Jadalne ozdoby choinkowe

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Nesia...bardzo sie ciesze..
paula...pie-rni-czenie to swietny pomysl na nude...czekam na Twoja opinie...
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
upieklam!!! Nie mam pojecia jak smakuje, ale wygladaja cudownie!!!! Upieklam kilka w sztalcie balwankow, reniferow i mikolaji,a no i sniezynki
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,352
1,435
113
Tatter, przepiękne są Twoje pierniki
mniam.gif

Miałam już nie robić, ale dziś się skusiłam.

R__ne_037.jpg

Bardzo mi odpowiada i samo ciasto (łatwość wykonania) i pierniczki. A lukier wg Twojego przepisu rewelacyjny.
Moja uwaga - zabrakło mi syropu klonowego, dodałam zamiast miód gryczany w takiej ilości, jak powinnam dać syrop, nie zmniajszyłam ilości cukru, a powinnam, bo wyszły ciut za słodkie.

I pytanie. Tatter, czy Ty do wypieków używasz cukier trzcinowy? Buraczanego chyba u was nie ma
icon_question.gif
Jeśli tak, to zdecydowanie trzeba zmniejszać ilość cukru naszego (czyt. buraczanego), bo on jest bardziej słodki.
 

Załączniki

  • R__ne_037.jpg
    R__ne_037.jpg
    43.3 KB · Wyświetleń: 3

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Hazo...bardzo mi milo...i ciesze sie, ze przypadly Ci do gustu..
Co do cukru...tak to prawda...u nas nie ma cukru buracznego...tylko trzcinowy...
Hazo, przyznam, ze gdy wpisuje przepis jest on w wersji oryginalnej..niemniej...ja sama zawsze zmniejszam ilosc cukru czy to trzcinowy czy nie...ale dziekuje za cenna uwage, od nastepnego przepisu nie omieszkam dodawac te wlasnie informacje...

W sklepie polskim dostepny jest cukier z PL..takze zakupie go i przeprowadze eksperyment...zbadam "zawartosc cukru w cukrze"
icon_wink.gif
icon_biggrin.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Szukałam fajnego przepisu na te święta, bo niestety przegapiłam pierniki Silje i muszę zrobić coś innego więc dzis po nasączeniu piernika "dla cierpliwych" zabiorę się za Golden Gingerbread.
Rozumiem że "miałki cukier" to cukier puder, a syrop klonowy mogę zastąpić miodkiem?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Cukier "mialki" to caster sugar...w PL chyba niedostepny...ale wystraczy kilka obrotow w blenderze...zwyklemu cukrowi...
icon_biggrin.gif

O ile wiem, syrop klonowy mozna dostac w polskich supermarketach, jednak wiele osob zastepuje go miodem...warto sprobowac w kazdym razie...
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,352
1,435
113
tatter @ 11 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=410683Cukier "mialki" to caster sugar...w PL chyba niedostepny...
I tu się chyba mylisz.
icon_wink.gif
Ja już od długiego czasu używam do pieczenia tylko takiego cukru:

R__ne_016.jpg

A tu może będzie widać różnicę między drobnym i zwykłym cukrem z tej samej firmy.

R__ne_018.jpg

Nie ma go we wszystkich sklepach (nie wiem czemu
gruebel_2.gif
), ale kupić można np. w Championie, Globi.
Jedyny cukier, którego nigdzie nie mogę kupić - to rafinada. Szukam wszędzie bez skutku, a bardzo się przydaje do wypieków. Dawno temu w sklepach był zwykły cukier, puder i właśnie rafinada. Niestety ten ostatni zaginął.
cry_1.gif
 

Załączniki

  • R__ne_016.jpg
    R__ne_016.jpg
    25.3 KB · Wyświetleń: 3
  • R__ne_018.jpg
    R__ne_018.jpg
    47.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

burek

Member
Cze 19, 2006
1,930
0
0
CYTATJedyny cukier, którego nigdzie nie mogę kupić - to rafinada. Szukam wszędzie bez skutku, a bardzo się przydaje do wypieków. Dawno temu w sklepach był zwykły cukier, puder i właśnie rafinada. Niestety ten ostatni zaginął.
Spotkałam kiedyś rafinadę w makro, ale trzeba było 10 kg kupić, więc wymiękłam. To nawet nie chodzi o koszty tylko o przechowywanie. Jakby nas się więcej zebrało chętnych to możnaby na spółkę kupić.
fiesgrins.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
hazo @ 11 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=411151I tu się chyba mylisz.
icon_wink.gif
Ja już od długiego czasu używam do pieczenia tylko takiego cukru:

Pokaż załącznik 3919

A tu może będzie widać różnicę między drobnym i zwykłym cukrem z tej samej firmy.

Pokaż załącznik 3920

Nie ma go we wszystkich sklepach (nie wiem czemu
gruebel_2.gif
), ale kupić można np. w Championie, Globi.
Jedyny cukier, którego nigdzie nie mogę kupić - to rafinada. Szukam wszędzie bez skutku, a bardzo się przydaje do wypieków. Dawno temu w sklepach był zwykły cukier, puder i właśnie rafinada. Niestety ten ostatni zaginął.
cry_1.gif
Hazo...nie masz pojecia jak sie ciesze, ze sie myle...od teraz, w podawanych przeze mne przepisach, czarno na bialym, bedzie CUKIER DROBNY!!!
icon_biggrin.gif

I dziekuje za pomoc...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Tak! W puszce dojrzewaja powoli...
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Zrobiłam i Ginger i czekoladowe i stanowczo te pierwsze bardziej przypadły mi do gustu. Poza tym są śliczne i pięknie by wyglądały na choince. Więc myślę że jeszcze ze dwie partie sobie zrobie
icon_lol.gif


Paula a gdzie ty do Polski przyjedziesz? Może gdzieś blisko mnie?
fiesgrins.gif
Bo wysyłać pocztą to chyba nie ma sensu
gruebel_2.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ciesze sie, ze na polskich choinkach moje angielskie pierniki wisiec beda...hurrrraaa!
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
No ba! nie tylko wiesieć ale nawet dyndać i spadać i znikać
fiesgrins.gif
Mój pies będzie zachwycony
icon_lol.gif
No my z mężem oczywiście też weźmiemy w tym udział
icon_wink.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Ależ oczywiście że potrzebujesz, jak możesz zadawać takie głupie pytania
fiesgrins.gif


(ja wiem że ja nie tater, ale pytanie z gatunku retorycznych więc odp tylko pro forma
icon_wink.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
Pimpek @ 11 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=411270Ależ oczywiście że potrzebujesz, jak możesz zadawać takie głupie pytania
fiesgrins.gif


(ja wiem że ja nie tater, ale pytanie z gatunku retorycznych więc odp tylko pro forma
icon_wink.gif
)
No tak..... Masz rację, głupie pytanie....
A już myślałam, że dziś zakończyłam pierniczkowanie....
icon_mrgreen.gif

( Pierniczkowanie - nie mylić z pierniczeniem
icon_mrgreen.gif
)