Ciasto "poduszki"

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Cinka @ 18 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=752434O matko - te moje wynurzenia na 1 stronę?
icon_lol.gif

No ale może się faktycznie komuś przyda
icon_wink.gif
icon_lol.gif
Cinka ciesz sie, ze dobry uczynek spelnilas ;) przyda sie, przyda mnie na przyklad
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
widzę, że moda nastała na robienie poduszek ;) może i ja się skuszę?
fiesgrins.gif
Tata się ucieszy, że wreszcie coś bez owoców się pojawia w domu
icon_razz.gif
z sera też będzie się cieszył, bo serniki uwielbia
icon_smile.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sini ale to nie chodzi o przelicznik tylko o to, że wygodna jestem i wole przepisy jak jest szklankami podane
icon_wink.gif

A wagę chcę tą z kaloriami ale musze kase nazbierać.

Kupiłam twaróg z klina. Wezme ok. 400 gram i zmiele go z mlekiem, bo za suchy będzie.
Wieczorem biore się za pieczenie.
Prosze 3mać kciuki
anbetung.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Wczoraj upiekłam to ciasto, nie było żadnych problemów, wyszło idealne!
mniam.gif
Użyłam sera trzykrotnie mielonego, firmy 'Obory", który sprzedawany jest w pojemnikach o wadze 500g i budyniu bez dodatku cukru, waga- 40g. Zwykłą wodę zastąpiłam mineralną, gazowaną.
Ciasto ma jedną, jedyną jak dla mnie, wadę... za szybko znika
icon_mrgreen.gif


Caritko, dzięki za przepis!
bussi.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,379
1,468
113
A ja spróbuję zrobić jeszcze raz ale bez proszku do pieczenia. Niestety po raz kolejny stwierdziłam, że nie mogę jeść żadnych wypieków z proszkiem. To ciemne ciasto jest podobne do biszkoptu - myślę, że powinno wyjść równie dobre jak biszkopt, który robię też bez proszku.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
CYTATSini ale to nie chodzi o przelicznik tylko o to, że wygodna jestem i wole przepisy jak jest szklankami podane
A wagę chcę tą z kaloriami ale musze kase nazbierać.
Ilonko, ja tez lubię takie przepisy, ale jest z nimi poważny kłopot:
piesz się np. szklanka maki. ale jaka szklanka? ty nie wiesz, jaką szklankę ja mam w domu, a ja nie wiem, jaka Ty masz. Kiedyś był jeden rodzaj szklanek - te przezroczyste, proste, które niektórzy wkładali w koszyczki z uchem
icon_wink.gif

Teraz sa dziesiątki rodzajów szkalnek - i może to skutkowac znaczną róznicą w ilości maki, jaka tam wejdzie.

Jesli ja piszę "szklanka maki" mam na myśli własnie ową standardową, tradycyjna szkalnkę z mojego dzieciństwa.
Ale co, jeśli ktoś nie ma akurat takiej w domu? Ja sama mam dwie, własnie do odmierzania
icon_mrgreen.gif


Dlatego lepiej podać wagę.

Zresztą, jak się człowiek z czasem rozleniwi (lub doldzie do wprawy
fiesgrins.gif
) to sypie sie łyzką - bo w końcu wiem, ile łyżek wchodzi w taką szkalnkę, lub po prostu na oko, bo przecież wiem, ile objetosciowo "na oko" ma taka szklanka.
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Tak Mi ja wszystko rozumiem i wiem.
Jako szklanke biore pod uwage 250 ml. I jak jeszcze wiem, ze jesli 125 ml oleju to pół szklanki to za choinke nawet w przyblizeniu nie wiem ile to 22gram mąki - i sie nie naucze, bo tyle lat zyje i mi do glowy nie wchodzi a na siłę się uczyć nie będę.
mam wydrukowane w domu ile gram ma to czy tamto w szklance ale jak widzisz te przeliczniki też do bani
icon_wink.gif
są. Przeliczylam a Cinkowa waga powiedziała coś innego
icon_wink.gif

