Drezden Stollen - drożdżowa strucla świąteczna

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
wewnątrz przed złożeniem tylko posmarowałam, z wierzchu przed pieczeniem nie tylko dopiero po upieczeniu gorącym masełkiem chlap ciap
 

amatorka

Member
Wrz 25, 2005
316
0
16
W takim razie też zrobię. Tylko nie dzisiaj , bo nie ma prądu po wczorajszym huraganie (mam 1 fazę - ale to nie ta od piekarnika :baa: ).

AhusiuH - wrzucasz do maszyny wszystko od razu : ,bakalie też :
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Rodzynki sie mocza w rumie tylko teraz okazalo sie ze mam bardzo malo migdalow, czy moge zastapic je orzechami????
Myślę, że jak najbardziej, zjadamy właśnie już drugą struclę i migdałów zupełnie nie czuć, a orzeszki mają fajny smaczek i będzie ciekawie dla podniebienia i miło :lol:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ja dalam na gorace
icon_biggrin.gif
Tego cukru trzeba sypnac sporo!

Ciacho jest pyszne juz po upieczniu, co sie z nim stanie po tygodniu, ze bedzie lepsze, to nie wiem, ale dla pewnosci, zanurzylam rodzynki w koniaku i bedzie na dniach powtorka, bo juz 1/4 zezarlismy :oops: a dzisiaj zrobilam. Wspaniale!! Nastepnym razem dam troszke wiecej niz szczypte soli. Z bakalii oprocz rodzynek i migdalow, dodalam suszona papaje i anannasa, porzeczek nie bylo.
A ile dajecie zywych drozdzy, bo ja dalam ok. 50gram, nie wiem ile to dwie lyzki, a suchych raczej nie uzywam
icon_biggrin.gif
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Mialam ich nie piec w tym roku, ale to sie nie da :mrgreen:

Zwlaszcza, ze udalo mi sie kupic jakims cudem suszone porzeczki, truskawki i czeresnie. Wszystko poszlo do stollen ( plus jeszcze mango , papaja, sliwki i morele) - wyszly w tym roku bardzo kolorowe i balakie sa przyjemnie kwaskowate.

Wlasnie wyjelam 3 pachnace "beciki" z piekarnika. Jeden juz jest poteznie napoczety. ;)
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Ja z piekarnika wyjęłam 4 smakowite i duże sttrucle a pyszne byly że szok. Na dowód tego mój Tatko powiedzial że smakują tak jak te w restauracji w Dreźnie na Dworcu. Dziękuję Bajaderko !!! Pyszny jak zwykle przepis !!!!
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Też mam już upieczone tra la la :mrgreen:
Popatrzcie, jeszcze ciepłe

drezdenstollen2a1jm.jpg

Tyle wyszło z 1 kg mąki :dump: :mrgreen:

drezdenstollen3a1np.th.jpg
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Z przyjemnościa, Jobi, ale za tydzień najwcześniej. A najlepiej za dwa :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ja tez zrobie w tym roku, ale tak jak juz gdzies pisalysmy z dziewczynami, niektorym najlepiej smakuje swieze, a nie po kilku tygodniach. Dlatego jako ze dla mnie smaczniejsze bylo to ciacho swieze, bede piekla zaraz przed swietami
icon_biggrin.gif