Ciasto "poduszki"

Mar 2, 2013
24
0
0
no i d...a. W piekarniku jeszcze jako tako wyglądało tak w połowie pieczenia, a potem jak już było upieczone to w zasadzie zlało mi się całe kakowe ciasto w jedno. Twaróg tzn quark opadł całkiem na dół. A tak się z tego ciasta cieszyłam. Buuuuu
cry_1.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Po pokrojeniu i tak ładne będzie
icon_smile.gif
a na następny raz użyj większej blaszki, ciasto będzie niższe, ale poduszki się nie pozlewają.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Pamietam, ze kiedys wyszly mi chmurki i tez bylo fajnie
icon_smile.gif
 
Mar 2, 2013
24
0
0
No niestety ,po przekrojeniu również ładne nie było. O chmurkach mogłam pomarzyć ;) Zrobiło mi się tzw ciasto odwrócone, cały twaróg zlał mi się w jedno i opadł na dół i to samo tylko odwrotnie z ciastem. W smaku dobre. Zwłaszcza to kakaowe zrobie ponownie i już oddzielnie , tylko posypane cukrem pudrem. Kakowe samo w sobie bardzo pyszne.
 

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
Użyłam sera do sernika z lidla. Coś jest nie tak. Ser rósł mi tak szybko jak to ciasto kakaowe i nie wyszły mi poduszki. W pewnej chwili nawet ser urósł bardziej niż to ciasto. W smaku dobre, tylko liczyłam jeszcze na "urok osobisty" ciasta. Zastanawiam się co byłoby z ugotowanym na gęsto budyniem.
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Zrobiłam, właśnie stygnie.
Mała modyfikacja - woda gazowana i troszkę mniej cukru. Ciasto wyszło puszyste, bez zakalca.
Dziękuję za przepis
icon_smile.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: