kotlety z jaj

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,688
2,977
113
Oczywiście. choć one nie są wcale suche.
icon_smile.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
no nie moglam jakoś znależc tego watku
gruebel_2.gif
,a chcialam sie pochwalic ze robilam dzisiaj i faktycznie pycha.
eksperymentalnie do częsci sypnełam ugotowanej kaszy gryczanej, bo mi zostala z wczoraj i wyszło bardzo pyszne samodzielne danie.opędzlowalam z surowka z kapuchy kwaszonej.mmmmm mniam.
 

Madalena

Member
Mar 28, 2006
46
0
0
Bardzo dziękuję za ten przepis. Moje dziecko zachwalało mi kolteciki z jajek jako przepyszny obiadek z przedszkola.
Dzięki temu przepisowi możemy również w domu zajadać się tymi koltecikami. Faktycznie przepyszne. U nas zostaną na zawsze w menu:)
 

iwonka_sz

Member
Sie 27, 2008
315
0
0
Te kotlety są rzeczywiście pyszne. Ostatnio, dla urozmaicenia, włożyłam do środka słupek żółtego sera. Wyszły super!
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
A ja znowu je robiłam i znowu były pyszne
icon_smile.gif
Mam sporo wiejskich jajek i kotlety wyszły żółte jak bym do nich kurkumy nasypała ;) Mięsożerny mąż jak zwykle zachwycony tymi kotletami!
 

kremlinek

Member
Gru 21, 2011
54
0
0
Oj tak! Uwielbiam takie kotleciki
icon_smile.gif
Moja mama robiła mi i bratu, kiedy byliśmy dziećmi.
Jakiś czas temu odświeżyłam sobie ten przepis i podałam te kotlety jak hamburgery: w bułce, z warzywami i sosem czosnkowym
icon_smile.gif
. Pyszota!
 

m@iejk@

Member
Paź 8, 2010
5
0
0
a ja z dziecinstwa pamietam, ze moja mam robila takie ala kotlety ale.......tym wlasnie farszem nadziewala polowki skorupek od jajek . Ugotowane jajka na twardo , kroila na pol w zdluz. Wyjmowala jajko i dlaje jak w przepisie i potem powstalym farszem nadziewala skorupki. "maczala je - wierzch -w bulce tartej i na patelnie ., oczywiscie skorupka do gory. Podawala zawsze z kasza gryczana aaaaaaaaaaa do farszu jajkowego dodawala drobno pokrojonego szczypiorku.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To sie wtedy nazywa nie 'kotlety z jajek' tylko 'jajka faszerowane'.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
m@iejk@ @ 19 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1257341a ja z dziecinstwa pamietam, ze moja mam robila takie ala kotlety ale.......tym wlasnie farszem nadziewala polowki skorupek od jajek . Ugotowane jajka na twardo , kroila na pol w zdluz. Wyjmowala jajko i dlaje jak w przepisie i potem powstalym farszem nadziewala skorupki. "maczala je - wierzch -w bulce tartej i na patelnie ., oczywiscie skorupka do gory. Podawala zawsze z kasza gryczana aaaaaaaaaaa do farszu jajkowego dodawala drobno pokrojonego szczypiorku.
Mała_Mi @ 19 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1257344To sie wtedy nazywa nie 'kotlety z jajek' tylko 'jajka faszerowane'.
no właśnie, i nawet mamy tu przepis na jajka faszerowane w skorupkach często je robię, bo jest to bardzo proste i efektowne danko.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Robilam dzisiaj, wyszly mi bardzo dobre
icon_smile.gif
Nawet chlopak, ktory zazwyczaj wybrzydza a polska kuchnia mu nie podchodzi, zjadl je ze smakiem
icon_smile.gif
Nie mialam tylko bulki tartej, wiec uzylam maki. Zdecydowanie do powtorzenia. Dziekuje bardzo Beatko
cvety.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
A jak nie mam bułki tylko bułkę tartą to zaczynać robić czy odpuścić sobie?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Rób rób - jedna sucha mała kajzerka waży około 40 g więc odważ sobie ok 40 - 50 g bułki tartej, podlej wodą nie za dużo, wymieszaj żeby się wchłonęła jak w odciśniętej namoczonej bułce w całości - i dodaj do jaj
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinka @ 26 Mar 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1569809Rób rób - jedna sucha mała kajzerka waży około 40 g więc odważ sobie ok 40 - 50 g bułki tartej, podlej wodą nie za dużo, wymieszaj żeby się wchłonęła jak w odciśniętej namoczonej bułce w całości - i dodaj do jaj
icon_smile.gif
dziękuję Cinuś
bussi.gif
, uratowałaś mi życie, a tak mi się nie chcialo ubierać żeby wyjść
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Pyyyyszne, jak jajka faszerowane i zapiekane lecz znacznie mniej roboty
icon_razz.gif

dodałam dużo pietruszki, kopru i szczypiorek
icon_razz.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja często bez bułki moczonej robię, sypię trochę tartej, tak na oko, żeby tylko uzyskać odpowiednią do formowania konsystencję, to tak na przyszłość
icon_wink.gif

Cieszę się kasha, że smakowało
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: