Dwukolorowe ciasto bananowe

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Dwukolorowe ciasto bananowe

1/2 kostki masla
1 szklanka cukru
1 duze jajko
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
1 1/2 szklanki zmiksowanych bardzo dojrzalych bananow, okolo 3 duze
1 1/2 szklanki maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 lyzeczka sody oczyszczonej
szczypta soli
1/4 szklanki gorzkiego kakao
1 szklanka posiekanych orzechow

Rozgrzac piekarnik do 180 st.C. Wysmarowac maslem blache o wymiarach 20 x 20cm. Make przesiac z proszkiem do pieczenia, soda i sola. Maslo rozetrzec z cukrem na gladka mase. Dodac jajko i wanilie i dobrze ubic. Dodac zmiksowane banany i dobrze wymieszac. Dodac przesiana make, dobrze wymieszac i podzielic mase na dwie rowne czesci. Do jednej dodac kakao, dobrze wymieszac i wylac do przygotowanej blachy, na to rozsypac posiekane orzechy i delikatnie wylac warstwe ciasta jasnego. Piec okolo 25 minut, az ciasto bedzie ladnie rumiane. Przestudzic na siateczce i pokroic na kwadraty.

67479iy.jpg
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
jest pyszne i oryginalne, bardzo polecam
na ciemne ciasto klade jeszcze dodatkowo banana pokrojonego w plastry, bardzej czuc potem smak owoców
 

jolcia

Member
Kwi 14, 2005
78
0
0
Robiłam w niedziele.
Jest pyszne.
Jak dla mnie za dużo kakao,ale moi chłopcy(syn i mąż) zabronili mi zmienić proporcje choćby o deko,twierdzą ,że pychotka i tak ma być.
Dzięki Bajaderko za przepis,ja uwielbiam orzechy i to kolejny Twój przepis z wykorzystaniem ich który sobie przywłaszczę.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
jolciu, ciesze sie bardzo, ze smakowalo
icon_smile.gif
Twoi chlopcy wiedza co mowia ;) ;) Ale zawsze mozna zmniejszyc ilosc kakao jak smak wydaje ci sie zbyt intensywny
icon_smile.gif
 

ganga

Member
Gru 14, 2004
154
0
0
cieplawe jeszcze ciasto bananowe na letni, ale strasznie zimny i deszczowy podwieczorek bylo jak marzenie
i te chrupiace orzechy.... och!
(uwazam ze orzechy graja w tym ciescie wazna role, mimo, ze one z nazwy tylko "bananowe" jest)
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
I ja skusiłam się na to ciasto i po raz 1126 twierdzę, że bajaderka jest moim GURU
Ciasto smakowało nam BAAAAARDZOOOO i postanowiłam je zrobić na Zuziowe pierwsze urodzinki, bo robi je się bardzo szybko, a smakuje jakby nie wiem jak długo...
icon_smile.gif

ZuSka też je polubiła, bo mama szybko do niej wróciła
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Dobrze ze Tudik poszukiwała to mnie się przypomniało że sie nie wpisałam :oops:

To moje pierwsze ciasto z uzyciem banana i do dziś żelazna pozycja w menu na przyjazd moich rodziców Wspaniałe i proste a takie aromatyczne ze az trudno uwierzyc ze to naturalna kombinacja. Polecam
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
orety!

ludzie to ciasto jest za dobre
sprobowalam je rano i teraz slinotoku dostaje wiedzac, ze stoi obok

wcale nie polecam mniej kakao, za to jak zwykle u Bajaderki ;) zmniejszylam ilosc cukru bo podejrzewalam, ze przepis amerykanski (cala szkl. na 1,5 szkl maki). Ale ja nie lubie bardzo slodkich ciast w ogole.
Za to :mrgreen:
przelozylam je dzemem z czarnej porzeczki.
No niewyroba. Zaraz wrabie nastepny kawalek.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Moje drugie nie wyszlo, ale trzecie jest bardzo ok.

Podejrzewam, ze trzeba szybko do pieca jak juz sie sypkie skladniki z soda doda ;)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
a jeśli nie mam masła to czy mogę olej słonecznikowy dodać? już mi się nie chce biec do sklepku
icon_sad.gif
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
a mi zdaje sie zakalec wyszedl a pyszne jest nie_ziem_sko!

no nie moge przestac myslec skad ten zakalec sie przyplatal Uroslo bardzo ladnie i wogole wygladalo przebojowow, ale po wyjeciu z pieca po 5 minutach klapnelo.... czy to na pewno jest 25 minut pieczenia??

Takie dobre ciasto, ze nie odpuszcze temu zakalcowi
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ciacho upieczone:) po 25 minutach było zupełnie mokre, dopiero po prawie godzinie jest gotowe (stąd może te wasze zakalce? ) wyrosło ladnie, jak skamuje powie tata
icon_mrgreen.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
bardzo smaczne
icon_smile.gif
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
nareszcie doczekałam się odpowiedzi
anbetung.gif


powiadasz sylwio, że piekłaś powyżej godziny? Też przetestuje, bo to naprawdę pyszne ciasto, szczególnie ta czekoladaowa część :D
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Roggie powyzej godziny to nie ale zdecydowanie powyżej 25 minut
icon_wink.gif
tak na oko bylo to jakieś 45 minut. Po tych 25 minutach, jak zobaczyłam że ciacho jest mokre a góra juz przypieczona to ustawiłam grzanie tylko na spód (wcześniej była góra i dół) i wtedy ciacho ładnei jeszcze urosło a przypieczona góra popękała
icon_smile.gif