Drożdżowy warkocz z serem

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
a ja bym chciala sprobowac na slono je dziabnac
robil ktos? tak z polowy porcji slodki i z polowy slony z serem oba ;)

a dzielil juz ktos porcje na 4? piekne musza wygladac takie 4 warkocze, szybciej sie pieka i mozna calego zamrozic bez krojenia
kurcze sprobuje jutro chyba
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
rzuciłam dietę !!!
wink.gif

zabieram się w czwartek za ten warkocz, będzie jak znalazł na powitanie dzieci po feriach
icon_smile.gif
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
wczoraj wieczorem upiekłam
icon_biggrin.gif

dziś rano był na śniadanie. DO sera dodałam 2łyżki mąki i łyżkę budyniu śmietankowego Delecty. Mniam serek, mniam
mniam.gif
 

fiszszka

Member
Sie 14, 2008
1
0
0
Dobre Istoty:))))

wytłumaczcie mi jak krowie na miedzy:

JAK ZAWIJACIE WARKOCZ????

BO MNIE NIC NIE WYSZŁO:((((

już dziękuję za cenne wskazówki:)
 

MMS

Member
Sty 10, 2009
6
0
0
Przepis rewelacyjny
Oto moje przed pieczeniem bo jak już sie upiekły baterie mi padły i nie miałam czym zrobić
Masy serowej dałam podwójną ilość czyli 1 kostkę twarogu na 1 warkocz
icon_mrgreen.gif

762d3d97168e3f70.jpg

Pozdrawiam
 

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
A więc-upiekłam jest przepyszny...
mniam.gif
ale ,że robiłam pierwszy raz...Rozwałkowałam za cienko jedną częśći troche krzywy mi wyszedł jeden warkocz.Miałam problem z przeniesieniem na blaszke-jak sobie z tym radzicie???
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
Ciasto zwykle wałkuję i składam na papierze do pieczenia i razem z nim przekładam na blachę.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Pyszne, piekłam wczoraj i dziś znów, bo wczoraj dosłownie w minutę się wszystko rozeszło
icon_wink.gif
Nadzienie robię z dwóch kostek twarogu i mąki do tego dodaję 3 bardzo płaskie łyżki, mąki ziemniaczanej bo jakos bardziej mi pasuje do twarogu
icon_wink.gif
Oczywiście wychodzą mi dwie duże choć płaskie strucle, całą blachę z piekarnika wypełniają.
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
piekłam dziś rano, wczoraj wieczorem zrobiłam ciasto i po pierwszym rośnięciu uformowałam warkocze i włożyłam do lodówki, rano wyciągnęłam na 30 minut w ciepłe miejsce i wsunęłam do piekarnika, przepyszne! nie został ani kawałek...
bardzo dziękuję za przepis
icon_smile.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
podbijam ,bo warto spróbować.buła lekka w smaku,szybko sie robi,ładnie wygląda i jest pycha.
będę piekła dziś juz trzeci raz w tym tygodniu . napierw bylo tak jak w przepisie z serem,za drugim razem z powidłami i z czekoladą (taka do samrowania ) i dzis rownież tak samo.
mi z tej ilości wychodzą 3 srednie sztuki (każdy na 1/3 szerokości duzej blachy piekarnikowej).
za pierwszym razem ciasto było zbyt luzne ale podsypałam ciut mąka i było super,za drugim razem konsystencja byla idealna od razu.
za Wasza radą po rozwałkowaniu przełożylam ciasto od razu na papier do pieczenia i dopiero wtedy naciełam i nałozylam farsz.
polecam,polecam polecam
daumen.gif

acha piekę na "żywych " drożdzach-daję 5 dkg ,mieszam z kilkoma łyzkami ciepłego mleka,zapachem waniliowym, 3 łyzkami cukru i mąki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tuncia

Member
Kwi 24, 2008
25
0
0
Bajaderko, dziękuję za wspaniałe przepisy
icon_smile.gif

Jeszcze nie zawiodłam się na nich, są rewelacyjne.
Drożdżowy warkocz z serem pycha
icon_smile.gif

Zdjęcia nie zrobiłam, ale postaram się innym razem.
 

emelcia

Member
Wrz 13, 2010
14
0
0
Powiem krótko: pycha!
icon_smile.gif

Tylko coś mi drożdże nie chciały rosnąć... Poradziłam sobie wstawiając je do miski z ciepłą wodą, ale nie wiem czemu raz drożdże rosną mi jak głupie, a raz baaardzo powoli...
A, i miałam problem z dodaniem masła, wody dałam odrobinkę.
Krzywe, bo krzywe, ale wyszły i na dodatek smakowały - dziękuję! ;)

Pierwszy warkocz z serem, drugi z musem jabłkowym i cynamonem - zdecydowanie lepszy na następny dzień
icon_smile.gif


 

Załączniki

  • SL371591.JPG
    SL371591.JPG
    2.5 MB · Wyświetleń: 1