Domowy jogurt naturalny

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mleko - minimum 2 szklanki, mysle, ze mniej sie nie oplaca
gesty jogurt naturalny w ilosci szczodra lycha na kazda szklanke mleka (ok 80-120g na litr)

Mleko zagotowac i zestawic z ognia. Nie czekac az piana dosiegnie sufitu, tylko zdjac kiedy pokaza sie pierwsze babelki.
Przestudzic. Zajmuje to 1,5 do 2 godzin zaleznie od ilosci, rodzaju garnka i temperatury, ale mozna mleko zagotowac wieczorem, a rano tylko podgrzac lekko.
Mleko musi byc cieple, ale nie gorace. Jak z woda do kapieli dziecka
icon_wink.gif


Wyrzucic kozuch.
Jogurt wlozyc do pojemnika (preferuje plastikowe - oryginalny kubelek od duzego jogurtu z pokrywka - wszystko przelewam wrzatkiem) i wymieszac z niewielka iloscia mleka, zeby nie bylo grudek (lyzke tez mam plastikowa). Dodac reszte mleka wymieszac i zostawic w spokoju w cieplym miejscu nawet na 2 dni.


W upalny dzien juz po 4 godzinach jogurt jest sztywny.
Czas zalezy od temperatury otoczenia i stosunku jogurtu do mleka.
Naczynia plastikowe uwazam ze lepsze sa od kamiennych, bo nie sa zimne. Szklanych nie biore pod uwage jako przezroczystych.

Jak ogrzewac jogurt?
Na kaloryferze, na kuchni podczas gotowania (po skonczeniu gotowania stawiam kratke do studzenia nad palnikiem a na nia jogurt) kolo tostera, czajnika elektrycznego czy w maszynie do chleba po wyjeciu chleba.
Poza tym w sloneczne dni doskonale jest wnetrze samochodu!
icon_mrgreen.gif


co do temperatury mleka... zobaczylam w sprzedazy lyzeczki do karmienia dzieci zmieniajace kolor powyzej 37.cos tam stopni. Moze to byc wystarczajacy termometr.

na razie cudowac nie musialam
icon_wink.gif

Jogurt grzecznie tezeje i dojrzewa kolo czajnika
pierwszy raz na probe zrobilam z 1 szklanki. Degustacja wygladala tak, ze maz wyjal mi lyzke i kubek z reki i zjadl wszystko do konca.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
icon_smile.gif
Wyprobuje, choc i tak u mnie produkcja kefiru i twarozku, ale bardzo lubie jogurt naturalny i to wlasnie taki gesty, najlepiej grecki.
Ubawilam sie przy opisie...
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ooo domowa produkcja jogurtu to coś dla mnie
fiesgrins.gif
a ile czasu od zgęstnienia może stać taki jogurt w lodówce?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
moj jogurt na pewno nie ma stalej temperatury do dojrzewania, bo tu sa duze roznice miedzy dniem a noca.

po 4 godzinach byl taki, ze lyzeczka ktora uzywam (ma idealna dlugosc - zamykam ja w duzym kubku z jogurtem) stala i nie przewracala sie. Zauwazylam tez, ze on tezeje dalej juz w lodowce.
Drugi raz robiony przetrwal kolo tygodnia.
Z nastepnego byl serek (serwatka zniknela natychmiast, los serka nieznany - sie dopytam). Zdjecie wkleilam do linku Linn - bo z jej przepisu.
Teraz zrobilam litr to moze bede wiedziala ile moze stac. Ale mysle, ze 10-14 dni na pewno.
Juz Kuba jadl z kluskami i truskawkami...

Owszem rozwarstwia sie, ale mniej od jogurtow, ktore zwykle kupuje i troche inaczej. Moze do tych naturalnych tez dodaja jakis usztywniacz, tyle, ze nie pisza
gruebel_2.gif

Mleko bylo 2% (takie najtansze mleko w woreczkach foliowych z lodowki do uchatych nie mam jakos serca) a jogurt 6%? moze dlatego sie rozwarstwia mniej? W przyszlosci bede probowac z innym mlekiem (pelnotlustym) jak i z chudszym jogurtem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
jak 10 dni stoi to świetnie
icon_smile.gif
jak wrócę do domu to obowiązkowo wypróbuję
mniam.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
o, super! na pewno wypróbuję, bo już 2 razy robiłam jogurt i niestety nie udał się. A właśnie kupiłam taki gęsty grecki, to może wyjdzie...
gruebel_2.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
uparta
icon_wink.gif
czy wytrwala?

