Czekoladowe muffiny z nutella

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Czekoladowe muffiny z nutella

Czekoladowe, niezbyt slodkie muffinki nadziane nutella

2 3/4 szklanki maki (375g)
1 lyzka proszku do pieczenia
1 lyzeczka sody oczyszczonej
3 lyzki gorzkiego kakao
3/4 szklanki brazowego cukru

1/2 kostki roztopionego masla
2 jajka
1 szklanka maslanki

1 szklanka nutelli

Rozgrzac piekarnik do 200C, foremki na muffiny lekko posmarowac maslem. Wszystkie suche skladniki wymieszac w dosc duzej misce. Maslo rozmieszac z j jajkami, dodac maslanke i wlac do miski z maka. Lekko wymieszac, tylko do polaczenia sie obu mas, nie dluzej bo muffiny beda twarde. Nalozyc 1 plaska lyzke masy do foremek mufiinowych, dodac lyzke nutelli i przykryc pozostala masa. Piec okolo 15-20 minut, wyjac z foremek jeszcze gorace i wystudzic na drucianej siateczce.

2844.jpg
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja robiłam te muffinki, były przeprzepyszne, zresztą zacytuje moją opinię z mniama:

"Pyszne, czekoladowo-murzynkowe, z lekką nutką orzechową. Zdecydowanie za mało nutelli!-następnym razem dam nie 200, a 400 g!
"

:mrgreen:

i wcale nie czułam żadnej sody
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
Dzisiaj zrobilam je na sniadanko- sa przepyszne! Z braku nutelli dodalam pokruszona czekolade. Polecam wszystkim muffinomaniakom! :wink:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zrobilam po raz kolejny ! Pyszne... I one sa niezastapione jesli chodzi o rosniecie ! Smigaja wrecz w gore. Dzis nawet porobily sie im smieszne 'czubki' Niestety, polowa zaraz zostala doslownie ...pozarta ! :dump: :mrgreen:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
NIe moge uwierzyc ze nigdy nie dalam komentarza do tego przepisu- to z to ukochane , muffinki nie tylko moje ale i mojego P!!! DLa niego tte sa cud miod bo maja niespodzianke w srodku :dump: :mrgreen: -czyt. nutella :lol:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
dzis mnie maz ublagal :roll: - razem zrobilismy - dobre sa - on uwielbia :mrgreen: jam mniej czekoladowa ;) - wole z owocami , ale latwe i godne polecenia!!

Kamila suoer pomysl z tym orzechem - nastepnym razem tez wloze :mrgreen:
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Można je zamrozić- ktoś wie? Aha, ile wyjdzie z tej porcji?
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
sinistro, wychodzi tradycyjnie 12 muffinkow
icon_smile.gif
Nie mrozilam ich wprawdzie jeszcze, ale kazde inne swietnie snosza morzenie to te pewnie tez...
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
a mi bez względu na przepis wychodzi więcej niż 12 muffinków. Nawet tych, mimo że kapelusze wychodzą do nieba, wychodzi mi tak koło 15.

ale to nic, bo mam 3 blaszki :mrgreen:
 

magus

Member
Sty 15, 2006
6
0
0
jak dla każdej obłędnej muffinkomaniaczki, zrobienie tych muffinek było dla mnie tylko kwestią czasu ;) wyszły pycha, a ta nutella w środku... mniam mniam
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
bajaderko muffinki wyszly super :banana: zrobilam z nadzieniem serowym z twojego warkocza mniammmm :mniam:
nastepnym razem musze dodac wiecej cukru, J. lubi troszke slodsze ;)
dziekuje za przepis :blume: