje i probuje i siup! Trzeba robic nowe!)
część z pewnością zjemy, są niezwykle kuszące
mniam.gif

właśnie buraczki obieram na borszcz
fiesgrins.gif
 

judka

Member
Lut 9, 2007
10
0
0
kasha @ 3 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=917655Judko polecam zrobić próbę uszkową przed świętami,
ja jutro robię uszka na święta i siup zamrożę
icon_razz.gif
Bardzo chętnie bym tak zrobiła, ale cierpię na brak czasu
icon_sad.gif
Dlatego też muszę iść na żywioł. Tyle dziewczyn, wychwaliło to ciasto w tym wątku, więc myślę, że warto zaryzykować. Chociaż chciałabym zrobić wcześniej próbę, już nie chodzi o ciasto, ale nabrałam takich smaków na uszka przez ten wątek, zdjęcia i wasze kuszenie, że może któregoś wieczorka jak nie będę mocno padnięta po pracy, zmobilizuję się i zrobię chociaż z 10 uszek.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
właśnie skończyłam kleić uszka. Sporo wyszło
icon_smile.gif
Muszę przyznać, że ciasto jest rewelacyjne, świetnie się z nim pracuje. Nareszcie wyszły mi malutkie uszka, a nie świńskie wielkie ucha
icon_mrgreen.gif
Dziękuję za wspaniały przepis. Ponieważ zostało mi jeszcze trochę farszu to odpocznę chwilę i wezmę się za pierogi .
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Z połowy porcji zrobiłam na obiad do barszczyku
mniam.gif

za każdym razem się nadziwić nie mogę, że to ciasto jest tak niezwykle plastyczne
icon_lol.gif

 

Bożena74

Member
Sty 9, 2009
5
0
0
Zrobiłam dziś to ciasto pierwszy raz i jestem zachwycona!Uszka na święta wyszły rewelacyjne.Kilka ugotowałam,bo przecież musiałam skosztować...są pyszne,reszta się mrozi.Wielkie podziękowania dla bajaderki
anbetung.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Świetne jest to ciasto
fiesgrins.gif
Zdradziłam je dzisiaj dla maślankowego i oprócz uszek (wyszło mi 104 szt.) zrobiłam je też do pierogów z kapustą i grzybami. Bardzo dobrze się wałkuje i świetnie się klei, mam nadzieję że smak będzie równie dobry.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Też wczoraj z tego ciasta kleiłam ale u mnie ta robota wolno idzie
icon_rolleyes.gif
nie mam takiego przemiału jak Dziunia
icon_lol.gif

więc część ciasta sobie czeka w lodówce na dalszy ciąg uszkowania
icon_lol.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
A ja cos sknocilam i prosze o rade, bo sie zaraz wsciekne.
Nie da mi sie ciasta rozwalkowac, bo co rozwalkuje, to sie zmniejsza, tzn. kurczy sie.
Tak samo przy wykrojeniu. Wykroje, ale zaraz w dloniach sie kurczy i kolko (robie jajcarka, jak ostatnio
icon_mrgreen.gif
) jest miniaturowe.
Dwa lata temu robilam ( w zeszlym roku, nie dalam rady) to bylo wszystko w porzadku...
Ciasto jest miekkie i powiedzialabym, ze elastyczne
gruebel_2.gif

Co zrobilam nie tak?
dump.gif
Niby wszystko tak, jak w przepisie, ale ?.... musialam cos schrzanic, bo to niemozliwe?
Da sie cos z tym zrobic?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Caritka @ 21 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1064898A ja cos sknocilam i prosze o rade, bo sie zaraz wsciekne.
Nie da mi sie ciasta rozwalkowac, bo co rozwalkuje, to sie zmniejsza, tzn. kurczy sie.
Tak samo przy wykrojeniu. Wykroje, ale zaraz w dloniach sie kurczy i kolko (robie jajcarka, jak ostatnio
icon_mrgreen.gif
) jest miniaturowe.
Dwa lata temu robilam ( w zeszlym roku, nie dalam rady) to bylo wszystko w porzadku...
Ciasto jest miekkie i powiedzialabym, ze elastyczne
gruebel_2.gif

