Ciecierzyca na ciepło.. świetny dodatek do mięs

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Nieco zmodyfikowany przepis Ainsleya Harriota

Ciecierzyce z puszki podgrzac na oliwie
Łyzeczkę musztardy gruboziarnistej wymieszać z 1 łyzką octu winnego , ubijać lekko stopniowo dodając 4 łyzki oliwy
Sos wlac na patelnię z ciecierzycą, wkroić 1 nieduzą czerwoną cebule, wcisnąc 1 – 2 ząbki czosnku dodac posiekanej natki. Doprawić. Podgrzać. Jeść.

305298.jpg
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a mnie interesuje
jak to sie dzieje, ze jak sie samemu cieciorke robi
to ona jakos stanowczo mniej jadalna od tej puszkowej wychodzi :|
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
a mnie interesuje
jak to sie dzieje, ze jak sie samemu cieciorke robi
to ona jakos stanowczo mniej jadalna od tej puszkowej wychodzi :|
:ugly: Mam kilogram suszonej, która nadaje się tylko do stosowania jako pociski do strzelania z procy do sąsiadów. Jak ktos nie lubi swoich sąsiadów, to mogę się podzielić 8)
Teraz będę używać tylko puszkowanej. Również do zrobienia tej, bo wygląda bardzo smakowicie.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,549
2,808
113
Jeżeli jecie ciecierzycę w ramach MM, to on nie zaleca puszkowanej
icon_sad.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
PYSZNE! Musialam dość długo dusić, ale pyszne!
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
jutro robię do schabu na parze (dzis wieczorem się zacznie marynować w teriyaki...)

zdam relacje. Puszka ciecierzycy siedzi już w szafce i czeka na jutrzejsze otwarcie
icon_biggrin.gif
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Nie jadłam wersji z puszki tylko takaa w domu gotowana i nie pamiętamz ęby miała jakis feler. Taka wersja bardzo mi sie podoba jak tylkoz dobędę cieciorke to uracze rodzinke. Dzieki za inspiracje
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Jak najbardziej . Robie bardzo podobnie - jest pyszna! Mozna tez jak ktos lubi zamiast natki dac liscie kolendry - zupelnie inny aromat. Daje tez wiecej czosnku : )
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Mam nadzieję że jutro kupię suszoną a jak nie to zrobię z puszki. Przepis w sam raz dla mnie i to nie do mięsa ale zamiast
freu.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,869
207
63
Przyszłam złożyć samokrytykę - kretynka ze mnie nie z tej ziemi.
Jadłam tę ciecierzycę u Marghe prawie rok temu, smakowała mi, a jakże. I ja, durna, ciemna masa, nie zrobiłam jej ani razu w ciągu tego roku
ugly_08.gif

No nic, dziś zrobiłam, gości zachwyciłam i pogoniłam sklerozę precz - już wiem, co teraz będzie często gościć na moim stole
icon_smile.gif

Ta ciecierzyca jest po prostu REWELACYJNA.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Pyszne
mniam.gif
Zrobiłam nieco inaczej, bo najpierw na łyżce oliwy podsmażyłam chwilkę czosnek i dwie gałązki dymki, potem ciecierzyca i na końcu musztarda, ocet, sól i pieprz. Zjadłam z bitkami wołowymi i pomidorem, świetne
fiesgrins.gif