kotlety z jaj

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
oj - zasmakowalo - zjadl wszystkie - golabki z polskich rzeczy mu nie podeszly wcale - a te kotlety zajadal jak szarki Jothowe!! dziekuje!!
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
zrobilam dzisiaj, na droge jako opcje do tradycyjnych sznycli
icon_mrgreen.gif


wlasnie zjadlam jednego cieplego, mniam, mniam, tylko troche za duzo soli mi sie wsypalo
icon_redface.gif


aha, no i pozostanie dla mnie tajemnica jak z tej masy formowac kotleciki i obtaczac w bulce
gruebel_2.gif

strasznie luzne to to u mnie bylo, choc dodalam tylko jedno surowe jajko

no nic jakos sobie poradzilam, choc do przyjemnych rzeczy to nie nalezalo
icon_mrgreen.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Carbo, jak zbyt rzadkie, to trzeba trochę bułki tartej dosypać, oczywiście tak stopniowo, aby za bardzo "bułkowego" nie zrobić
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Bez panierki się nie obędzie?
Bo nie jadłam panierowanych rzeczy od jakiś... 5,6 lat?
gruebel_2.gif
I wiem, że mi nie podejdzie. A sam przepis zapowiada się świetnie.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
obojętnie jaka, proponuję pora bo jest wyrazistym w smaku warzywem.
Ja surówek nie robię z jakichś konkretnych przepisów.
Ale powiem Ci jak robię tę z pora:
jasną część pora kroję w półkrążki, solę, mieszam i zostawiam na jakiś czas aż trochę zmięknie, potem wygniatam jeszcze trochę ręką, ew. odlewam słony sok.
dodaję startą na drobnych oczkach marchewkę, pokrojone w kosteczkę jabłko, dodaję trochę majonezu i śmietany. I tyle.
 

Elin

Member
Sty 21, 2008
98
0
0
BeataSz @ 30 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=782448obojętnie jaka, proponuję pora bo jest wyrazistym w smaku warzywem.
Ja surówek nie robię z jakichś konkretnych przepisów.
Ale powiem Ci jak robię tę z pora:
jasną część pora kroję w półkrążki, solę, mieszam i zostawiam na jakiś czas aż trochę zmięknie, potem wygniatam jeszcze trochę ręką, ew. odlewam słony sok.
dodaję startą na drobnych oczkach marchewkę, pokrojone w kosteczkę jabłko, dodaję trochę majonezu i śmietany. I tyle.
Dzięki, no właśnie o to mi chodziło
icon_biggrin.gif
Bardzo lubię pora, ale dotąd jakoś nie natknęłam się na dobre przepisy na surówki z niego. Jak jadłam w macierzystym domu, to nie lubiłam, bo w ogóle pora nie lubiłam za młodu, ale potem mi się odwidziało, i szuka smaków z dzieciństwa
icon_biggrin.gif
Twoja recepta całkiem mi go przypomina.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,688
2,977
113

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Zrobiłam dziś i pyszne mi wyszły
icon_mrgreen.gif
za pierwszym razem jak robiłam zapomniałam o bułce i trochę mi się rozwalały przy smażeniu, ale teraz kotleciki były zwarte i super w smaku
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
To jedna z niewielu potraw, które moja anorektyczna córka je z przyjemnością. Ba, z dzikim entuzjazmem.
Drugą taką rzeczą są gotowane ziemniaki. A jak te dwie rzeczy razem są na obiad, to w ogóle szał ciał.
 

Sirga

Member
Wrz 17, 2009
14
0
0
Dzisiaj zrobiłam
icon_smile.gif
Pyszota mojej mamie również bardzo smakują.Na pewno wejdą na stałe do mojego jadłospisu.Dziękuję za super przepis
icon_smile.gif