Drożdżowy placek ze śliwkami i kruszonką

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
Po tygodniu od upieczenia tej drożdżówki usłyszałam:
- "Co to za ciasto tydzień temu upiekłaś z jabłkami?
- A takie drożdżowe...
- A upiec znów.
- Dobre było?
- Świetne, takie puszyste i wilgotneee...na drugi dzień super. Upiec!!"

Musze przyznać że ciasto wyszło naprawdę mega dobre, ale nawet nie drożdżowe w smaku:D ino takie wilgotne, prawie piaskowe, ale trochę biszkoptowe.. no po prostu rewelacja... może to też "wina" jabłek, albo malej modyfikacji, bo chyba za mało mąki sypnęłam bo ciacho troche klejące miałam nawet jak do formy przekladalam... ale i tak teraz nic nie zmenie, zrobię znów tak żeby klejące było :D

Stawiam to ciasto na najwyższym podium wraz z drożdżowym Krystyny9... Do robienia zamiennie!
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
stygnie ,ale tak pachnie
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif



 

Ciastkara

Member
Lut 2, 2009
340
0
0
Ja upiekłam z jagodami amerykańskimi. Cudownie wyrósł i był przepyszny- niesety już zjedzony i nie zdążyłam zrobic zdjęcia
icon_smile.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
ewa1203 @ 25 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=877669Po tygodniu od upieczenia tej drożdżówki usłyszałam:
- "Co to za ciasto tydzień temu upiekłaś z jabłkami?
- A takie drożdżowe...
- A upiec znów.
- Dobre było?
- Świetne, takie puszyste i wilgotneee...na drugi dzień super. Upiec!!"

Musze przyznać że ciasto wyszło naprawdę mega dobre, ale nawet nie drożdżowe w smaku:D ino takie wilgotne, prawie piaskowe, ale trochę biszkoptowe.. no po prostu rewelacja... może to też "wina" jabłek, albo malej modyfikacji, bo chyba za mało mąki sypnęłam bo ciacho troche klejące miałam nawet jak do formy przekladalam... ale i tak teraz nic nie zmenie, zrobię znów tak żeby klejące było :D

Stawiam to ciasto na najwyższym podium wraz z drożdżowym Krystyny9... Do robienia zamiennie!
Czy mozesz podac namiar do ciasta drozdzowego Krystyny? Dziekuje
 

Nela_

Member
Sie 23, 2010
13
0
0
Kurcze, chce piec!!! Ślinka cieknie jak to widzę... Tylko drożdże mam zwykłe - da sie to jakoś przeliczyć ile powinnam ich dać??
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

JUICYfruits

Member
Lut 1, 2012
46
0
0
Nie wierzę!
Moje oczy nie wierzą...
icon_smile.gif


W końcu mi się udało!

Otóż chyba ciasta drożdżowe mnie nie lubią.
Wypróbowałam kilka przepisów z forum i coś mi nie szło. ( i to tylko ciasta , bułki jakos bezproblemowo)
I trafiłam tutaj.
Zrobiłam z samą kruszonką.
Bałam się, bo wczorajszy placek mi nie wyszedł...

I wyszło!
Idealne!
Puchate, ale nie suche.
Cudowne ciasto.

Na stałe ten przepis zostanie ze mną.

Dziękuje, dziękuje!
cvety.gif


Edit: przepraszam za jakość zdjęcia, ale aparat odmówił posłuszeństwa...
 

Załączniki

  • 06012013.jpg
    06012013.jpg
    144.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam wczoraj, pyszne wyszło. Dałam jednak połowę drożdży, czyli 2 łyżeczki i w zupełności wystarczyło. Miałam trochę za dużo śliwek, które puściły sporo soku, więc kruszonka ciut namokła ale i tak wyszło bardzo smaczne. Cynamonu nie za dużo, lekko czuć rum, nie za słodkie, na pewno do powtórki
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,341
1,413
113
Pierwszy raz upiekłam to ciasto (z 1/2 porcji). Bardziej z ciekawości, bo ktoś gdzieś podawał ten przepis jako bardzo dobre ciasto drożdżowe. Faktycznie dobre, ale następne zrobię bez owoców. Kolejny raz utwierdziłam się, że ciasta z owocami to nie do końca moja bajka.

placek_dro_d_owy.jpg

placek_dro_d_owy2.jpg
 

Załączniki

  • placek_dro_d_owy.jpg
    placek_dro_d_owy.jpg
    71.6 KB · Wyświetleń: 6
  • placek_dro_d_owy2.jpg
    placek_dro_d_owy2.jpg
    54.6 KB · Wyświetleń: 6

LOSE226

Member
Lip 29, 2009
35
0
0
czy mogę drożdżowe ciasto przygotować dzień wcześniej (24h) i trzymać je w lodówce ? Czy wybuchnie w sensie przerośnie albo nie będzie się nadawać do pieczenia ? Jak to jest w rzeczywistości ? Gdzieś kiedyś widziałem przepis na drożdżowe na dzień wcześniej niż pieczenie
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
LOSE226 @ 20 Jun 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1579616czy mogę drożdżowe ciasto przygotować dzień wcześniej (24h) i trzymać je w lodówce ? Czy wybuchnie w sensie przerośnie albo nie będzie się nadawać do pieczenia ? Jak to jest w rzeczywistości ? Gdzieś kiedyś widziałem przepis na drożdżowe na dzień wcześniej niż pieczenie
tak, oczywiście że można w lodówce. Na drugi dzien po wyjęciu nie wrzucać od razu do nagrzanego pieca.

tu zimna drożdżówka https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=825 trzymam je całą noc w lodówce
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,369
3,643
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LOSE226

Member
Lip 29, 2009
35
0
0
Hm ja zawsze daje całe drożdże babuni
icon_smile.gif
tylko zawsze robię to tego samego dnia. Dziękuję będę próbować, a z waszego doświadczenia drożdżówka z lodówki jest lepsze, gorsza to samo ?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,369
3,643
113
Myślę, że lodówkowe jest równie dobre jak wyrastane w cieple; oczywiście pod warunkiem, że nie da się zbyt dużo drożdży i właściwie ogrzeje ciasto przed pieczeniem.
W linkowanym przez Kashę przepisie jest ich IMO zbyt dużo, jak to zwykle bywa w wielu starych przepisach.
Tu masz przykładowe zdjęcie mojego lodówkowego:
https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...t&p=1019367
Wygląda chyba nie najgorzej i jest ładnie wyrośnięte.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: