Jadalne ozdoby choinkowe

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Made...odpowiem Ci tak:
jedyne co moze zaszkodzic piernikom zrobionym w koncu listopada jest to, ze narazasz je na niebezpieczenstwo "pozarcia" ... i bez drugiego wypieku sie nie obejdzie
icon_wink.gif


Bedzie lepszy golden syrup!!! :D
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Właśnie odnośnie golden syrup,znalazłam w żródłach ,że jest to cukier inwertowany,iże właśnie z niego jest robiony sztuczny miód,wie ktoś coś może na ten temat,i czy można zastąpić ten syrop właśnie sztucznym miodem,chodzę i chodzę i nijak nie mogę dostać tego syropu,więc może jednak ten sztuczny miód sie nadaje,powiedzcie czy dobrze kombinuję
gruebel_2.gif
icon_question.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
iwona44 @ 15 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=623356Dzięki Agatko za przypomnienie,całkiem z głowy mi wyleciało żeby tam luknąć
bussi.gif
właściwie to tak palnęłam tylko bo dziewczyny pisały, że kupowały w kuchniach świata, a ja przecież nie wiem w której części Wrocławia mieszkasz i najzwyczajniej w świecie do Magnolii może Ci być daleko

przepraszam za nieciasteczkowy wywód
icon_wink.gif
 

krainka13

Member
Lis 2, 2007
14
0
0
Hej! Czytam od początku ten temat i zdecydowałam się zrobić Golden Gingerbread :D Jeszcze się nie zabieram do pierniczkowania, bo mogą nie doczekać świąt, ale już myślę jak je przyozdobić.

Zastanawiam się czy można by do Royal Icing dodać galaretki albo kisielu, żeby uzyskać więcej ciekawych kolorów. Jak kiedyś piekłam babkę to dodawałam do poszczególnych części kisiel i później z piekarnika wyszła kolorowa babka. Zastanawiam się tylko czy galaretka albo kisiel nie zaszkodzą jakoś lukrowi. Co Wy na to?
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
Dziś kupiłam wszystkie składniki - udało mi się nawet dostać Golden Syrup
fiesgrins.gif
i tak, jak Malgosimi gdzieś pisała, naprawdę nie jest drogi (np. w porównaniu z syropem klonowym)! Za słoiczek 680g (co ja z tym zrobię
icon_biggrin.gif
) zapłaciłam ok. 11 zł. Kupiłam też... wałek. Niby nic takiego, a będąc na studiach, człowiek zaczyna odczuwać brak takich zwykłych przedmiotów, jak wałek do ciasta. Foremki z Mniama czekają (niestety, nie udało mi się zorganizować tych wymarzonych amerykańskich śnieżynek, ale Polska idzie do przodu [ekhm...], więc może za rok się pojawią
icon_wink.gif
)
Zagniatanie w sobotę, jak tylko wyrwę się z tygodniowego wykładowo-ćwiczeniowego wiru.

Ktoś jeszcze robi Goldeny
icon_wink.gif
?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Moim wałkiem jest butelka od wina.
Stwierdziłam, ze szkoda mi miejsca w szufladzie na wałek
icon_wink.gif
 

krainka13

Member
Lis 2, 2007
14
0
0
Agata @ 15 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=623444właściwie to tak palnęłam tylko bo dziewczyny pisały, że kupowały w kuchniach świata, a ja przecież nie wiem w której części Wrocławia mieszkasz i najzwyczajniej w świecie do Magnolii może Ci być daleko

przepraszam za nieciasteczkowy wywód
icon_wink.gif
I ja również piekę Goldeny
icon_smile.gif
Powtarzam swoje pytanie co do lukru, bardzo proszę odpowiedź.
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
krainka13 @ 20 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=626481I ja również piekę Goldeny
icon_smile.gif
Powtarzam swoje pytanie co do lukru, bardzo proszę odpowiedź.
Krainko... szczerze powiedziawszy, na Twoim miejscu zainwestowałabym w barwniki spożywcze. Kisiel ma specyficzną konsystencję, kiedyś zrobiłam podobny eksperyment, jednak zaznaczam, że nie korzystałam z przepisu na Royal Icing, więc może wyjdzie Ci coś ciekawego, nie wiem... W każdym razie - ja otrzymałam wtedy słodką kluchę
icon_biggrin.gif
W sprzedaży są także kolorowe lukry plastyczne w blokach, więc tutaj musisz się liczyć z faktem, że sporo zostanie... Można w ostateczności użyć pisaków tortowych Schwartau
icon_biggrin.gif
 

krainka13

Member
Lis 2, 2007
14
0
0
Made @ 20 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=626593Krainko... szczerze powiedziawszy, na Twoim miejscu zainwestowałabym w barwniki spożywcze. Kisiel ma specyficzną konsystencję, kiedyś zrobiłam podobny eksperyment, jednak zaznaczam, że nie korzystałam z przepisu na Royal Icing, więc może wyjdzie Ci coś ciekawego, nie wiem... W każdym razie - ja otrzymałam wtedy słodką kluchę
icon_biggrin.gif
W sprzedaży są także kolorowe lukry plastyczne w blokach, więc tutaj musisz się liczyć z faktem, że sporo zostanie... Można w ostateczności użyć pisaków tortowych Schwartau
icon_biggrin.gif
Właśnie chciałabym się dowiedzieć czy z lukrem nic się nie stanie, bo z tego co wiem, to w galaretce jest żelatyna
icon_razz.gif
A pisaków używałam w zeszłym roku, ale ilość kolor mnie nie zadowala
icon_razz.gif
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
Tatter... po pierwsze -
anbetung.gif
za przepis. Jest absolutnie niesamowity, jeszcze nigdy żadne zrobione przeze mnie pierniki nie pachniały lekko toffi i karmelem (to ten Golden Syrup - zakochałam się
fiesgrins.gif
).
Po drugie, zagniotłam wczoraj rano, zaczęłam robić ok. 20:30, z kuchni wyszłam (włączając sprzątanie) ok. 1:30
icon_rolleyes.gif
A wszystko przez to, że zrobiłam z jednej porcji, zachwycona, stwierdziłam, że jednak trochę ich mało (odrobinę grubsze były, za radą Sylwii18), a są takie pyszne, że nie zaszkodzi... zagnieść kolejnej porcji
icon_lol.gif
Więc na 40 min., na najbardziej chłodzącą półkę lodówki i dalejże, wycinamy!
icon_wink.gif

Pierniki leżą teraz w wyłożonych papierem puchach, schowane głęboko w szafie (znajomi już wczoraj wyjadali centralnie z blaszki), czekają do 20 grudnia na Wielkie Lukrowanie. Na razie zdjęcia nie będzie, zostawiłam aparat w domu, gdy przyjechałam na Wszystkich Świętych. Jeszcze raz pięknie dziękuję
cvety.gif


Moja uwaga: Jeśli dajecie golden syrup, nie zmniejszajcie ilości miałkiego cukru (szczególnie, gdy nie zamierzacie lukrować swoich goldenów). Ja w pierwszej porcji zmniejszyłam i według mnie przyda im się małe polukrowanie, co jednak w ogóle nie umniejsza ich doskonałego smaku i zapachu. Nawet dziś rano w całym domu czuć rozkoszną woń toffi (no dosłownie) i imbiru.

Powodzenia w wypiekach!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

krainka13

Member
Lis 2, 2007
14
0
0
Made, mogłabyś mi powiedzieć ile mniej więcej wyszło Ci pierniczków?

W przyszłym tygodniu zabieram się za robienie ciasta, parę dni poleży w lodówce, a w weekend 8-9 zacznę je piec i ozdabiać, a potem do puchy i będą czekały do świąt
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0