Czekoladowe ciasto Dagmary

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=20664


Proszę. Mam nadzieję, że Dagmara się nie pogniewa....
icon_biggrin.gif
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Margot @ 16 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=522546hm ,Garwolińskiego u mnie nie ma ,jaki inny ser polecasz Lisko?
Lisko a ten jogurt grecki(nie ma) można zastąpić np tym Bałkańskim?
Joanno z jakiego piekłaś?
Margot, ja zawsze polecam twaróg waniliowy lub śmietankowy President. W zależności od konsystencji, jaką chcesz uzyskać, możesz użyć dowolnego sera. Jogurt nie jest konieczny - miałam za mało sera, więc użyłam jogurtu. Jeśli chcesz zrobić z jogurtem - bałkański jest ok, ważne, żeby był gęsty. Sernik wygląda na skomplikowany, ale wcale taki nie jest. A jak się piecze (tak, jak to bywa przy sernikach, a z czekoladą w szczególności, w całym domu i okolicy pachnie bajecznie). Jeśli nie znajdziesz ciasteczek amaretti, to choć to nie do końca będzie to samo, można użyć np. ciasteczek digestive Lu.
Wszystko robiłam w malakserze, dzięki czemu ser nie miał grudek.
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Dziękuję za przetłumaczony przepis.
anbetung.gif

Wypróbuję niezwłocznie.
 

Lipka

Member
Maj 22, 2007
46
0
0
zrobiłam ciasto czekoladowe
niebo w gębie po prostu, nie mam malin na sos, z nimi podejrzewam, że byłby totalny odlot
icon_mrgreen.gif


P1010013m.jpg
 

Załączniki

  • P1010013m.jpg
    P1010013m.jpg
    36.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lipka

Member
Maj 22, 2007
46
0
0
kinga00 @ 20 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=525045dlaczego mi to robisz, przed chwilą doszłam do wniosku, że muszę zrzucić kilka centemetrów na pupie....przepraszam za taką dygresję
icon_razz.gif
Kingo, ja właśnie na diecie jestem, ale im bardziej na diecie tym wiecej piekę, dobrze, że zawsze znajdzie sie ktoś kto mnie wyratuje z opresji i ciasta, ciasteczka, bułki itd. sie nie marnują ani nie bardzo pozostają na moim brzuchu czy udach
icon_mrgreen.gif

a malutki kawałeczek nie zaszkodzi zamiast kolacji czy lepiej śniadania
mniam.gif
lecker.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
no i zrobilam

uwielbiam przepisy gdzie minimum wysilku daje nadspodziewany efekt a to ciasto jest wlasnie takie. robienie zajmuje gora 15 minut a i do mycia jest malo
icon_mrgreen.gif


jet absolutnie przepyszne. nie za slodkie o wyraznym smaku czekolady i orzechow. zrobilam z 1,5 porcji w blaszce 20cm. jednak nastepnym razem krem czekoladowy zrobie z podwojnej, bo lubie jak krem do spodu jest w proporcji 2:1 a nie 1:1
icon_mrgreen.gif
podalam z malinami (nie robiac sosu z cukrem pudrem), ktorych kwaskowosc dodatkowo przelamalo slodycz.

zostalam posadzona o czary, moi znajomi twierdza, ze nie jest prawdopodobne tworzyc takie dziela w domu i nie bedac cukiernikiem
icon_mrgreen.gif
udalo mi sie uratowac ostatni kawalek do zdjecia co uwierzcie bylo baaaardzo tudne...
torta2.jpg


i chcialam tylko dodac, ze nie doczytalam i krem wylalam na spod 5 minut po wyjeciu go z piekarnika jak byl jeszcze bardzo cieply ale na szczescie nic sie nie stalo.
 

Załączniki

  • tortacioccolato.jpg
    tortacioccolato.jpg
    116.1 KB · Wyświetleń: 0
  • torta2.jpg
    torta2.jpg
    136.3 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
musi być cukier brązowy ???? bo nie mam a mam wszystkie inne składniki i bym se na wieczór trzasła
icon_mrgreen.gif