A jak jest podane, ze szklanka to wiem przynajmniej orientacyjnie
icon_wink.gif


Hazo ten czarny to mi jak murznek wygląda
icon_wink.gif

Tylko się nie odlewa masy. Zamiast margaryny - olej, wiec niczego nie trzeba roztapiać
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
O, bo widzisz, Il, kłopot zaczyna się przy róznych "towarach". Na przykład, szklanka cukru to rzeczywiście będze to 250 g, mleka też, czyli 1/4 litra, ale szkalnka maki, która jest leciutka, to właśnie jakieś 220 g.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Na szczęscie mam przeliczone i mogę piec
icon_wink.gif



A powiedzcie czy zużyłyście całą masę serową? Ktoras pisała, że sporo zostało. Bo nie wiem czy miksować cale pól kilo twarogu czy mniej
gruebel_2.gif

Chciałam 400 ale teraz nie wiem czy nie bedzie za mało
gruebel_2.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Ilona @ 19 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=752696Na szczęscie mam przeliczone i mogę piec
icon_wink.gif

A powiedzcie czy zużyłyście całą masę serową? Ktoras pisała, że sporo zostało. Bo nie wiem czy miksować cale pól kilo twarogu czy mniej
gruebel_2.gif

Chciałam 400 ale teraz nie wiem czy nie bedzie za mało
gruebel_2.gif
mi zostalo sporo, wiec zrobilam podwojnie
ale wiesz, mi poduszki wyszly od spodu wiec nie wiem czy jestem dobra osoba do doradzania w kwestii tego ciacha
rofl.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
icon_wink.gif

Może podwojna warstwa za ciężka była
gruebel_2.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Hehhehe ja bym nadmiar zjadła
icon_mrgreen.gif


Czyli ciemne ma być tak gęste zeby masa biała nie uciekała pod?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,379
1,468
113
Mała_Mi @ 19 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=752690O, bo widzisz, Il, kłopot zaczyna się przy róznych "towarach". Na przykład, szklanka cukru to rzeczywiście będze to 250 g, mleka też, czyli 1/4 litra, ale szkalnka maki, która jest leciutka, to właśnie jakieś 220 g.
icon_smile.gif
I tu się nie zgodzę. W tej chwili zważyłam na wadze elektronicznej odmierzone metalową miarką 250 ml - 1 miarka cukru zwykłego kryształu to 220 g, 1 ubita miarka mąki luksusowej to 160 g. Szczególnie przy mące różnica między tym co podała Mała_Mi a co mnie wyszło z ważenia jest bardzo duża. Stąd może niektórym wychodzą za rzadkie ciasta, jeśli liczą, że szklanka to 220 g mąki.
gruebel_2.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
CYTATHehhehe ja bym nadmiar zjadła
uuu nieee... taki serek wymieszany z budyniem/mąką nie jest juz wcale smaczny, robi się smaczny znowu dopiero po upieczeniu.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Maraa @ 19 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=752648Wczoraj upiekłam to ciasto, nie było żadnych problemów, wyszło idealne!
mniam.gif
Użyłam sera trzykrotnie mielonego, firmy 'Obory", który sprzedawany jest w pojemnikach o wadze 500g i budyniu bez dodatku cukru, waga- 40g. Zwykłą wodę zastąpiłam mineralną, gazowaną.
Ciasto ma jedną, jedyną jak dla mnie, wadę... za szybko znika
icon_mrgreen.gif


Caritko, dzięki za przepis!
bussi.gif
Maraa- bardzo, bardzo sie ciesze, ze nie mialas zadnych problemow
icon_biggrin.gif

No i super, ze smakowalo
icon_biggrin.gif
bussi.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
hazo @ 19 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=752774I tu się nie zgodzę. W tej chwili zważyłam na wadze elektronicznej odmierzone metalową miarką 250 ml - 1 miarka cukru zwykłego kryształu to 220 g, 1 ubita miarka mąki luksusowej to 160 g. Szczególnie przy mące różnica między tym co podała Mała_Mi a co mnie wyszło z ważenia jest bardzo duża. Stąd może niektórym wychodzą za rzadkie ciasta, jeśli liczą, że szklanka to 220 g mąki.
gruebel_2.gif
No właśnie też mnie zdziwiło to 250 g cukru w szklance... no a poza tym cukier ma różną wielkość kryształków - bywa drobniutki i bywa trochę grubszy - w takim wypadku też myślę że będzie różnica wagowa w takich samych objętościowo ilościach cukru...
Kupujcie wagi dziewczyny
icon_wink.gif