uwaga tylko zeby nie za gorace mleko.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
kermidt @ 22 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=526068Jogurt wlozyc do pojemnika (preferuje plastikowe - oryginalny kubelek od duzego jogurtu z pokrywka - wszystko przelewam wrzatkiem) i wymieszac z niewielka iloscia mleka, zeby nie bylo grudek (lyzke tez mam plastikowa). Dodac reszte mleka wymieszac i zostawic w spokoju w cieplym miejscu nawet na 2 dni.
Qrcze Ker - czytam i czytam... i nie wiem o co chodzi z tym wrzątkiem. Co nim przelać
icon_question.gif
icon_neutral.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nie, wpadlam na to jak jechalam po zakupy. Jogurt robil sie w domu, ale 2 lata temu suszylam w samochodzie pomidory
icon_mrgreen.gif


Wyparzam wszystko wrzatkiem. Wydaje mi sie, ze to jak z fermentacja wina (zaraz bede nastawiac) - nie moze byc zlych bakterii.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ty jeste dobra
icon_mrgreen.gif

rofl.gif


A co do wrzątku to myslalam, że może jogurt nim przelewasz
icon_mrgreen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Akulka @ 22 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=526089Trochę problematyczne jest utrzymywanie jogurtu w stałej temp. nawet w lato
gruebel_2.gif
W termosie utrzymasz stałą temperaturę wystarczająco długo by jogurt się zrobił. Tylko trzeba mieć odpowiednio duży termos - taki na lody czy obiad - z szerszym wejściem
icon_wink.gif


Albo... jak macie komp załączony cały dzień jak ja - to przy nim jest baaardzo cieplutko non stop
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
OK ja tylko chcialam sie upewnic czy mi wyjdzie.

Podgrzewam mleko - na szklankę ciepłego daje łyżkę jogurtu. Stawiam na parapecie i czekam
gruebel_2.gif

Pózniej do lodówki.
Wyjdzie
icon_question.gif

W razie czego jogurtownice posiadam ale mam spoooore ilosci mleka i chcialabym szybko to na jogurt przerobic
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Zrobilam - mleko by mi wyszlo
icon_wink.gif


No to podgrzalam, odmierzylam szklankami, mialam "niesknczony" jogo natural.,wiec go lyzką ciapnęłam do mleka.
Przelalam do "kubkow" od jogurtow (2 pol litra i taki plastikowy pojemnik, bo niczego innego nie mialam).
Postawilam na parapecie.
Wstalam rano a tam gęsty jogo
icon_eek.gif

Szybko mu poszlo
icon_mrgreen.gif

Jak wroce z pracy wstawie do lodowki - ciekawe jaki bedzie smak
fiesgrins.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
gratuluje Ilona

pewnie ten sposob pare "groszy" zostawi w kieszeni.
Z tych 10 kg truskawek (masz jeszcze??) zamroz duzo, a czego sie nie da to konfitura bez zelfixu w male sloiczki potem ciach jedno z drugim w blenderze i masz tani, zdrowy jogurt owocowy.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
kermidt @ 26 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=527983gratuluje Ilona

pewnie ten sposob pare "groszy" zostawi w kieszeni.
Tacie do spróbowanie w słoiczku do pracy przywlekłam - zobaczymy co powie
icon_mrgreen.gif


kermidt @ 26 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=527983Z tych 10 kg truskawek (masz jeszcze??) zamroz duzo, a czego sie nie da to konfitura bez zelfixu w male sloiczki potem ciach jedno z drugim w blenderze i masz tani, zdrowy jogurt owocowy.
Zamrożone są i dzemery tak samo zrobione.
Mroziłam "pojedyncze porcje" w pojemnikach do jajek (plastikowych). Do tych dziurek wlewalam
icon_mrgreen.gif
Na budyn np. mozna ciapnąc taka jedna "kulke" mrozonego musu i deser gotowy
fiesgrins.gif


A sposob na jogo super
daumen.gif

cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
mleko stygnie w zimnej wodzie
fiesgrins.gif
przy tej pogodzie to pewnie będę miała jogurt już na kolację
icon_mrgreen.gif


Aha mam jeszcze pytanko: jogurt w pojemniczku musi być zamknięty zanim stężeje?