Ciasto "poduszki"

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
[quote name='Caritka' date='16 Sep 2008, 20:01 ' post='751581']
Margolciu
icon_biggrin.gif
- jak milo Cie widziec
wink.gif
(Nie wiem tylko czy mnie pamietasz...- ja Ciebie tak
icon_biggrin.gif


Helllo:))) Jasne, że pamiętam:) Dzięki serdeczne za info, musiałam nie doczytać
anbetung.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
chyba cos mi nie wyszlo
rofl.gif


albo mialam za "ciezki" serek albo za rzadkie ciasto, bo moj serek calkowicie dostal sie pod ciacho i zadne poduszki sie nie zrobily tylko ladne ciemne ciasto na wierzchu buuuu

dodam ze juz podczas nakladania serka kryl sie on w czelusciach ciasta, a tak sie staralam zrobic rowniotka kratke, nawet wychodzilo,a tu masz babo placek grr
 

pina1989:)

Member
Maj 16, 2008
210
0
0
Kasiula_bittersweet @ 17 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=751820chyba cos mi nie wyszlo
rofl.gif


albo mialam za "ciezki" serek albo za rzadkie ciasto, bo moj serek calkowicie dostal sie pod ciacho i zadne poduszki sie nie zrobily tylko ladne ciemne ciasto na wierzchu buuuu

dodam ze juz podczas nakladania serka kryl sie on w czelusciach ciasta, a tak sie staralam zrobic rowniotka kratke, nawet wychodzilo,a tu masz babo placek grr
najwazniejsze ze smaczne ciasto (ta kratka fakt bardzo ladny efekt na ciescie) ale nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem
icon_wink.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Cinka @ 17 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=751902Serek ma być ciężki - i jest - jaki by nie był.
Stawiam na zbyt rzadkie ciasto Kasiula.
moze moje oko do maki zawiodlo i za malo jej dodalam, ale ja sie nie dam, nastepnym razem napewno wyjdzie o!
ciasto mialam takie lejace sie, nie bylo zadnego problemu zeby przelac je z miski i samo rowno sie rozlozylo na blasze, rozumiem ze powinno byc jednak gesciejsze niz w moim wykonaniu?
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Tak na przyszłość - może ktoś by mógł określić, jaką konsystencję powinno mieć prawidłowo wykonane ciemne ciasto, żeby nic się nie zapadło? Jakoś obrazowo - powinno być jak co?
icon_mrgreen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No właśnie właśnie
icon_biggrin.gif
też chciałabym żeby w przepisach tak ogólnie określona była konsystencja ciasta - przynajmniej porównanie do czegoś czy choćby taki szczegół jak to że po wyjęciu mieszadeł miksera zostaje czubek czy rozpływa się gładko... bo to Kasiula nie chodzi nawet o niezbyt dokładne oko tylko o to że wilgotnośc/chłonność mąki jest różna i ta sama ilość mąki suchej i wilgotnej inaczej zagęści ciasto. Czasem mąki trzeba trochę dosypać, czasem jest ok - a innym razem trzeba chlapnąć deczko płynu.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Nowy przepis byś wymyśliła - "wklęsłe poduszki"
icon_mrgreen.gif


Hehehhe. Sama sie czaje na to ciasto a teraz nie wiem czy zrobie
icon_razz.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
W sobote tata robi zaległe imieniny i chciałam upiec a teraz sie boję, że mi nie wyjdzie
fiesgrins.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Pomyślę, bo efekt końcowy mi się podoba
fiesgrins.gif


A co myślicie o fromage frais ten 0,2% z Lidla. Nadałby sie czy zbyt płynny jest
gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
W przepisie napisalam, ze "ciasto wylac na blache i rownomiernie wygladzic"
icon_wink.gif

Czyli konsystencja jest rzadka na tyle, ze mozna ja wylac, a gesta na tyle, ze jeszcze mozna ja wygladzic
icon_cool.gif


Kasiula- trening czyni mistrza
icon_mrgreen.gif
- wiec moze nastepnym razem
icon_wink.gif


Ciesze sie, ze chociaz ze smaku jestes zadowolona
icon_wink.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0