Czekoladowe ciasto Dagmary

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Wklejam to cudo:
http://www.acatinthekitchen.com/?p=144
bo może Ktoś się skusi zrobić je przede mną. Wygląda obłędnie. Chyba dzisiaj nie zasnę...

Spód:
70 g orzechów włoskich lub pecan
40 g cukru demerara
20 g masła w temp. pokojowej
10 g mąki

Masa:
120 g ciemnej czekolady
150 g bitej/tłustej śmietany
20 g żółtek (1)
50g masła

Sos malinowy:
400 g malin
ok. 30 g cukru pudru (ilość zależy od kwaśności owoców)

Spód: Posiekać orzechy i wymieszać je z pozostałymi składnikami spodu. Wyłożyć go do małej okrągłej formy o średnicy 15 cm. Piec 5 minut w temperaturze 200 st C. Zostawić do całkowitego ostygnięcia.

Masa: Posiekać czekoladę. Śmietankę doprowadzić do wrzenia i wlać ją do posiekanej czekolady. Mieszać do momentu, ża powstanie głądka masa, dodać żółtko i jeszcze wymieszać. Wylać masę na spód i wstawić do lodówki na 2 godziny.

Sos malinowy: Maliny zmiksować, stopniowo dodawać cukier puder aż do osiągnięcia pożądanej słodkości

Uwagi Liski: Piekłam z 1 i 1/2 porcji, masło do masy wmieszałam na końcu, już po zdjęciu garnuszka z ognia. Użyłam śmietany 30% Piątnicy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
Liska @ 13 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=520941Wklejam to cudo:
http://www.acatinthekitchen.com/?p=144
bo może Ktoś się skusi zrobić je przede mną. Wygląda obłędnie. Chyba dzisiaj nie zasnę...
cudo
mniam.gif
też mnie kusi , Lisko zrób i podaj po polsku przepis,bo ja ani me ,ani be,składniki mogę ew. przetłumaczyć
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Zobaczcie, zachwyca sie polskimi naleśnikami z serem.
cvety.gif


Hmmm...czy właścicielka bloga przypadkiem nie zagląda na nasze forum...
gruebel_2.gif

Jeśli tak, to witamy.
icon_smile.gif


Zdjęcie brownies z malinami i opis:
CYTATI found this fantastic recipe at a Polish food forum which I read from time to time.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dagmara jest u nas już od dawna tylko rzadko się odzywa
icon_smile.gif
A blog Moje wypieki nalezy do Dorotus76 która też u nas bywa
icon_smile.gif

A co do ciasta czekoladowego Dagmary, to podoba mi się ten spód z orzechami. Ale prędko go nie zrobię bo w kolejce czeka to ciasto czekoladowe: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=20475 które robiłam dla kogoś i miałam okazję spróbować kawałek. Teraz muszę całe dla siebie zrobić
icon_mrgreen.gif
 

Dagmara

Member
Paź 7, 2005
65
0
0
Witam
icon_biggrin.gif


dziunia @ 14 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=521164Dagmara jest u nas już od dawna tylko rzadko się odzywa
icon_smile.gif
Tak, jestem tutaj ale nie tak czesto
icon_biggrin.gif


vidar @ 14 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=521147Ale sernikobrownies to znalazla w "mojewypieki.blox.pl"
gruebel_2.gif
Przepis jest od cincin:a, napisalam o nim na swoja strone juz w Wrzesniu w rzeszlym roku.


Ostatnio mam bardzo malu czasu ale moge sie postarac przetlumaczyc czekoladowe ciasto wieczorem lub jutro.
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Melduję, że zrobiłam. Zdjęcia raczej nie będzie, bo ciasto zaniosłam w prezencie (chyba że uda mi się odzyskać kawałek ;- ) ).
Pyszne - spód ma chrupiący, delikatny. Masa wytrawna, nie za rzadka, dobrze się kroi.
Niewątpliwym plusem jest również to, że wszystko przygotowuje się błyskawicznie - jest przy nim może 10 minut pracy. Bardzo polecam!
Myślę, że w podobny sposób, wykorzystując ten niesamowicie smaczny spód, można zrobić np ciasto kajmakowe.