Co zrobilam nie tak?
dump.gif
Niby wszystko tak, jak w przepisie, ale ?.... musialam cos schrzanic, bo to niemozliwe?
Da sie cos z tym zrobic?
Caritka a dałaś ciastu odpocząć? Jak się kurczy, to bym je zostawiła na kwadrans i spróbowała jeszcze raz, jeśli dałaś tłuszcz jak w przepisie, to nie powinno być takich numerów
gruebel_2.gif
.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Izolda @ 21 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1064901Caritka a dałaś ciastu odpocząć? Jak się kurczy, to bym je zostawiła na kwadrans i spróbowała jeszcze raz, jeśli dałaś tłuszcz jak w przepisie, to nie powinno być takich numerów
gruebel_2.gif
.
Izoldo, ono lezy od wczoraj w lodowce.
Wyciagnelam i po chwili zabralam sie do roboty, i mi sie odechcialo
rofl.gif



EDIT:

A moze ono jeszcze jest za zimne?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Albo mąka o dużej zawartości białka była, albo za mało wody. To ciasto juz po zrobieniu powinno byc bardzo miękkie ale nie lepiące się i plastyczne trochę jak miękka plastelina.

Robiłam dziś ruskie pierogi z tego ciasta i muszę powiedzieć, że chyba na zawsze porzucę maślankowe, to jest mega delikatne w smaku, nawet grubiej wałkowane będzie po ugotowaniu naprawdę miękkie.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
dziunia @ 21 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1064930Albo mąka o dużej zawartości białka była, albo za mało wody. To ciasto juz po zrobieniu powinno byc bardzo miękkie ale nie lepiące się i plastyczne trochę jak miękka plastelina.
Dzieki Ci Dziuniu, ze przyszlas
anbetung.gif
icon_mrgreen.gif
Czekalam na Ciebie
icon_lol.gif

A powaznie, to make mialam najzwyklejsza, a w niej nie ma duzo bialka.
Wody? Wydaje mi sie, ze nawet wlalam jej ciut wiecej.
Ciasto po wyrobieniu bylo klejace, wiec dosypalam wiecej maki i wydawalo mi sie, ze tyle, ze mialo odpowiednia konsystencje.
Kurcze, chyba zrobie je jeszcze raz.


CYTATRobiłam dziś ruskie pierogi z tego ciasta i muszę powiedzieć, że chyba na zawsze porzucę maślankowe, to jest mega delikatne w smaku, nawet grubiej wałkowane będzie po ugotowaniu naprawdę miękkie.
No wlasnie, to ciasto mi od pierwszego razu bardzo podpasowalo. Ale tym razem, nie wiem co sie stalo.
Albo ja nie jestem w formie
icon_mrgreen.gif
albo cos rzeczywiscie z maka nie tak.

Dziuniu, da sie jeszcze cos z tego zrobic? To znaczy, zeby ciasto sie nie kurczylo?
Czy raczej nie bardzo?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Jakbyś dała radę wody jeszcze dodać tak sobie myślę, może cos by z tego wyszło
gruebel_2.gif
Może to dosypanie mąki dodatkowej i niezaparzonej spowodowalo to uciaganie, ono jest po wyrobieniu lekko klejące ale jak postoi przed dodaniem żółtka, to już przestaje się kleić.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
dziunia @ 21 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1064939Jakbyś dała radę wody jeszcze dodać tak sobie myślę, może cos by z tego wyszło
gruebel_2.gif
Może to dosypanie mąki dodatkowej i niezaparzonej spowodowalo to uciaganie, ono jest po wyrobieniu lekko klejące ale jak postoi przed dodaniem żółtka, to już przestaje się kleić.
Ok. Sprobuje. Doleje, wymieszam i zostawie "na chwile", zobaczymy, co wyjdzie.
Aha, a dolac jeszcze wrzatku?

Dziekuje, Dziuniu
bussi.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
To jest chyba bez sensu, kurdefelek
rofl.gif

Oczywiscie! Przelalo mi sie i ciasto wyszlo klejace
dump.gif
rofl.gif
dump.gif
i znowu od poczatku....
icon_rolleyes.gif

- czyli dosypywalam po szczypcie maki, do odpowiedniej konsystencji
rofl.gif

Teraz odpoczywa
icon_mrgreen.gif
- ale cos czuje, ze pojdzie sobie, bo stracilam do niego serce.....
icon_mrgreen.gif

Jutro robie jeszcze raz
icon_mrgreen.gif


A tak sobie mysle, ostatnio, jak je robilam, to przez przypadek dalam cale jajko i pozniej dosypalam maki i bylo dobrze,
a teraz? Nie wiem, co mi sie stalo
baa.gif
rofl.gif


No, nic. To do potem
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif